Bugun...
Bizi izleyin:Şok İddia.. Abdullah Akın’a FETÖ’cü Suçlaması!

Tarih: 27-02-2018 08:04:16 Güncelleme: 27-02-2018 08:06:16 + -


“Camiler Genelev olarak kullanıldı” ifadelerini kullanan Yrd.Doç. Abdullah Akın hakkında şok bir iddia ortaya atıldı. BAL-GÖÇ Derneği Başkanı ve Yerel Tarihçi Ahmet Uslu, Abdullah Akın için “Camilerimizi genel ev yapan bu insan kılığındaki şahsiyet derhal istifa etmelidir. Bütün bunları 15 Temmuz’a bağlamasının arkasında kesinlikle kripto bir FETÖ’cülük faaliyeti bulunmaktadır. 2016 yılında beraber bilimsel makale yazdığı ortağı FETÖ’den atılmıştı” ifadelerini kullandı.


Şok İddia.. Abdullah Akın’a FETÖ’cü Suçlaması!

BAL-GÖÇ Derneği Başkanı ve Yerel Tarihçi Ahmet Uslu, yaptığı yazılı açıklamada önce Abdullah Akın’a tarih dersi verdi. Ardından ise Abdullah Akın için Kripto FETÖ’cü ifadelerini kullandı. İddiasının dayanağı olarak ise; 2016 yılında Abdullah Akın’ın birlikte makale yazdığı kişinin FETÖ’den atılması olarak gösterdi. Uslu yaptığı yazılı açıklamada; “Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdullah Akın isimli uzmanlık alanı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi olmasına rağmen bilgisi olmadığı konularda cahilce, ahlaksızca konuşarak ikbal hesabı yapmaktadır. Ahlak ve Din kültürü edepli olmayı gerektirir. Topluma yanlış bilgi vermemeyi, her ağzına geleni söylememeyi gerektirir. Söz konusu şahsın bir tarih bilgisi yoktur.  Sevr antlaşması Çanakkale zaferinden sonra değil, 1. Dünya savaşından yenik ayrılmamız üzerine imzalanmıştır. Yakılan yıkılan camiler Anadolu’yu işgal eden devletlerin eseridir.

 

YEREL TARİHÇİDEN İLAHİYATÇIYA TARİH DERSİ

 

Abdullah Akın’ın tarihi bilgileri çarpıttığını ve verdiği bilgilerin yanlışlığını aktaran Ahmet Uslu; “Tarih bilmeyen şahsın Milletler arası genel hukuk kurallarından haberdar olması mümkün olmadığı için “ Montrö “ antlaşmasını kafasına göre yorumlamaktadır. Türkçe ezanı Birleşmiş Milletler üye olmaya şart koşan bu şahsiyet Türkçe ezanın 1932’de okunmaya başlandığını bilir; ama BM üyeliğimizin 1945 olduğunu bilmez.  19 Mayıs 1915 hücumu ile 16 bin şehitten ve şehit ve gazilerimizin hatırasına hakaret etmektedir. 19 Mayıs saldırısında 25 Nisan Günü ateşkes yapılmış ve şehitlerimiz gömülmüştür. 16 bin şehit olduğunu bu şahıs nereden öğrenmiştir? Tarihçi bir meslektaşı yok mudur ki bu kadar saçmalayabilsin…

 

“BU ŞAHSİYET ÖĞRENCİLERİ ZEHİRLEMEYE DEVAM EDECEKTİR”

 

Ahmet Uslu açıklamasının devamında; “Bu muhterem şahıs Lozan’ın gizli maddelerinin olduğunu ve bildiğini iddia ediyor. Lozan bir antlaşmadır. Rüyada değil yazılı metinde ve ilgili devletlerin imzası ile olur. Devletlerarası hukukta her devletin antlaşmayı imza ve kabul şekli farklıdır.  Bu muhteşem şahsın bunları bilmemesi çok normal” dedi. Üniversitemizin Tarih bölümünden yine üniversitemizin Uluslararası İlişkiler Fakültesi öğretim elemanlarından Sevr, Lozan ve Montrö ve BM konusunda bu şahsiyete bilgi vermelerini talep ediyorum. Zira bu şahsiyet öğrencileri zehirlemeye devam edecektir. İfadelerini kullandı.

 

“ORTAĞI FETÖ’DEN ATILDI.. SIRA KENDİSİNE GELECEĞİNİ DÜŞÜNEREK..”

 

BAL-GÖÇ Derneği Başkanı ve Yerel Tarihçi Ahmet Uslu Abdullah Akın’ın bir an önce ÇOMÜ’den istifa etmesi gerektiğini belirterek; Akın ve FETÖ ile ilgili iddialarını ise şu sözlerle açıkladı; “Sonuç olarak; camilerimizi genel ev yapan bu insan kılığındaki şahsiyet derhal istifa etmelidir. Bütün bunları 15 Temmuz’a bağlamasının arkasında kesinlikle kripto bir FETÖ’cülük faaliyeti bulunmaktadır. 2016 yılında beraber bilimsel makale ortağının  FETÖ’den atılmasından sonra sırasının kendisine geleceğini düşünerek 15 Temmuz’a sıkı sıkı sarılmaktadır.”

 

“Tarih bilgisinden yoksun ve Türk Milletini tanımayan, ona hakaret eden bu şahsiyet Bilim adamlığıyla uzaktan yakından ilişkisi olmayan birisidir. Çocuklarımızı eğitecek olanların yetiştirildiği üniversiteli gençler böyle birine emanet edilemez. Üstelik tarihi çarptırarak parsa toplamaya çalışan bu şahsiyet önce hemen Çanakkale ve Bursa halkında  daha sonra tüm Türk Milletinden özür dileyip, mesleğini bırakmalıdır. Çünkü böyle düşüncelere sahip birine asla gençler emanet edilemez. Atatürk ileriyi gören biri olarak “Tarih yazmak yapmak kadar mühimdir. Yazan yapana sadık kalmazsa değişmeyen hakikatler insanlığı şaşırtacak bir hal alır” demiştir.”
Bu haber 8090 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI