Bugun...
Bizi izleyin:Sağlık Sektöründe Dev İşbirliği

Tarih: 09-08-2018 07:20:05 Güncelleme: 09-08-2018 07:21:05 + -


Çanakkale’nin önde gelen müteahhitlik firması Kalebayar İnşaat ile Sağlık sektörünün öncü firmalarından MEGEL Özel Hastaneleri sağlık alanında yeni bir yatırıma imza attılar.


Sağlık Sektöründe Dev İşbirliği

Çanakkale’de yeni bir özel hastane kuruluyor. MEGEL Özel Hastaneleri Esenlerde Kalebayar inşaat tarafından yapılacak tesiste 18 Mart 2019 tarihinde Sağlık hizmeti vermeye başlayacak. Kalebayar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayar ile MEGEM Özel Hastanesi yöneticilerinden Dr. Cengiz Ünüvar arasında 30 yatak kapasiteli 3600 metrekare kapalı alanda A sınıfı Cerrahi Tıp merkezi yapımı için protokol imzalandı.

 

ESENLERDE 60 METRELİK YOLDA HİZMETE AÇILACAK

 

İmza töreninde açıklama yapan Dr.Cengiz Ünüvar; “Çanakkale’nin önde gelen inşaat firması ile birlikte bugün imzaladığımız protokol ile Çanakkale’nin Esenler bölgesinde A sınıfı Cerrahi Tıp merkezi yapımı konusunda antlaşmaya vardık. MEGEL Eğitim ve Sağlık Hizmetleri Limited şirketi olarak halkımıza 18 Mart 2019 tarihinde sağlık hizmeti vermeye başlayacağız. Yapılacak olan Tıp Merkezi 60 Metrelik yolda hizmete girecek ve tam teşekküllü bir hastanede verilen tüm sağlık hizmetlerini vereceğiz. 30 yatak kapasiteli, Acil Servis hizmeti de bulunacak olan Tıp Merkezi 3600 metrekare kapalı alandan oluşacak” dedi.

 

“ESENLERDEKİ SAĞLIK MERKEZİ EKSİKLİĞİNİ KAPATACAĞIZ”

 

Dr.Cengiz Ünüvar yaptığı açıklamada kentteki tüm sağlık hizmetlerinin şehrin belli bir kısmında toplandığına dikkat çekerek; “Hepimizin bildiği gibi il merkezinde bulunan tüm Sağlık Hizmetleri tesisleri; Özel Hastane, ÇOMÜ Tıp Fakültesi ve Devlet hastanesi İzmir Yolu güzergahında toplanmış bulunmaktadır. Bugün vatandaşların acil bir tıbbi yardımına ulaşmak için şehrin bir ucundan bir ucuna gitmek gerekiyor. Bizim kuracağımız Tıp Merkezi ile biz bu bölgedeki sağlık hizmetlerini karşılayacağız. Esenler Bölgesinde böyle bir Tıp Merkezine çok büyük ihtiyaç var. Bize bu anlamda en fazla yardımcı olan ve pozitif yaklaşan firma ise Kalebayar İnşaat ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayar oldu. Kalebayar İnşaatın bu kentte büyük bir marka olduğunu hepimiz biliyoruz. bu tesisin ardından birlikte özel bir hastane açarak ortaklığımızı büyütmeyi hedefliyoruz” dedi.

 

“30 BİN KİŞİYE HİZMET VERECEK”

 

Kalebayar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayar ise yaptığı açıklamada İl Merkezinin nüfusunun 120 bine ulaştığını, Esenler Mahallesinde ise 30 bin kişinin yaşadığına dikkat çekerek; “Çanakkale il merkezinde nüfus 120 bin civarında, bu nüfusun ise yaklaşık 30 bini ise Esenler Mahallesinde ikamet etmektedir. Yapılan konutlarla ise Esenler Mahallesi 110 bin nüfusa ulaşabilecek kapasitededir. Burada açılacak olan Tıp Merkezi Esenler Bölgesinde duyulabilecek tüm tıbbi yardım ihtiyacını da uzun yıllar karşılayabilecek kapasitede olacak. Biz en kısa sürede Tıp Merkezinin inşaatına başlayacağız ve 18 Mart 2019 tarihinde teslimi gerçekleştireceğiz” dedi.

 

KALEBAYAR İNŞAAT SAĞLIK SEKTÖRÜNE GİRECEK!

 

Çanakkale’nin önde gelen inşaat firması Kalebayar inşaat bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinin kantin ihalesini kazanarak vatandaşların hizmetine sunmuştu. MEGEL Özel Eğitim ve Sağlık Hizmetleri Limited şirketi ile de Tıp Merkezi kuracak olan Kalebayar İnşaatın önümüzdeki süreçte Sağlık Sektöründe de hizmet vermeye başlayacağını açıklayan Kalebayar Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayar; “MEGEL firması ile kuracağımız Tıp Merkezinin ardından ortak olarak yeni bir Özel Hastane kurarak Sağlık sektörüne girmeyi hedefliyoruz” dedi.
Bu haber 12697 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI