Bugun...
Bizi izleyin:Özgür Ceylan Esnaf İçin Sicil Affı İstedi

Tarih: 16-10-2019 12:27:54 + -


CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, esnafın birer birer kepenk kapattığını, KOBİ'lerin üretemez hâle geldiğini ifade ederek “saray ve çevresi küçük esnafı ancak Ahilik Haftası etkinliklerinde hatırlar oldu” diyerek, esnaf için sicil affı çıkarılmasını istedi.


Özgür Ceylan Esnaf İçin Sicil Affı İstedi

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, esnafın sorunlarını gündeme getirdi. Özgür Ceylan, ekonomik krizin etkilerini toplumun bütün kesimleri hissetmeye başladığını ifade ederek, “Damat Albayrak 2019'u yüzde 12 enflasyon ve yüzde 0,5 büyümeyle kapatmayı hedeflediklerini söylüyor. Bu yıl için kişi başı gelir hedefi 9.647 dolar olarak öngörülüyordu. Tutmadı” dedi.  Ekonomi yönetimin sürekli yenilenen ve kamuoyu ile paylaşılan Ekonomik Programlarda hedef tutturamayacağını anlayınca yeni programlar ile yeni hedeflerin belirlediğini ifade eden Ceylan, “Damat hedefi tutturamayacağını anlayınca Yeni Ekonomik Programda hedefi 9.093 dolara indirdi. Bu şu demektir: Halkımız biraz daha yoksullaşacak” dedi.

 

“ESNAF BİRER BİRER KEPENK KAPATIYOR”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, yaşanan ekonomik sıkıntıya bağlı olarak, esnafın birer birer kepenk kapattığını söyleyerek, “KOBİ'lerin de üretemez hâle geldiği son dönemde saray ve çevresi küçük esnafı ancak Ahilik Haftası etkinliklerinde hatırlar oldu” dedi. Özgür Ceylan, esnafın prim borcunu ödeyemediğini, dükkânına yeni mal çekemediğini kaydederek, “Esnaf ve sanatkârlarımız kendilerini bankaların insafına bırakmayacak, kara liste sorununu kaldıracak ve uygulamada zorunlu olacak bir sicil affı istiyor” dedi. Özgür Ceylan,  ticaretin canlanabilmesi için esnafın sicil affı beklentisi içinde olduğunu belirterek, “Sayın Bakan bu konuda bir çalışma yapacak mı acaba?” diye sordu.
Bu haber 1270 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI