Bugun...
Bizi izleyin:Salgında Hayatını Kaybeden Sağlıkçılar Anıldı

Tarih: 01-04-2021 11:18:50 Güncelleme: 01-04-2021 11:19:50 + -


11 Mart 2020 tarihinden bu yana Türkiye’de etkisi her geçen gün arttıran Covid-19 salgını nedeniyle 140 bin sağlık çalını enfekte olurken; 391 hekim de hayatını kaybetti. Çanakkale Tabip Odası yönetimi düzenledikleri basın açıklaması ile salgında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarını andılar.


Salgında Hayatını Kaybeden Sağlıkçılar Anıldı

11 Mart 2020 tarihinden bu yana Türkiye’de etkisi her geçen gün arttıran Covid-19 salgını nedeniyle 140 bin sağlık çalını enfekte olurken; 391 hekim de hayatını kaybetti. Çanakkale Tabip Odası yönetimi düzenledikleri basın açıklaması ile salgında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarını andılar. Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi önünde bir araya gelen Çanakkale Tabip Odası Yönetim Kurulu üyeleri ve sağlıkçılar basın açıklamasında bulundular. Yapılan açıklamada; “Güzel günleri görebilme umuduyla var gücümüzle çalıştığımız pandemi sürecinin bir yılını geride bıraktık. Mesleğimizin getirdiği sorumluluk ve yaşanabilir bir dünya umuduyla canla başla çalışırken değerli meslektaşlarımızı kaybettik ve sonsuzluğa uğurladık” denildi.

 

“SÖYLENMEYENLERİ SÖYLEDİK, SAKLANANLARI AÇIĞA ÇIKARDIK..”

İktidarın salgını iyi yönetmediğini, kamuoyu ve vatandaşlardan bazı bilgi ve gerçeklerin saklandığı belirtilen açıklamada; “Yönetilemeyen bir pandeminin gölgesinde söylenmeyenleri söyleyerek, saklananları açığa çıkararak, toplumun ihtiyaçlarını talep ederek yurttaşların sözü olmaya çalıştık. Tüm bunları yaparken nitelikli koruyucu ekipman sağlanmayan, uzun mesai saatlerinde, kötü çalışma ortamlarında, hukuksuzca izin ve istifa hakları yasaklanan meslektaşlarımızın sesi olmak için çaba gösterdik” denildi.

“140 BİN SAĞLIK ÇALIŞANI HASTALANDI, 391’İ HAYATINI KAYBETTİ”

Salgın sürecinde yeterince alınmayan tedbirler nedeniyle Türk Sağlık sisteminde görev alan 140 bin kişinin salgına yakalandığını bu süreçte 391 sağlık çalışanının hayatını kaybettiğine dikkat çekilen açıklamada; “Ne yazık ki kulaklarını tıkayıp, sesimizi duymak istemediler. Yönetemedikleri pandeminin suçunu vatandaşa, yükünü bizlere yüklediler. Ve 140 binin üzerinde sağlık çalışanı hasta olurken 391 sağlık çalışanını kaybettik. Ancak ses olmaya devam ediyoruz. Daha fazla hastalanmamak, ölmemek için sesimizi daha da yükseltmeye, yitirdiğimiz meslektaşlarımız için COVID-19’un meslek hastalığı sayılması adına mücadelemize devam edeceğiz” denildi.

 

“HER 1 NİSAN’DA HAYATINI KAYBEDENLERİ ANACAĞIZ”

Açıklamanın devamında şu ifadeler yer alıyor; “Meslek hayatları boyunca gösterdikleri özverinin kat be katını pandemi döneminde gösteren pandemiyle mücadele eden tüm hekim ve sağlık çalışanları için bir simge haline gelen,  COVID-19 salgınında aktif hekimlik yaparken hastalığa yakalanan ve tedavi sonrası yaşamını yitiren değerli hocamız Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nu kaybettiğimiz 1 Nisan gününü TTB 72.Kongresi’nde aldığımız karar ile “COVID-19 nedeniyle kaybettiğimiz hekim ve sağlık çalışanlarını anma günü” olarak belirlemiştik. Kaybettiğimiz sağlık çalışanlarını asla unutmayacağız, onları toprağa değil sonsuzluğa uğurladığımızı her 1 Nisan’da belirtmeyi sürdüreceğiz.”
Bu haber 1837 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SAĞLIK Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI