Bugun...
Bizi izleyin:Sağlık İl Müdürlüğünde Yeni Atamalar

Tarih: 15-12-2017 08:12:02 Güncelleme: 15-12-2017 08:15:02 + -


25 Ağustos 2017 tarihinde Resmi Gazete yayınlanan 694 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Sağlık Bakanlığı yapısında değişikliğe gidildi. Bu kapsamda görevlendirmesi yapılan Çanakkale Sağlık İl Müdürlüğünde 4 personelin ataması onaylandı.


Sağlık İl Müdürlüğünde Yeni Atamalar

25.08.2017 tarihinde resmi gazetede yayımlanan 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Sağlık Bakanlığı teşkilat yapısında değişiklik yapıldı. Bu kapsamda görevlendirmesi yapılan Çanakkale Sağlık İl Müdürlüğünde 4 personelin ataması gerçekleştirildi.  Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Türkiye'nin her köşesinde verimli şekilde hizmetin sürdürülebilmesi için Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Sağlık Bakanlığımızın tüm yönetim yapısı yeniden şekillendirilmektedir” ifadelerine yer verildi.

 

KHK ile yapılan atamaları değerlendiren Sağlık İl Müdürlüğü; “Sağlık hizmetlerini tek çatı altında toplayan Sağlık Bakanlığı, ‘Halk Sağlığı Kurumu, Sağlık Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Kurumu’ şeklindeki üçlü yapıdan vazgeçerek yeni düzenlemeler ile tüm illerde ve ilimizde de bu konuyla ilgili tanımlanan kadroların atamaları devam etmektedir. Yeni yapılanmaya ilişkin geçiş süresi olarak Sağlık bakanlığının belirlediği süre çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerdeki tanımlanan idari kadroların bir kısım Sağlık bakanlığımızın ÇKYS (Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi) üzerinden 14 Aralık 2017 tarihinde tamamlanmış olup, ilimize tanımlanan idari kadroların atamaların yapılmasına devam edilmektedir” denildi.

 

SAĞLIK ALANINDA BAŞKANLIK SİSTEMİ

 

Çanakkale Sağlık İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamanın devamında; “Kanun Hükmünde Kararname ile kaldırılan Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu artık il Sağlık Müdürlüğü himayesinde başkanlık sistemi çerçevesinde devam edecektir. Sağlık Hizmetleri Başkanı Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Tali, Kamu Hastaneleri Başkanı Üroloji Uzmanı Op. Dr. Yusuf İlker Çömez, Halk Sağlığı Başkanı Halk Sağlığı Uzmanı Uzm. Dr. Sinem Topaloğlu ve Personel Hizmetleri Başkanı Nurcan yılmaz'ın Sağlık Bakanlığı tarafından atamaları onaylanmıştır. Hastanelerimizin yönetim kadroları büyük oranda aynı şekilde devam etmektedir. İlimizde ayrıca Otuz bin nüfusum üzerinde olan ilçelerimizde 6 (altı) İlçe Sağlık Müdürlüğü oluşturulmuştur.  Türkiye’nin ve Bölgemizin Büyümesine, Kalkınmasına, Milletimizin Vatanımızın daha da Güçlenmesine, herkesin insanca yaşadığı ve hak ettiği sağlık hizmetini alabilmesini sağlamak için çalışmalarımız bu süreçle beraber daha da güçlenerek devam edecektir. Tüm Çanakkale halkına hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz” ifadeleri yer aldı.
Bu haber 8750 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SAĞLIK Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI