Bugun...
Bizi izleyin:Sağlık Çalışanlarına Destek Eylemi Başlatıldı

Tarih: 19-03-2020 17:02:24 + -


Corona Virüs salgını ile aralıksız ve özveri ile mücadele eden Sağlık çalışanları için 1 dakikalık alkış eylemi başlatıldı. Sosyal medyada hızla yayılan eylem bu akşam itibariyle saat 21.00'da başlatılıyor.


Sağlık Çalışanlarına Destek Eylemi Başlatıldı

Almanya'nın birçok kentinde halk sağlık çalışanlarına destek olmak için pencere ve balkonlara çıkarak alkış eylemi yapıyor. Köln kentinde alkış eylemi dün tam saat 21'de düzenlendi. Sosyal medya aracılığıyla yayılan eylemde amaç koronavirüs salgınıyla mücadelede sağlık personeliyle dayanışma. "Birliktelik ve takdir" göstermek için yapılan eylemin çağrısında "Bu akşam pencerelerinize ve balkonlarınıza çıkıp şu anda halen bizim için, toplum için çalışan insanları alkışlayın“ denildi.

 

TÜRKİYE'DE BU AKŞAM 21.00'DA BAŞLIYOR

İtalya, İspanya ve Yunanistan’da geçen haftalarda vatandaşlar benzer eylemlerle sağlık çalışanlarına şükranlarını ifade etmişti. Bu gün ise Sosyal Medya'da aynı eylemin Türkiye'de de gerçekleştirilmek üzere vatandaşlara çağrı yapıldı. Sosyal medya üzerinden yapılan çağrıda; "Sağlık çalışanlarına minnettarlık için  bu akşam saat 21:00 de 1 dakika balkonlarımızdan onları alkışlıyoruz. Katılımınız değerlidir. Gruplarımızda paylaşalım" ifadeleri yer aldı.

 

SAĞLIK ÇALIŞANLARI DA EYLEM BAŞLATTI

Türkiye'de koronavirüsle mücadele kapsamında tedbirler üst seviyede. Bu kapsamda vatandaşlara sokağa çıkmayın, evde kalın mesajları veriliyor. Koronavirüsle mücadelede risk grubunda yer alan doktorlar da sosyal medyadan bir kampanya başlattı. Yedi gün yirmi dört saat hastanede görev başında olan sağlık çalışanları “Biz sizin için burada kalıyoruz, sen de bizim için evinde kal”  diye seslendi. Türkiye’nin pek çok hastanesinden doktor, kampanyaya katılarak vatandaşları evde kalmaları konusunda uyardı.
Bu haber 2167 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SAĞLIK Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI