Bugun...
Bizi izleyin:Sıkı Dur Çanakkale; Göç Dalgası Geliyor!

Tarih: 15-06-2020 02:18:52 Güncelleme: 15-06-2020 02:22:52 + -


Covid-19 salgını sonrası Türkiye'nin gözü Çanakkale'ye çevrildi. Satılık arsa aramaları Çanakkale'de yüzde 509 arttı. Metropollerden yaşanan sokağa çıkma yasaklarından sonra, gelecekte Çanakkale'ye büyük göç yaşanacağının habercisi oldu.


Sıkı Dur Çanakkale; Göç Dalgası Geliyor!

Covid-19 salgını sonrası Türkiye'nin gözü Çanakkale'ye çevrildi. Satılık arsa aramaları Çanakkale'de yüzde 509 arttı. Metropollerden yaşanan sokağa çıkma yasaklarından sonra, gelecekte Çanakkale'ye büyük göç yaşanacağının habercisi oldu.

 

SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARINDA HERKESİN AKLINA ÇANAKKALE GELDİ

Covid-19 sonrası Çanakkale’de arsa, Didim'de yazlık arandı. Zingat.com, Türkiye'de yeni tip Corona virüs (Covid-19) salgınından sonra satılık arsa aramalarının Çanakkale'de yüzde 509, satılık prefabrik ev aramalarının İzmir'de yüzde 163 arttığını bildirdi. Türkiye'nin sanal emlak piyasasında önemli bir platform olan Zingat.com'un yaptığı bu tespit Çanakkale'de gelecekte yaşanması olası göç dalgasının habercisi oldu.

 

ARSA ARAYANLAR %509 ARTTI

Zingat.com'dan yapılan açıklamaya göre, "Emlak. Bilgi. Güven." sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com ziyaretçilerinin, Türkiye'de ilk Covid-19 vakasının açıklandığı 11 Mart öncesi ve sonrası dönemlerde yaptığı konut aramaları analiz edildi. 11 Mart sonrası satılık yazlık ve kiralık daire aramalarında öne çıkan bölgeler belli olurken, satılık arsa aramaları Çanakkale'de yüzde 509 ve satılık prefabrik ev aramaları İzmir'de yüzde 163 arttı. 11 Mart sonrası en çok yazlık aranan üç ilçe Didim, Çeşme ve Kuşadası, en çok kiralık daire aranan bölgeler Çanakkale ve Bodrum oldu. Acil satılık ev arama oranlarının artışı ise yüzde 42'yi buldu.

ÇANAKKALE'DE KİRALIK EV ARAYANLARDA ARTTI

Kiralık daire aramaları incelendiğinde , bu kategoride arama oranlarının en fazla yükseldiği iki bölge yüzde 68 ile Çanakkale ve yüzde 56 ile Bodrum olurken, Zingat.com ziyaretçilerinin, satılık daire arayışlarında yüzde 94'lük artışla Arnavutköy'e ilgi gösterdikleri gözlemlendi. Küresel salgının ülkede görülmeye başlandığı 11 Mart tarihi, satılık arsa ve satılık tarla taleplerini de etkiledi. 11 Mart sonrası satılık arsa aramaları yüzde 50, tarla aramaları ise yüzde 41'e yükseldi. Satılık arsa aramalarında öne çıkan iki bölge Çanakkale ve Balıkesir oldu. Covid-19 ile birlikte Çanakkale'de satılık arsa aramaları yüzde 509, Balıkesir'de satılık arsa aramaları yüzde 306 arttı.
Bu haber 14594 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI