Bugun...
Bizi izleyin:Reis "Anket".. Anket “Ayhan Gider" Dedi..

Tarih: 03-12-2018 06:19:26 Güncelleme: 03-12-2018 07:52:26 + -


Bülent Turan "Tülay Ömercioğlu" , Reis "Anket" dedi. Aday adayı olmamasına rağmen Ayhan Gider anketlerin tamamında önde olduğu için parti tarafından Ak Partinin Çanakkale Belediye Başkan adayı gösterildi. Ayhan Gider'in Bülent Turan'a rağmen aday gösterilmesindeki diğer bir etken ise MHP'nin de Ayhan Gider isminde mutabakat sağlaması olarak gösteriliyor.


Reis

Bülent Turan "Tülay Ömercioğlu" , Reis "Anket" dedi. Aday adayı olmamasına rağmen Ayhan Gider anketlerin tamamında önde olduğu için parti tarafından Ak Partinin Çanakkale Belediye Başkan adayı gösterildi. Ayhan Gider'in Bülent Turan'a rağmen aday gösterilmesindeki diğer bir etken ise MHP'nin de Ayhan Gider isminde mutabakat sağlaması olarak gösteriliyor.

 

HALKIN DESTEĞİ ADAY YAPTI

Ak Parti yerel seçimler öncesi çıkarabileceği en iyi adayı çıkarttı. Ne olduysa son gün oldu. Bülent Turan'ın ısrarla Tülay Ömercioğlu'nu aday gösterme çabaları sonrasında Genel Merkez'de rüzgarlar tam tersi esti. Yapılan Anketlerde aday olmamasına rağmen Ayhan Gider önde çıktı. Onu takip eden isim ise Yeşim Karadağ'dı. Yeşim Karadağ'ın önünü kesmek isteyen Bülent Turan, Tülay Ömercioğlu'nun son dakikada aday göstermişti. Ömercioğlu son günü kadar çevresine ve partililere aday olmayacağını mecliste de görev almayacağını söylemişti. Aday olunca da " Bülent Bey aday olmamamı istedi" cevabını verdi. Bülent turan son dakikaya kadar Tülay Ömercioğlu'nun arkasında durdu. Fakat Genel Merkezin yaptırdığı anketlerde Ayhan Girder ve Yeşim Karadağ isimleri vardı. Reis son noktayı Bülent Turan'ı dinleyerek değil, anketleri dinleyerek verdi. Bir diğer etken ise Çanakkale'de Ak Partiden aday adayı olan isimler arasında MHP'nin sadece mutabakatın Ayhan Gider ile sağlanacağını beyanı da etkili oldu. Ayhan Gider için siyasette o dakikadan sonra başladı. Bugüne kadar atama ile geldiği bürokratik görevler, partinin görevlendirmesi ile seçildiği milletvekilliği görevi, bugün aday gösterildiği kadar zorlu süreçler içermiyordu. Şimdi kazanılması gereken zor bir seçim var. Gider adaylığı neredeyse aslanın midesinden aldı. Alacağı oy onun siyasetteki pozisyonunu belirleyecek. Çıta, Mehmet Daniş'in 2015 seçimlerinde aldığı %35,9 oy olarak gösteriliyor. Bu oyu geçtiğinde başarılı, seçimi kazandığında ise zafer kazanan isim olacak.... 

 

AK PARTİ’NİN " ADAYI AYHAN GİDER"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, gerçekleşen grup toplantısında önceki dönem Milletvekili Ayhan Gider’in Çanakkale Belediye Başkan adayı olduğunu resmen açıkladı. Ayhan Gider ilk açıklamasında; "Çanakkale artık polemiklerle değil, güzelliklerle anılmalı" dedi.  AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM`deki haftalık grup toplantısında AK Partinin 20 ildeki Belediye Başkan Adaylarını açıkladı. Erdoğan Çanakkale Belediye Başkan adayı olarak AK Parti önceki dönem Milletvekili Ayhan Gider ismini ilan etti.  AK Parti Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu, eski İl Başkanı Erdener Can, eski İl Başkanı Yeşim Karadağ, Belediye Meclis üyesi Ethem Hırçın, Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş ve eski Çanakkale Valisi Süleyman Kamçı Çanakkale Belediye Başkanlığı için, aday adaylık başvurularını yapan isimlerdi.  AK Parti Genel Başkanı Erdoğan tercihini,  aday adayları arasında ismi bulunmayan ve aday olmayan önceki dönem Milletvekili Gider’den yana kullandı. Aday adaylık başvurusu bulunmayan Gider’in kamuoyu araştırmalarında açık ara önde çıkan isim olarak yer almasından dolayı, tercihinin Gider’den yana kullandığı öğrenildi. AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Gider, adının açıklanmasının ardından görüşlerini aktardı.

“BAŞKAN ADAYI OLMAM İÇİN YOĞUN TALEP VARDI”

Belediye Başkan adayı olması için yoğun talep olduğu ve bundan sonra her şeyin Çanakkale için güzel olacağını belirten Gider; “Belediye Başkan adayı olmam için Çanakkale’den yoğun talep vardı. Çanakkale uzun süredir lüzumsuz polemiklerle anıldı. Çanakkale artık bu polemiklerle değil, güzelliklerle anılmalı. Bundan sonra Çanakkalelilerle yürümeye devam edeceğiz. Bir irade ortaya kondu ve inanıyoruz ki, bundan sonra Çanakkale için çok güzel şeyler olacak” dedi.
Bu haber 5854 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI