Bugun...
Bizi izleyin:Şok İddialar: “ÇOMÜ’de FETÖ’cüler Hala Görev Başında”

Tarih: 08-06-2018 10:34:40 + -


Sözde ilahiyatçı Abdullah Akın’ın Camilerin Genel Olarak Kullanıldığını söylemesi sonrasında ÇOMÜ’de 4 ayda tamam soruşturmada sadece Uyarı cezası alması büyük tepki çekmişti. Eğitim-İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş ise sözde ilahiyatçı başta olmak üzere ÇOMÜ Rektörü Yücel Acer’in istifa etmesi gerektiğini açıklayarak önemli iddialarda bulundu. Sedat Laçiner döneminde işe alınan FETÖ’cü akademisyenlerin hala görevi başında olduklarını belirten Mantaş, Acer’e “İstifa et” çağrısında bulundu.


Şok İddialar: “ÇOMÜ’de FETÖ’cüler Hala Görev Başında”

Sözde ilahiyatçı Abdullah Akın’ın Camilerin Genel Olarak Kullanıldığını söylemesi sonrasında ÇOMÜ’de 4 ayda tamam soruşturmada sadece Uyarı cezası alması büyük tepki çekmişti. Eğitim-İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş ise sözde ilahiyatçı başta olmak üzere ÇOMÜ Rektörü Yücel Acer’in istifa etmesi gerektiğini açıklayarak önemli iddialarda bulundu. Sedat Laçiner döneminde işe alınan FETÖ’cü akademisyenlerin hala görevi başında olduklarını belirten Mantaş, Acer’e “İstifa et” çağrısında bulundu.

 

Eğitim-İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş, düzenlediği basın açıklaması ile sözde ilahiyatçı Abdullah Akın’a verilen Uyarı cezasını kınadığını açıkladı. ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr. Yücel Acer’i Abdullah Akın’ı korumakla suçlayarak bir an önce Rektör Acer’in istifa etmesi gerektiğini söyledi. Mantaş; ““1924 yılında Çanakkale’deki camiiler genelev olarak kullanılmıştır” yalanını söyleyen, Çanakkale Savaşı’nda askerler diri diri toprağa gömülmüştür gibi yalan yanlış bilgilerle Çanakkale halkını galeyana getiren, ÇOMÜ’de akademisyen olarak çalışan densiz Abdullah Akın’ın ÇOMÜ yönetimince yürütülen soruşturma sonucunda sadece “uyarı” cezası ile cezalandırıldığı ortaya çıkmıştır. Bu nasıl bir adalettir ki ipe sapa gelmez bu densizi hoş görerek ödül gibi bir cezayı layık görmüştür” tepkisini gösterdi.

 

“KİN VE NEFRET SUÇU İŞLEDİĞİ AYAN BEYAN ORTADAYKEN..”

 

Eğitim-İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş, Abdullah Akın’a verilen cezanın çok hafif kaldığına dikkat çekerek; “ÇOMÜ’de ilerici, demokrat, devrimci, Atatürkçü, cumhuriyetçi herhangi bir akademisyen, eften püften nedenlerden dolayı birçok ağır disiplin cezalarına çarptırılıyorken bu densiz Abdullah Akın’ı kim veya kimler korumaktadır? Bu zatın halka karşı kin ve nefret suçunu ayan beyan işlediği ortadayken nasıl bir soruşturmadır ki bu suçu ispat edememiştir” dedi.

 

“REKTÖR ACER’İN HUKUK VE LİYAKAT ANLAYIŞI BU MUDUR?”

 

ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr. Yücel Acer’in liyakat anlayışını sorgulayan Eğitim-İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş, “Çanakkale kamuoyu bu gerici yobazı Çanakkale’de istemediğini meydanlarda haykırmıştır. STKlar, sendikalar, bu kentin yerel yöneticileri bu yobazı istenmeyen adam ilan etmesine rağmen Abdullah Akın, formaliteden bir soruşturma ile neden korunmuştur? ÇOMÜ rektörü Yücel Acer’in hukuk ve liyakat anlayışı bu mudur? Üniversitenin vizyonuna bu densiz adamı mı koyacaklar” dedi.

 

“REKTÖRLÜK KOLTUĞUNDA BİR DAKİKA DAHA OTURMAYIN..”

 

ÇOMÜ Rektörü Yücel Acer’i istifaya davet eden Eğitim-İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş; “Üniversiteler bilim yerleri olmalıdır. Olmadı rektör Yücel ACER, olmadı. Gereğini yapamadığınız için asıl sorumlu sizsiniz. Eğitim-İş Çanakkale Şubesi olarak o rektörlük koltuğunda bir dakika dahi oturmamanızı öneriyoruz. Derhal istifa ediniz. Abdullah Akın’ı korumak, bilimselliğe vurulmuş bir darbedir. Çanakkale halkı bu yobazlığa ve yobaza geçit vermez” ifadelerini kullandı.

 

“LAÇİNER’İN ALDIĞI FETÖCÜLER HALA ÇOMÜ’DE GÖREV YAPIYORLAR” İDDİASI

 

FETÖ/PDY davasından Vatana İhanet suçlaması ile yargılanan ÇOMÜ eski Rektörü Sedat Laçiner’in zamanında ÇOMÜ’ye alınan akademisyenlerin halen ÇOMÜ’de görev yaptığını iddia eden Eğitim-İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş; “FETÖ’cü eski rektör Sedat Laçiner zamanında Biga İİBF’de hafta sonları öğrencilerin katıldığı, cemaatin fakülte içinde düzenlediği toplantılarına katılan hocalar ya yönetim kadrolarında ya da halen görevlerinin başındadırlar. Mesela Laçiner’i rektörlük seçimlerinde destekleyen Biga İİBF’de neden ihraç edilen personel sayısı çok azdır? Laçiner ile hareket eden, birlikte ÇOMÜ’yü yöneten birçok kişi neden halen kritik ve etkin görevlerdedirler” sorularını yöneltti.

 

ÜNİVERSİTE’DE PROFESÖR’E DAYAK İDDİASI!

 

Eğitim-İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş açıklamasında bir başka iddiada daha bulunarak ÇOMÜ’de görev yapan kadın bir Profesörün, Fakülte Bölüm başkanının odasında dövüldüğünü, yaşanan darp olayının üzerinin ise ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr. Yücel Acer tarafından kapatıldığını iddia etti. Eğitim-İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş “Doğru ya, sizde yanlış olmaz. Olmuş ise de yanlışlıkla olmuştur, öyle mi? Biga İİBF’si Maliye Bölüm Başkanlığı odasında profesör bir kadın personeliniz dayak yiyerek şiddete maruz kalmış, ÇOMÜ yönetimi olarak bu olayı sessiz sedasız kapatmıştınız. Eğitim-İŞ Çanakkale şubesi olarak bizim için Yücel Acer’in rektörlük meşruiyeti kalmamıştır. Eğitim-İş olarak diyoruz ki: Yücel ACER istifa et, istifa et, istifa et” çağrısında bulundu.
Bu haber 2926 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI