Bugun...
Bizi izleyin:Özgür Ceylan’dan Evreşe Belediye Başkanına Eleştiri

Tarih: 05-04-2019 09:02:50 + -


CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, yerel seçimler sonrası koltuğunu koruyan AKP’li Evreşe Belediye Başkanı’nın, sosyal yardımlaşmadan aldığı destekle evinde tadilat yapan roman vatandaşına seçim sonrası müdahale edildiği yönündeki iddialar üzerine, “Adama, seçimden önce neredeydin diye sorarlar sonra” dedi. Ceylan AKP’li başkanın kendisini desteklemeyen esnafa yönelik tehditkâr davranışlar sergilediği yönünde de iddialar bulunduğunu ifade ederek, “İddialar gerçek ise böylesi tavırlar Çanak


Özgür Ceylan’dan Evreşe Belediye Başkanına Eleştiri

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, yerel seçimler sonrası koltuğunu koruyan AKP’li Evreşe Belediye Başkanı’nın, sosyal yardımlaşmadan aldığı destekle evinde tadilat yapan roman vatandaşına seçim sonrası müdahale edildiği yönündeki iddialar üzerine, “Adama, seçimden önce neredeydin diye sorarlar sonra” dedi. Ceylan AKP’li başkanın kendisini desteklemeyen esnafa yönelik tehditkâr davranışlar sergilediği yönünde de iddialar bulunduğunu ifade ederek, “İddialar gerçek ise böylesi tavırlar Çanakkale’nin, Evreşe’nin hemşerilik duygularına yakışmamaktadır” diye konuştu. 

 

CHP’li Özgür Ceylan, 31 Mart Seçimlerinin ardından koltuğunu koruyan AKP’li Evreşe Belediye Başkanı hakkında ortaya atılan iddialar üzerine bir basın açıklaması yaparak,  ağır bir dille eleştirdi. Ceylan, 31 Mart seçimleri için kampanyalarına başlarken, kendilerinin “Derman Belediyeciliği” dediğini hatırlatarak, “Kentlerde sevgiyi, barışı, hoşgörüyü ve ayrım yapmaksızın belediye hizmetlerini bütün yurttaşlarımıza ulaştıracağımızı ifade ederek başladık seçimlere. 31 Mart’ta yurttaşlarımız tercihlerini yaptılar ve kentlerini yönetecek belediye başkanlarını seçtiler. Artık bizim kazandığımız belediyeler açısından seçim sürecinde yaşanan yarış tamamlanmıştır” diye belirtti. Seçim sonrası belediyelerindeki tek amacın, “Derman Belediyeciliğin hayata geçirilmesi” olduğunu kaydeden Ceylan, bu amaçla vatandaşlar arasından hiçbir ayrım yapmaksızın belediye hizmetlerinin sunulmasının CHP’li belediyelerinin tek hedefi olacağını ifade etti.

 

“UNUTULMASIN, BEŞ YILDA BİR SEÇİM VAR”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, rakip partiler tarafından kazanılan belediyelerde de olması gerekenin, kampanya sürecinin bir kenara bırakılması ve halka hizmet etmek için faaliyetlerin aksatılmadan sürdürülmesi olduğunu belirterek, “Unutulmamalıdır ki mahalli idareler seçimleri her beş yılda bir yapılmaktadır. Belediye başkanı olarak seçilen mevcut ya da yeni bir başkanın bunu hiçbir zaman aklından çıkarmaması ve kentinde tansiyonu yükseltecek yaklaşımlardan uzak durması, aklıselim ile hareket etmesi hem mensubu olduğu parti hem de kendisi ve belediyesi sınırlarında yaşayan hemşerileri için en doğru yaklaşım şekli olacaktır” dedi.

 

Gelibolu’nun, Evreşe Belediye Başkanı’nın seçimlerin hemen ardından, kendisine destek vermeyen esnaflar üzerinde baskı oluşturmaya başladığı yönündeki iddiaların kendisine ulaştığını ifade eden Ceylan, “Üçüncü şahıslar üstünden kendine destek vermeyen esnafa ceza tehdidi ile sindirmeye çalıştığı gibi kulağa hoş gelmeyen iddialar bulunmaktadır” dedi. 

Evreşe’nin AKP’li belediye başkanı hakkında rahatsız edici iddiaların olduğunu ifade eden CHP’li Ceylan, “İktidar gücünü kullanarak, bir okulda temizlik görevlisi olarak çalışan ve evine ekmek götürmeye çalışan, gariban bir kadın çalışanın işine son verdirttiği de dile getirilen iddialardandır” diye açıkladı. 

 

CEYLAN, “ADAMA SEÇİMDEN ÖNCE NEREDEYDİN DİYE SORARLAR SONRA”

Gelibolu Kaymakamlığından aldığı sosyal yardım ile evinde tadilat yapan Roman vatandaşın tadilatının, seçimin hemen ardından durdurulduğu ve yıkım ekibi yollandığı yolunda iddialar olduğunu ifade eden Ceylan, “Şayet bu iddialar doğru ise bu tadilat için gerekli izinler yoktu ise neden seçim sürecinde müdahale edilmemiştir? Diye sorarlar adama” dedi. Ceylan bu tür yaklaşımların Çanakkale ve Evreşe’de hemşerilik hukukuyla bağdaşmayacak davranışlar olarak değerlendirileceğini belirterek, Kaymakam ve Jandarmanın olay yerine gelerek hadisenin daha da tatsızlaşmasını önlediğinin ileri sürüldüğünü kaydetti.

 

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, böylesi korkunç iddiaların gerçek olmamasını dilediğini belirterek,  “Evreşe’de hemşerilik hukuku zedelenmesin. Bu tarz yaklaşımlara son vermek ve gereksiz polemiklerle tansiyonu yükseltmemek yapılacak olan en doğru yönetim şekli olacaktır. Bu anlamda ilçenin mülki idare amirini göreve ve Belde Belediye başkanı olarak seçilen sayın başkanı da beldede yüz yüze baktığı hemşerilerine karşı daha anlayışlı olmaya davet ediyorum”  diye konuştu. Belediye başkanının, farkını, böylesi iddialar ile değil yapacağı hizmetlerle göstermesi gerektiğini belirten CHP’li Ceylan, “Çanakkale’ye yakışır bir hoşgörü, kendisine de kazandırmaya devam edecektir” dedi.
Bu haber 2939 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI