Bugun...
Bizi izleyin:Siyasi Rantı Bırakın Hizmet Yapın. Yoksa 20 Bin Oyda Alamazsınız!

Tarih: 06-07-2018 07:13:53 Güncelleme: 06-07-2018 07:23:53 + -


Çanakkale Belediye Meclisi İYİ Partili meclis üyesi Ufuk Demirbaş, AK Partili Tülay Ömercioğlu’nun İYİ Partiye yönelik eleştirileri üzerine yaptığı konuşmada; AK Partiye tavsiyede bulunup, uyardı! Çanakkale il merkezinde uzun yıllardır bitirilmeyen projeleri AK Parti’nin Siyasi Rant uğruna yapmadığına dikkat çeken Demirbaş; “Siyasi rantı bırakın, vatandaşa hizmet yapın. 9 ay daha beklemeyin, beklerseniz sonra çıkıp İYİ Parti neden 16 bin oy almış diye sorar; 20 bin oyun da altına düşersiniz” ded


Siyasi Rantı Bırakın Hizmet Yapın. Yoksa 20 Bin Oyda Alamazsınız!

Çanakkale Belediye Meclisi İYİ Partili meclis üyesi Ufuk Demirbaş, AK Partili Tülay Ömercioğlu’nun İYİ Partiye yönelik eleştirileri üzerine yaptığı konuşmada; AK Partiye tavsiyede bulunup, uyardı! Çanakkale il merkezinde uzun yıllardır bitirilmeyen projeleri AK Parti’nin Siyasi Rant uğruna yapmadığına dikkat çeken Demirbaş; “Siyasi rantı bırakın, vatandaşa hizmet yapın. 9 ay daha beklemeyin, beklerseniz sonra çıkıp İYİ Parti neden 16 bin oy almış diye sorar; 20 bin oyun da altına düşersiniz” dedi.

 

“İKİ SENE SONRA TEKRAR SEÇİMLERE GİDERİZ”

 

AK Partili Tülay Ömercioğlu’nun İYİ Parti’ye yaptığı eleştiriler sonrasında İYİ Partili Meclis Üyesi Ufuk Demirbaş da söz alarak AK Parti’yi ve Tülay Ömercioğlu’nu eleştirdi. Demirbaş; “Seçim sonuçlarında halkımız bir irade ortaya koymuştur. Halk burada bir karar veriyor, herkesin saygılı olması gerekiyor. Uluslararası sistemin Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile bir dönem daha devam etme kararı aldığı yönündedir. Türkiye’de artık satılacak bir şey kalmamıştır, stratejisini satmaya başlayacaktır. Yerel seçimlerden sonra hükümetin 1 yıl daha dayanıp iki sene sonra tekrar seçimlere gideceğimizi düşünüyorum” dedi.

 

“15 YILDIR ÇANAKKALE’DE BİRİNCİSİNİZ AMA BU SONUÇLARI GÖRÜNCE ÜZÜLÜRDÜM”

 

AK Parti’nin aralıksız Çanakkale’de 15 yıldır birinci parti olmasına rağmen merkezde aldığı oylara bakılınca ortaya başka bir tablo çıktığını belirten Ufuk Demirbaş; “Tülay Ömercioğlu onun ilgisini çekmeyi başarmışız. AKP 15 yıldır Çanakkale’de birinci partidir. Yine tebrik ediyoruz. Ama ben böyle bir tablo ile karşılaşsam üzülürüm. 15 yıllık iktidar sonrasında yüzde 26 oy var. 8 aylık İYİ Parti yüzde 16 oy almıştır. Bende olsam İYİ Partiye saldırırdım ama Tülay Ömercoğlu bugünden başlamıştır. Ben Eylülde saldırırlar diye bekliyordum” dedi.

 

“HALKIN YARARINA OLACAK PROJELERİ YAPMAYIN SİYASİ RANT ELDE EDİYORSUNUZ”

 

AK Parti’yi Çanakkale’de yapılması beklenen ama uzun süredir yapılmayan projeleri siyasi rant elde etmek için engellediğini belirten Ufuk Demirbaş; “Bunun yanında bir takım sıkıntılarımız var Çanakkale’de. Seçimlerde ortam gergin dedik ama kendilerine sormam gereken sorularım var. Hamidiye Tabyaları mesela.. Hamidiye Tabyaları AKP’nin özel etkinlik alanı gibi. 214 yılında Mehmet Daniş’in büyük projesiydi o günden bu güne AKP’nin etkinlik alanı halinde. Burayı AKP’nin etkinlik alanı olarak kullanmayın, halkın kullanımına açın. Önümüzde seçimler var sizin proparangaya ihtiyacınız var burayı Eylül gibi açında propaganda yapın. Troia Müzesinin açılışı ile ilgili hala sıkıntılar var. Halen tamamlanmış ortada bir şey yok. Barbaros Mahallesinde ikinci kordonda 40 metrelik dolgusu hale bir süreç bekliyor. Sosyal konutlar aynı şekilde, küçük sanayi bölgesi ile ilgili kamuoyu 1,5 yıldır oyalanıyor. Bakanlıkta n iki memur gelecek ve tarım bakanlığına sunacak. Burası mera alanı olmaktan çıkacak bu kadar basit bir şeyi 1, yıldır kullanıp siyasi rant elde etmeye çalışıyorsunuz. Siyasi rantı bırakın da halka hizmet edin” dedi.

 

“HİZMET YAPIN 9 AY DAHA BEKLERSENİZ; 20 BİN OYUN DA ALTINA DÜŞERSİNİZ”

 

Ufuk Demirbaş AK Partiye önerilerde de bulunarak şu uyarıda bulundu; “100 milyon lira Güzelyalı ya yatırım yaptınız 3-5 bakanı açılışa davet edip propaganda yaparken; neden Çanakkale’ye 2,-3 milyon ayırıp da 200-300 kişilik bir spor salonu yapmıyorsunuz. Kütüphane yıkıldı, 2 yıl geçti hala bir şey yok ortada yapacağız edeceğiz.. Millet Bahçesi projesi hoşuma gitti. Halk Bahçesinden hastaneye kadar olan alan millet parkı olsunda oradaki kamu alanları buradan çekip gitsinler. Hastane konusu daha büyük sorun. Hastane den sıra almaya çalışırken halkın ne kadar beklediğini tüm Çanakkale biliyor. 9 ay daha beklemeyin, beklerseniz sonra çıkıp İYİ Parti neden 16 bin oy almış diye sorar 20 bin oyun da altına düşersiniz” dedi.
Bu haber 10264 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI