Bugun...
Bizi izleyin:Sorumluluğa Çağrı..

Tarih: 10-01-2021 08:13:40 Güncelleme: 10-01-2021 08:23:40 + -


Çanakkale BelediyeBaşkanı Ülgür Gökhan ve İYİ Partili Burak Kunt arasında çıkan tartışmalar sonrasında Gökhan "İYİ Parti varlığını CHP'ye borçludur" sözlerini sarf etmişti. Millet İttifakının üst düzey yöneticilerinden CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel başkan Yardımcısı Rıdvan Uz ortak açıklamalarda bulundular.


Sorumluluğa Çağrı..

Çanakkale BelediyeBaşkanı Ülgür Gökhan ve İYİ Partili Burak Kunt arasında çıkan tartışmalar sonrasında Gökhan "İYİ Parti varlığını CHP'ye borçludur" sözlerini sarf etmişti. Millet İttifakının üst düzey yöneticilerinden CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel başkan Yardımcısı Rıdvan Uz ortak açıklamalarda bulundular. Yapılan açıklamada Millet İttifakının Türkiye ve demokrasi açısından önemine dikkat çekilirken iki partinin taraftarlarına da Sorumluluk çağrısında bulunuldu.

 

"CHP VE İYİ PARTİNİN HER ZAMAN ÖNCELİĞİ TÜRKİYE'DİR"

CHP Genel Başkan Yardımcı Muharrem Erkek ve İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz tarafından ortak yapılan basın açıklamasında; "Millet İttifakının omurgası, ülkemiz için birlikte mücadele veren ve yurttaşlarımızın nezdinde büyük kabule mazhar olan Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti'nin her zaman önceliği Türkiye’dir. Bu temelde kurulmuş olan İttifakımız, ülkemizin geleceğinin şekillenmesi noktasında da yan yana durmaktadır. Millet İttifakı; demokratik hukuk devletine olan bağlılık, evrensel insan hakları ilkelerine saygı, Cumhuriyetimizin kazanımlarını ve milletimizin değerlerini koruyup kollama inancıyla bugünlere gelmiştir. Kurulan bu birliktelik ve  yürüdüğümüz meşakkatli yol, demokrasi dersleri ile doludur. Hatırlanacağı üzere 2018 seçimleri öncesinde İYİ Parti seçime girmesin diye demokrasiye kurulan kumpas, CHP'nin on beş milletvekili hamlesiyle aşılmıştır. Yine İYİ Parti ile CHP'nin birlikte girdiği 2019 yerel seçimlerinde, başta İstanbul, Ankara olmak üzere çok sayıda büyükşehir belediyesi Millet İttifakı tarafından kazanılmıştır. Unutulmasın ki bu önemli sonuçlar, ülkemizin geleceği adına mücadele veren Genel Başkanlarımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Sayın Meral Akşener’in liderliğinde bir memleket masası çerçevesinde başarılmıştır" ifadeleri yer aldı.

 

"MÜCADELEYE SAYGI VE DESTEK AÇISINDAN KELİMELERİ ÖZENLE SEÇMEK.."

Yapılan ortak açıklamanın devamında ise, ili partinin verdiği demokrasi mücadelesinin herşeyin üzerinde olduğuna dikkat çekilerek Millet İttifakının mücadelesine saygı ve destek amacıyla sorumlu davranılması gerektiğine dikkat çekildi; "İlk genel seçimlerde yurttaşlarımızın desteğiyle Millet İttifakı iktidarı kurulacak, iktidarımızda Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem, bağımsız ve tarafsız yargı tesis edilerek, kuvvetler ayrılığının yok edildiği tek adam rejimi sona erdirilecektir. Bu bağlamda İttifak üyesi partilerimizin ilkeli ve kararlı yol yürüyüşü büyük emek ve mücadele ile devam etmektedir. Genel başkanlarımızın özveri ile ülkemiz adına attıkları cesur adımlara, partilerimizin kurumsal mücadelesine saygı ve destek açısından hepimiz kullanacağımız kelimeleri özenle seçmek ve dikkatli olmak gibi bir görevle yükümlüyüz. Her iki partimizin de Türkiye sevdası ve verdikleri demokrasi mücadelesi her şeyin üzerindedir."
Bu haber 1027 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI