Bugun...
Bizi izleyin:Prof.Dr. Akdur; "Planlamalarımızı Yaptık; Hazırlıklıyız"

Tarih: 24-03-2020 06:30:08 Güncelleme: 26-03-2020 10:13:08 + -


ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesinin Pandemi Hastanesi olarak ilan edilmesinin ardından ÇOMÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Okhan Akdur açıklamalarda bulundu. Personelin eğitimlerinin tamamlandığını, tüm ekipman ve cihazlarla hazırlıklarını tamamladıklarını açıklayan Dekan Akdur; "Halkımızın da kendi sağlıkları için belirtilen önlem ve uyarılara riayet etmelerini ve yardımcı olmalarını istiyoruz" dedi.


Prof.Dr. Akdur;

ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nin Pandemi vakalarına (Corona Virüsü) bakmak üzere hazırlıklarını tamamladı. Üniversite Hastanesi acil servisin önünde çadırlar kurulmaya başlandı. Şüpheli hastalar, burada ilk kontrolden geçtikten sonra servislere alınacaklar. ÇOMÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Prof.Dr. Okhan Akdur, Çanakkale genelinde üniversite hastanesi olarak öncelikle Acil Serviste bu hastaların ve olası vakaların değerlendirilmesi süreci ile sonrasında bu hastaların takip ve tedavilerinin nasıl gerçekleştirileceği ile ilgili akışın belirlendiğini buna yönelik fiziki alan düzenlemelerinin yapılarak ilgili personele eğitim verildiğini belirtti.

 

PERSONELİN EĞİTİM VE BİLGİLENDİRMELERİ TAMAMLANDI

Acil Serviste bu hastalar için ayrı bakım alanlarının ayrıldığını, hastaların tıbbi değerlendirmesini gerçekleştirecek olan hekim ve sağlık personelinin bilgilendirme ve eğitimlerinin tamamlandığını ifade etti. Akdur yatırılarak takip ve tedavisi gerekecek hastalar için yataklı ünitelerin Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunca belirtilen hususlar doğrultusunda hazır olduğunu, ayrıca olası yoğun bakım ihtiyacına yönelik mevcut kapasitenin solunum cihazları, hasta başı tıbbi monitörler ve diğer yoğun bakım cihazları ile birlikte artırılarak hazır olduğunu ve gerekli planlamaların yapıldığını ifade etti.

"HALKIMIZ ÖNLEM VE UYARILARA RİAYET ETSİN"

Sağlık Hizmeti sunumuna devam edilen ve bu hastaların yoğunluğunun artacağı düşünülen ilgili birimlere gerekli hekim desteğinin sağlanması konusunda da planlama yapıldığını söyleyen Akdur durumu acil olmayan hastalara sunulan sağlık hizmetinde bu planlama çerçevesinde erteleme ve kısıtlamalara da gidildiğini söyledi. Akdur Hastanede fedakarca hizmet veren sağlık personeline yönelik kişisel koruyucu ekipman temini konusunda yoğun şekilde çalışıldığını bazı ekipmanların kurum bünyesinde üretilmesi yoluna gidildiğini ayrıca Sağlık Hizmeti sunulan alanların rehber de belirtilen şekilde düzenli dezenfeksiyonlarının yapıldığını da belirtti. Akdur son olarak pandemi konusunda eğitimli ve deneyimli bir sağlık ekibinin özveri ile kendi sağlıklarını da riske atarak hastalarına hizmet vermek için hazır olduğunu söyleyerek vatandaşlara şöyle seslendi; "Halkımız da kendi sağlıkları için belirtilen önlem ve uyarılara riayet etmelerini ve yardımcı olmalarını istiyoruz."
Bu haber 8181 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI