www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:Seçim Yenilgisi Tepkiyi Beraberinde Getirdi

Tarih: 16-05-2023 07:12:58 + -


AK Parti Milletvekili adayı belirleme süreci oldukça sancılı geçmişti. Ayhan Gider birinci, Jülide İskenderoğlu ikinci sıradan aday gösterilmesi tepki çekmiş ancak sadece Teşkilatlardan sorumlu İl Başkan yardımcısı Ethem Hırçın tepki göstererek istifa etmişti. Dün gerçekleşen ve AK Parti’de seçim yenilgisi ile sonuçlanan seçimler sonrasında partide kazan kaynamaya başladı!


Seçim Yenilgisi Tepkiyi Beraberinde Getirdi

14 Mayıs 2023 Genel seçimleri öncesinde AK Parti’den Bülent Turan’ın vekil adayı gösterilmemesi sonucunda aday adayı patlaması yaşanmıştı. Birbirinden iddialı 24 isim aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu. Fatih Şahin ve Bülent Turan’ın aday belirleme tartışması yaşadığı medyaya da yansımıştı. Şahin ve Turan kendisine yakın isimleri listeye yazdırmaya çalışıyordu.

 

ŞAHİN – TURAN ÇEKİŞMESİ..

AK Parti’de Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ise; Çanakkale’den başvuru yapan 24 aday adayını hiçe saymış, Şahin-Turan çekişmesi sonrasında Ayhan Gider’i birinci sıra, Jülide İskenderoğlu’nu ise ikinci sıraya yadı.

 

“TEŞKİLATLAR HİÇE SAYILDI” DİYEREK İSTİFA ETMİŞTİ!

Erkan Kandemir’in birinci sıraya Ayhan Gider’i yazması AK Parti’yi bir anda karıştırdı. Parti kulislerinde tepki gösterilirken; kimsenin yapamadığını Teşkilatlardan sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ethem Hırçın yaparak istifasını açıkladı. Genel Merkezin teşkilatları hiçe saymasını içine sindiremediğini, aday adaylığı başvurusu bile yapmadan birinci sıradan Ayhan Gider’in gösterilmesi sebebiyle 24 aday adayına haksızlık yapıldığı ve hesap veremeyeceğini açıklayan Ethem Hırçın partiden ve görevlerinden istifa etti.

 

SEÇİM YENİLGİSİ PARTİYİ KARIŞTIRMAYA BAŞLADI!

Erkan Kandemir’in isteği ile Ayhan Gider’in birinci, Jülide İskenderoğlu’nun ise ikinci sırada seçimlere girdiği Çanakkale’de AK Parti ciddi bir hezimete uğradı. Bugüne kadar Çanakkale’de birinci parti olan AK Parti, 14 Mayıs 2023 seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre ciddi oy kaybı yaşadı. Meclise sadece Ayhan Gider’in gönderen AK Parti’de seçim sonuçlarına ilk tepki gösteren isim ise Milletvekili Aday Adaylarından Timur Ay oldu.

 

KOMŞULUK, AĞABEY-KARDEŞ İLİŞKİSİ İLE ADAY BELİRLEME..

AK Parti Milletvekili aday adayı Timur Ay sosyal medyada yaptığı paylaşımda AK Parti’de aday adaylığı sürecinin nasıl işlediğine ilişkin olarak; “Aday adaylığımız sürecinde Genel Merkezdeki mülakatımız esnasında komisyon üyelerine Çanakkale Merkezin önemini anlatmaya çalışmıştım. Ancak onlarında anlamak istemediklerini de görerek yaşadık. Daha sonrasında aday belirlemenin; yazlık komşuluğundan, ağabey kardeş ilişkisine dayandırılacağını ve bu kadar basite indirileceğini hiç tahmin etmemiştim” ifadelerini kullandı.

 

“ADAY YAPILAN ARKADAŞLARIN ŞAHSİ HEDEFLERİ İLE PARTİMİZİN HEDEFLERİ..”

Açıklamalarının devamında Ay; “Genel merkez tarafından milletvekili adayı yapılan arkadaşlarımızın şahsi hedefleri ile partimizin hedeflerinin yakından uzaktan örtüşmemesi sonucunda görevi kabul ederek bir başka bölünmelere yol açtıklarının farkına bile varmak istemediler” ifadelerini kullanması dikkat çekti!

 

“GÖREVDEN KAÇIYOR, HAİN DİYENLER.. ÇANAKKALE’NİN ÇOCUKLARI..”

Bülent Turan tarafından geçmiş yıllarda Merkez İlçe Başkanlığı teklifi götürülmesine rağmen görevi red ettiği bilinen Timur Ay açıklamalarının devamında; “Zamanında bize merkez ilçe başkanlığını teklif edildiğinde; başkanlığın diğer arkadaşımızın hakkı dediğimizde, bizi görevden kaçıyor diye eleştirenler, bizim o zaman partimizin bir başka bölünmeye gitmemesi gerektiğini anlatmaya çalıştığımızı anlamamışlardı. Onun için işin sonunda bizleri, bir tek anlayan Çanakkale halkı oldu. Kendi çocuklarına yapılan haksızlığı cevapsız bırakmadı” ifadelerini kullandı.

 

“HER SEÇİMDE YÜZDE 7 OY KAYBI.. GENEL MERKEZ UMARIM DERS ÇIKARIR”

Timur Ay genel merkezin de doğru tercihler yapmasını umduğunu ifade ederek açıklamalarına şöyle son verdi; “Umarım her seçimde Reis ile partinin oy farkının artışından, özellikle son iki seçimdir; 2015 seçiminde yüzde 7 ve sonrasında 2018 de bir daha yüzde 7’lik oy kaybından genel merkez yeteri kadar ders çıkarır. Bundan sonraki seçimlerde, doğru aday belirleme süreçlerinde daha dikkatli olurlar. Allah’tan Reis’in siyasi dehasıyla çok şükür bu seçimden de galibiyet ile çıktık. Memleketimize hayırlı olsun dileyelim.  Saygılarımla”
Bu haber 3991 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI