Bugun...
Bizi izleyin:Sağlık Yatırımları Artıyor

Tarih: 21-12-2017 07:38:57 + -


2010 yılından bu yana Çanakkale’de uygulamaya başlanan Aile Sağlığı Merkezinin sayısı her geçen yıl katlanarak artıyor. Kepez beldesinde yeni hizmet binasına taşınan Namazgâh Aile Sağlığı Merkezi ile il merkezinde toplam 16 Aile Sağlığı Merkezi vatandaşlara hizmet veriyor.


Sağlık Yatırımları Artıyor

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan bilgilendirmede Çanakkale il genelinde 63 Aile Sağlığı Merkezi ve 162 Aile Hekimliği Birimi ile vatandaşlara hizmet veriliyor. Çanakkale Sağlık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “İl genelinde 63, Çanakkale il merkezinde ise 16 Aile Sağlığı Merkezi ve 48 Aile Hekimliği Birimi Çanakkale Merkez İlçesinde sağlık hizmeti verilmektedir. İlimiz Merkez nüfusu 158,660 olup yeni açılan Aile Sağlığı Merkeziyle hekim sayısı arttırılmış, daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunumu gerçekleştirilmiştir” denildi.

 

SAĞLIKTA İL GENELİNDE YATIRIMLAR ARTIYOR

 

Çanakkale il genelinde yatırımı devam eden Sağlık tesisleri ile ilgili bilgiler de verilen açıklamada; “İlimizde 2017 yılı itibariyle Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi, Lâpseki Devlet Hastanesi, Ezine Devlet Hastanesi, Biga Devlet Hastanesi ve Ayvacık Devlet Hastanesinin yapımı tamamlanmış olup, bu 5 hastanemiz toplam 110.000 m2 kapalı alnıyla halkımızın hizmetine hazırdır. Ayrıca, Eceabat Alçıtepe sağlık evi, Ayvacık Korubaşı ve Kösedere sağlık evlerinin yapımı tamamlanmıştır. Ayvacık Biga, Çan, Ezine, Gelibolu, Lâpseki ve Yenice ilçelerinde toplamda 13 sağlık evi, 5 Aile Sağlığı Merkezi,3 Toplum Sağlığı Merkezi ve 2 Sağlık lojmanın onarım ve tadilat işlemleri yapılarak halkımızın hizmetine hazır hale getirilmiştir.”

 

“2018 yılı içinde Çan Devlet Hastanesi, Yenice Devlet Hastanesi, Gelibolu Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası, Gökçeada Entegre Devlet Hastanesi, AMATEM, Biga Ağız Diş Sağlığı Merkezi, İl genelinde, toplam 13 tane 112 Acil Sağlık Hizmet Binası,10 Aile Sağlığı Merkezi, 5 Toplum Sağlığı Merkezi, 8 Sağlık Evi, 3 Sağlık lojmanı yapımı yatırım planına alınarak 2018 yılı içerisinde bitirilmesi planlanmıştır. İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Binası, 112 Komuta Kontrol Merkezi, Halk Sağlığı Laboratuarı ve Sağlıklı Hayat Merkezi projeleri tamamlanmış olup, 2018 yılı içerisinde hizmete hazır hale getirilecektir” ifadeleri yer aldı.
Bu haber 2771 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SAĞLIK Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI