Bugun...
Bizi izleyin:“Siyanürlü Altın İşletmesi ve Termik Santrale Kesinlikle Karşıyız”

Tarih: 07-03-2019 08:51:58 + -


Millet İttifakının Belediye Başkan Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İDA Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette konuşma yapan Ülgür Gökhan; "Çevre konusunda hassasiyetimiz taviz vermeksizin devam edecek. Çanakkale'de siyanürlü altın madenciliğine ve termik santrallere kesinlikle karşıyız" mesajı verdi.


“Siyanürlü Altın İşletmesi ve Termik Santrale Kesinlikle Karşıyız”

Millet İttifakının Belediye Başkan Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İDA Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette konuşma yapan Ülgür Gökhan; "Çevre konusunda hassasiyetimiz taviz vermeksizin devam edecek. Çanakkale'de siyanürlü altın madenciliğine ve termik santrallere kesinlikle karşıyız" mesajı verdi.

 

Millet İttifakının Belediye Başkan Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ziyarette yaptığı konuşmada; çevreci bakış açısının daim olduğu mesajını vererek şöyle konuştu:  “İDA Dayanışma Derneği ile temasımız ezelden beri devam ediyor. Aynı görüşe sahip ve aynı yolun yolcusuyuz. Çevre konusunda gerek Kaz Dağları gerek Atikhisar konusunda gerek denizler ve kıyılarımız konusunda, termik santral konusunda çevre ile ilgili ne varsa içindeyiz. Olmaya da devam edeceğiz. Belediye Başkanı olmasak da olsak da fark etmez. Bu mücadele bizim hayat mücadelemiz. Belediye Başkanı olarak da çok daha fazla sahip çıkak zorundayız. Yeni dönemde de bu şekilde irademizi ortaya koyduk. Atikhisar su kaynağı ile ilgili büyük mücadele verdik. Kısmen başarılı olduk. İptal ettirdik. Çed raporunun Danıştay tarafından iptal edilmesine rağmen bir müddet daha ağaç kesimi devam etti. Biraz durdular ama bu seçim öncesi bir duraksama mıdır? Ayhan Bey ile konuşurken ‘Ben durdurdum’ dedi. Böyle bir şey yok. Ruhsatları iptal edilmedi. Şahinli devam ediyor. Sadece Kirazlı ve Balaban değil. Tüm siyanürle altın işleme konusu ve termiklerin konusu. Biz bunun için açık ve net olarak; siyanürlü altın işletmesi ve termik santrale kesinlikle karşıyız. Bu bölge altından değerli bir yapıya sahip. Dolayısıyla bu konuda birlikte hareketimiz olmuştur. Seçimlerden sonra daha da görünür kılmamız lazım. Biraz daha eylemlerimizi arttırmamız lazım. Her zaman gündemde tutup Türkiye ve dünya gündemine yaymamız gerekiyor.” İfadelerine yer verdi.

 

“HALK BAKKAL SEMBOLİK BİR İSİM ORADA DİŞ MACUNU SATMAYACAĞIZ”

Millet İttifakının Belediye Başkan Adayı Ülgür Gökhan, İDA Dayanışma Derneği’nde yaptığı konuşmada projeleri arasında ilk sıralara yerleşen kooperatifleşmeyi anlattı. Gökhan, üretimin önemine dikkat çekerek şöyle konuştu: “Tarım ve orman alanlarımız çok önemli. Bu dönem yine tarım noktasında kooperatifleşme sürecimiz var. Üretim kooperatifi, hayvancılık, kırsal kadın üretimi, eğitim kooperatifi, ortaklaşma, işbirliği konusunda çabamız için olacak. Halk Bakkal diye tabir ettiğimiz bir satış kooperatifimiz olacak. Bu tartışılıyor ama sembolik bir isim. Orada biz diş macunu satmayacağız. Orada kooperatiflerin ürettiği ürünler halka ulaşacak. Dolayısıyla o tanzim satış değil. Üreticinin ürettiğini sunması. Kooperatifler yürümüyor böyle bir anlayış var. Bizce bu konu çok önemli. Tarımın iyi bir yere gelmesi için kooperatif önemli. Kooperatifçilik deyince farklı siyasi şeyler akıllara geliyor tam tersine teşvik edeceğiz. Bir ülkede kalkınma olabilmesi için üretim şart. Kamu kaynaklarını doğru yerinde ve israf etmeden kullanıldığı sürece bu kaynaklar yetebilir. Hızlı gidemeyiz ama geriye düşmeden yetebilir.” dedi.
Bu haber 929 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI