Bugun...
Bizi izleyin:Salıcı ve Erkek’e Tam Yetki Verildi

Tarih: 13-11-2019 07:18:52 Güncelleme: 13-11-2019 07:19:52 + -


CHP’de mahalle delegesi seçimleriyle başlayan kongre sürecinin koordinasyonu için Genel Başkan Yardımcıları Salıcı ve Erkek görevlendirildi. İki isim Nisan 2020’deki kurultaya kadar tüm süreçte tam yetkili olacak.


Salıcı ve Erkek’e Tam Yetki Verildi

CHP’nin kongre süreçlerinin koordinasyonu ile ilgili sorumluluk Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Muharrem Erkek’e verildi. CHP MYK dün Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Yaklaşık 4 saat süren toplantıda, ekonomi ve dış politikadaki gelişmelerin yanı sıra partinin 2020 kurultayı kapsamındaki kongre süreçleri değerlendirildi. Genel Başkan Yardımcısı Salıcı 8 Kasım’da mahalle delegeliği seçimleriyle başlayan kongre süreçleri konusunda bilgi verdi.

 

İKİ İSME YETKİ VERİLDİ

Toplantıda, nisan 2020’de yapılması planlanan Genel Başkan ve Parti Meclisi seçimli 37. Olağan Kurultay süreci ile ilgili sorumluluk Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Salıca ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’e verildi. İki ismin; ilçe ve il kongrelerinin tarihinin belirlenmesi ve itirazların değerlendirilmesi de dahil olmak üzere sürecin koordinasyonundan sorumlu olacağı öğrenildi.  Toplantıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhuriyet’in ilk yıllarındaki okur-yazarlık oranıyla ilgili yaptığı açıklamalar da gündeme geldi.

 

"HAKİKAT GÜÇLÜDÜR"

Kılıçdaroğlu’nun bu konuda, “Tarihi çarpıtmak, ekonomik konuları gizlemek için yaratılan gündemler bunlar. Bu tarih üzerine yanlış açıklamaları daha sık dile getirecekler ama hakikat onlardan daha güçlüdür” değerlendirmesini yaptığı öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun toplantıda, son dönemde gündeme gelen toplu intihar vakalarının araştırılması için kurmaylarına talimat verdiği, konuyla ilgili hem parti içinde hem de TBMM’de çalışma yürütülmesini istediği aktarıldı.
Kaynak: www.milliyet.com.tr

Bu haber 4381 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI