Bugun...
Bizi izleyin:"Rakipsiz" Şirketteki Hikayesi "Başarısızlık"la Bitti!

Tarih: 09-09-2019 06:42:42 Güncelleme: 05-10-2019 07:18:42 + -


2007 yılı faaliyetlerinden dolayı Çanakkale'de, 715 bin 10 YTL vergi tahakkuku ile kurumlar vergisi rekortmeni olan 2018 yılında 8 milyon lira zarar açıkladı. Başarısızlığın faturası Genel Müdürü Volkan Uslu'ya çıktı. İstifası istendi.GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu'nun istifa haberi gündeme bomba gibi düştü. Fakat Çanakkale7nin en gözde bürokratının "istifa etmediği", "İstifa ettirildiği" ortaya çıktı. 27 ocak 2016 günü Hasan Yörükçü'nün istifa ettirilmesinin ardından göreve getirilen, GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu'nun , Denizcilik macerası kısa sürdü. Gıda Sektöründen apar topar istifa ettirilerek görev verilen Volkan Uslu'nun,şirketin sürekli zarar etmesi ve kamuoyunda başarısız imajı sonrası istifası istendi. Operasyonu bizzat Bülent Turan yönetti. Yerine her ne kadar Ak Partide seçim kaybetmiş çok sayıda siyasetçi göz diksede, Bülent Turan'ın İDO bağlantıları ile üst düzey bir ismi Çanakkale'ye getireceği öğrenildi.

VERGİ REKORTMENLİĞİNDE 8 MİLYON ZARARA..

2007 yılı faaliyetlerinden dolayı Çanakkale'de, 715 bin 10 YTL vergi tahakkuku ile kurumlar vergisi rekortmeni olan 2018 yılında 8 milyon lira zarar açıkladı. Başarısızlığın faturası Genel Müdürü Volkan Uslu'ya çıktı. İstifası istendi. GESTAŞ'ı vergi rekortmeni iken zarar eden hale nasıl geldiği ise Sayıştay raporlarında gizli. Fakat sayıştay raporlarında tespit edilen usulsüzlüklerin hiç birisi ise Volkan Uslu'nun görevde olduğu dönemde olmaması da dikkat çekti.

 

SİYASİLERİN VE BÜROKRASİNİN FİNANSÖRÜ OLDU!

Çanakkale'de büyük tepki çeken 2015 YILI Sayıştay raporunda; GESTAŞ bünyesinde çalışması için işe alınan 27 kişi; Vali Konağı, Valilik, İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresi ve Ermeni Kilisesinde görevlendirildiği ortaya çıkmıştı. Söz konusu 27 personelin GESTAŞ'a maliyetinin ise yıllık 796 Bin 879 Lira 20 kuruş olduğu ortaya çıkmıştı! Ağırlama ve konaklama giderleri altında 5 Milyon TL harcaması ile dikkat çeken GESTAŞ Yönetiminin ayrıca birçok kişiye araç tahsis ettiği, bu araçların da kiralık olduğu,hatta bu araçların kimlere teslim edildiğinin dahi bilinmediği yine Sayıştay raporlarında ortaya çıkmıştı.Seçim dönemlerinde siyasilerin kampanya kapsamında boğaz geçişlerinden ücret almayan GESTAŞ'ın bu ayrıcılığı ayrıca birçok kişi ve kuruma da sağladığı buradan da 1 milyon TL'nin üzerinde zarar ettiği yine Sayıştay raporlarında yer alıyordu.

VALİLİK KONAĞINA SALINCAK, DÜĞÜNLERE ALTIN!

2015 yılı Sayıştay raporlarında Hastane Bayırında bulunan eski Vali Konağı için yapılan harcamaların da olduğu dikkat çekiyordu. Öyle ki; Çanakkale Valisinin onayı ile GESTAŞ’a vali konağı havuzuna ahşap döşenmesi işi için 25 bin 370 TL harcatılmış. Havuz harcaması dışında Valilik konağında kullanılmak için bir de ahşap salıncak alınmış. Ahşap salıncak için GESTAŞ’a 10 bin 856 TL ödettirilmiş. Valilik makamı tadilatı için 45 bin 856 TL tutarında da tadilat ve mal alımı gerçekleştirilmiş. Bu kadar tadilat ve masraftan sonra Valilik konağı Atatürk Caddesinde yeni yapılan konuta taşınması da dikkat çekici bir gelişme olmuştu! Sayıştay düğünlerde Valilerin taktıkları bu altınlarında GESTAŞ’a fatura ettirildiğini ortaya çıkardı. 2015 yılında düğünlere katılarak yuva kuran çiftlere takılan çeyrek ve yarım altınlar için GESTAŞ 3 bin 486 TL ödemiş. Valilik misafiri olarak çeşitli yerlerde konuklayan misafirler için 159 bin 343 TL tutarında da konaklama gideri GESTAŞ’a fatura ettirilmiş. GESTAŞ'ın sponsor olduğu tüm sosyal sorumluluk projeleri de fiyaskoya döndü! Örneğin Çanakkale kordonda bulunan Sağlık Sıhhiye binası! Valilik talimatı ile bir günde Piri Reis Müzesine dönüştürülmesine karar verildi. Tadilatlar, masraflardan sonra açılır diye bekleniyordu!
Bu haber 15611 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI