Bugun...
Bizi izleyin:OPET Bayilerine “Tarihe Saygı Projesi"ni Tanıttı

Tarih: 01-10-2019 08:27:18 + -


Başarılı ve istikrarlı sosyal sorumluluk projeleri ile fark yaratan OPET, ülkemizin birbirinden güzel köşelerinden Çukurova, Doğu Anadolu, Trakya, Orta Anadolu ve Ege Bölgesi’nden gelen bayilerini şanlı tarihimizin dönüm noktasının yaşandığı Çanakkale’de ağırladı.


OPET Bayilerine “Tarihe Saygı Projesi

Başarılı ve istikrarlı sosyal sorumluluk projeleri ile fark yaratan OPET,  ülkemizin birbirinden güzel köşelerinden Çukurova, Doğu Anadolu, Trakya, Orta Anadolu ve Ege Bölgesi’nden gelen bayilerini şanlı tarihimizin dönüm noktasının yaşandığı Çanakkale’de ağırladı. Gelibolu Yarımadası Tarihi Alan’da OPET tarafından 2006 yılında başlatılan ve tarihin en önemli sayfalarının yazıldığı Gelibolu topraklarında 13 yıldır devam eden “Tarihe Saygı Projesi” kapsamında Eceabat ilçemiz ile sekiz köy, 57. Alay Şehitliği ve Akbaş Şehitliği rehabilite edilmiş, yeni bir çehreye kavuşturuldu.

 

OPET ile Çanakkale Valiliği arasında 2017 yılında gerçekleştirilen “Troya Projesi-Troya Tarihi Milli Parkı Rehabilitasyon Çalışmaları Protokolüyle 2018 Troya yılında yapılan rehabilitasyon ve yenileme çalışmaları sonrası Tevfikiye Köyü, Troya dönemini yaşatan binaları ve figürleri ile tarihi ve mitolojik bir kimlik kazanarak Arkeo Köye dönüştürüldü. OPET tarafından “Tarihe Saygı Projesi” kapsamında rehabilitasyon ve restorasyon çalışmaları tamamlanan Gelibolu Tarihi Yarımada ile Arkeo Köy Tevfikiye Köyü Türkiye’nin dört bir yanından gelen Opet bayileri tarafından ziyaret edildi.

 

İki gün süren ziyaretlerin ardından düzenlenen Programa; Vali Orhan Tavlı, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, OPET Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Öztürk, OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca, Troya Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan ve bayi yöneticileri katıldı. Programda; Vali Orhan Tavlı, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk ve OPET Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Öztürk birer konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından, OPET Tarihe Saygı Projesi kapsamında Gelibolu Yarımadası’nın doğal dokusunu koruyarak, tarihe yakışır bir görünüme kavuşması için, Çanakkale Savaşları’nın geçtiği bölgede gerçekleştirilen rehabilitasyon ve restorasyon çalışmaları ile Çanakkale halkının tarih, kültür, turizm açısından kalkınma ve ekonomik olarak gelişiminin her öğesini içinde barındıran, Troya dönemi konseptine göre yenilenen ve rehabilite edilen Arkeoköy-Tevfikiye Köyü’nün tanıtım filmleri izlendi.
Bu haber 866 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI