Bugun...
Bizi izleyin:“Siyasi Partilerin STK Seçimlerine Müdahil Olmaları Şık Değil”

Tarih: 04-04-2018 14:47:58 Güncelleme: 04-04-2018 14:48:58 + -


Çanakkale Ticaret Borsası seçimleri sonrasında tekrar Meclis Başkanlığına seçilen Abdullah Deniz; STK, oda ve borsa seçimlerine siyasi partilerin müdahil olmaması gerektiğini açıkladı. AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün’ün Borsa seçimlerinde üyeleri siyasi nüfus kullanarak baskı altına almasına tepki gösteren Meclis Başkanı Deniz, “Siyasi partilerin STK’larda müdahil olmalarının şık olmadığı düşüncesindeyim” ifadeleri ile eleştirilerde bulundu.


“Siyasi Partilerin STK Seçimlerine Müdahil Olmaları Şık Değil”

Çanakkale Ticaret Borsası seçimleri sonrasında tekrar Meclis Başkanlığına seçilen Abdullah Deniz; STK, oda ve borsa seçimlerine siyasi partilerin müdahil olmaması gerektiğini açıkladı. AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün’ün Borsa seçimlerinde üyeleri siyasi nüfus kullanarak baskı altına almasına tepki gösteren Meclis Başkanı Deniz, “Siyasi partilerin STK’larda müdahil olmalarının şık olmadığı düşüncesindeyim. Odalarımızda ve borsalarımıza siyaset girdiği zaman ayrımcılığa, gruplaşmaya yol açmakta” ifadeleri ile eleştirilerde bulundu.

 

“BORSA’DA SİYASET YAPILACAKSA BUNU BEN YAPARIM”

 

1 Nisan 2018 Pazar günü gerçekleşen Çanakkale Ticaret Borsası seçimlerine siyaset karıştı. AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Gülsüm Üstün’ün de Meclis Başkanlığına adaylığını koyduğu seçimlerde kazanan Abdullah Deniz olmuştu. İl Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün’ün seçimleri kazanmak için üyelere siyasi nüfuzunu kullanmasını eleştiren Meclis Başkanı Abdullah Deniz; “Siyasi partilerin STK’larda müdahil olmalarının şık olmadığı düşüncesindeyim. Odalarımızda ve borsalarımıza siyaset girdiği zaman ayrımcılığa, gruplaşmaya yol açmakta. Bizler iş dünyası olarak ticaret konuşmalıyız ki birlik ve beraberliğimiz daha çok pekişsin. İş yapma kültürümüz yaygınlaşsın. Borsa’da siyaset yapılacaksa bunu ben yaparım; çünkü AK Parti Çanakkale Teşkilatının kurucularından biriyim. Ama ben; sadece halkın iradesini tanırım” dedi.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün’ü eleştiren Meclis Başkanı Abdullah Deniz; “Belirtmek istediğim diğer bir husus ise 7. Meslek komitesinde aday olan Çanakkale Ak parti kadın kollarında görev yapan Gülsüm Üstün hanımefendinin gerek kendi komitesinde gerekse diğer komitelerde siyasi koltuğunu kullanmasını hiç tasvip etmiyorum. Yapılan seçim sonuçları Gülsüm hanımın efradını, eşrafının olmadığını göstermiştir. Her zaman ifade ettiğim üzere bu koltuklardan güç alanlar değil bu koltuklara güç verenlerin olması gerektiğini düşünüyorum. Sosyal medya hesaplarımdan da aynı düşüncelerimi daha önce paylaşmıştım” dedi.

 

“TARIM KREDİ KOOPERATİF MÜDÜRÜ YASEMİN HANIM..”

 

Çanakkale Ticaret Borsası seçimlerine sadece AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün’ün değil, Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Yasemin Üstün’ün de müdahil olduğunu ve kooperatif müdürlerini askeri nizam içerisinde kontrol etmesinden rahatsız olduğunu açıklayan Abdullah Deniz; “Diğer bir husus Borsamıza kayıtlı Tarım Kredi Kooperatiflerimiz var. Kendilerinin borsamıza üye olması borsamıza ayrı bir renk vermektedir. İş dünyasında vergisini, stopajını ödeyen,  borsamızda tescilini yaptıran sektör temsilcileri ile rekabet eder gibi vergilerden muaf olan Tarım kredi kooperatiflerinin yanlı tutumlarından dolayı rahatsızlığımı dile getirmek istiyorum. Özellikle Çanakkale Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Yasemin Kaya’nın askeri sistemde olduğu gibi emir komuta sistemi ile hür iradelerini kullanmayan Tarım Kredi Müdürlerini etki altında bırakarak oy kullandırtması, borsa seçimlerine müdahil olmasını Meclis Başkanı olarak içime sindiremedim. Yasemin hanım 2013 yılı seçimlerinde de aynı tavrını sergilemekte çekinmemişti. Bu gücü kimler tarafından nasıl aldığını bilmek istiyorum” dedi.

 

“ÜYELERİMİZİN TALEPLERİNE DUYARLI, ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

 

Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz, açıklamasının devamında seçimlerde oy kullanan tüm üyelere teşekkür ederek, önümüzdeki dört yıllık süreç ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu; “Üyelerimizin gösterdikleri teveccüh ile 4 yıl daha Borsa yönetimine, meclisine gelmiş bulunmaktayız. Şahsım ve meclis üyelerimiz olarak; bundan sonrada üye taleplerine duyarlı, üye memnuniyetini ön plana alan, üyelerimizin sorunları, il sorunları ve ülke sorunlarının çözümünde katkıda bulunan bir anlayış ile görevimize devam etme arzusu ve azmindeyiz. Çanakkale Ticaret Borsası olarak ana misyonumuz ekonomimizin büyümesi ve üyelerimizin rekabet güçlerinin artırılması, ülkemizin iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesidir. Bu misyonla göreve geldiğimiz günden bu yana özel sektörümüzün önünü açan hemen her yasal düzenlemenin altında Çanakkale Ticaret Borsasının imzası vardır. Üyelerimizden aldığımız güç ve destek ile borsamızı, üyelerimizi ve ilçemizi bundan sonrada her satıhda en iyi şekilde temsil etme, etkin kılma misyonumuzu devam ettirme gayreti ve çalışması içerisinde olacağız. Seçimlerimizin borsamıza, üyelerimize, camiamıza ve bölgemize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum.”
Bu haber 1865 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI