Bugun...
Bizi izleyin:“Ölmek Üzere Olan Kötü Adam Gibi; Giderayak Ülkeye İyilik Yapıyor”

Tarih: 11-05-2018 07:05:16 Güncelleme: 11-05-2018 07:07:16 + -


CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, 15 İYİ Partili Milletvekilinin tekrar CHP’ye dönüşünden, AK Parti’nin CHP vaatlerini kullanmasına kadar gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin Edirne Mitingini “Halkımız bu sefer Tamam diyecek” sözleri ile değerlendiren Güneşhan, MHP Genel Başkanı’nın Cumhurbaşkanı adaylarına imza veren vatandaşları FETÖ’cü olarak itham etmesini de ilginç bir benzetme yaparak değerlendirdi.


“Ölmek Üzere Olan Kötü Adam Gibi; Giderayak Ülkeye İyilik Yapıyor”

CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, 15 İYİ Partili Milletvekilinin tekrar CHP’ye dönüşünden, AK Parti’nin CHP vaatlerini kullanmasına kadar gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin Edirne Mitingini “Halkımız bu sefer Tamam diyecek” sözleri ile değerlendiren Güneşhan, MHP Genel Başkanı’nın Cumhurbaşkanı adaylarına imza veren vatandaşları FETÖ’cü olarak itham etmesini de ilginç bir benzetme yaparak değerlendirdi.

 

“YURTTAŞLAR BU SEFER TAMAM DİYECEKLER”

 

CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Edirne’de dün gerçekleştirdiği mitingi değerlendiren CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan; “Bildiğiniz gibi 24 Haziran 2018 tarihinde genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerimiz var. Cumhurbaşkanı adayımız bellidir. Dün de Edirne’de Cumhurbaşkanı adayımızın görkemli bir mitingi vardı. Çanakkale İl Örgütü olarak bu mitinge katıldık. Halkımızın o coşkusunu ve heyecanını görünce 24 Haziran seçim sonuçları belli olmuştur. Bu sefer halkımız, yurttaşlarımız, seçmenlerimiz Tamam diyeceklerdir. Önümüzdeki süreçte soysal demokrat anlayışın ülkeyi yönetmesine ve Parlamenter sisteme geri dönmesi için görev verecektir” dedi.

 

“İYİ PARTİNİN SEÇİMLERE KATILMASINI ENGELLEYİP FIRSAT OLUŞTURMA DÜŞÜNCELERİ VARDI”

 

İYİ Partiye gönderilen 15 Milletvekilinin CHP’ye geri dönmesini değerlendiren CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan; “Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) olarak her zaman demokrasiden yana olmuş ve demokrasinin gelişmesi için çaba gösteren bir partiyiz. Geçtiğimiz dönemlerde birçok siyasi partilere ve Genel Başkanlarına yapıldığı gibi Türkiye’deki siyasi partilerin seçimlere girebilmesi için 15 Milletvekili arkadaşımızın İYİ Partiye geçmesine olanak sağlanmış, fırsat verilmiştir. Buradaki amacımız; halkta karşılığı ve tabanı olan bir siyasi partinin seçimlere girmesini sağlamaktı. İYİ Parti hepimizin bildiği gibi Türkiye’de örgütlenmesini tamamlamış ama mevcut iktidarın İYİ Parti’nin seçimlere girememesi sağlayıp kendisine bir fırsat oluşturma düşüncesi vardı. CHP olarak biz bu oyunu bozduk. İYİ Parti bugün artık seçimlere doğrudan katılabilmek durumundadır. Dolayısıyla İYİ Partiye giden arkadaşlarımız CHP çatısı altına geri dönmüşlerdir” dedi.

 

“AKP İKTİDARI ARTIK TÜKENMİŞTİR!”

 

AK Parti’nin 7 Haziran seçimleri öncesinde CHP’nin ilan ettiği vaatleri kullanmasını değerlendiren ve 16 yıllık iktidarı boyunca AK Parti’nin ilk kez seçim ekonomisi uygulamasını değerlendiren CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, “AKP artık tükenmiştir” dedi. İl Başkanı Güneşhan; “AKP artık ülkeyi yönetemez hale gelmiştir. Basiretsiz bir yönetim yapısı ortaya koymuştur. Ülkeyi yönetebilecek becerileri olsaydı veya şartlar ve koşullar iyi olabilseydi Kasım 2019 yılına kadar görev yapabilme durumları vardı. Ama AKP’nin artık bittiğini, tükendiğini hepimiz biliyoruz. Özellikle 7 Haziran seçimlerinde CHP olarak bizim seçim bildirgemiz çok önemliydi. O gün bizim seçim bildirgemizi eleştiren AKP ve yandaşları o günden bugüne kadar bizim seçim bildirgelerimizde ortaya koyduğumuz, vaat ettiğimiz şeyleri yapmaya çalışıyorlar. Ortaya koyabildikleri başka bir şey yoktur” dedi.

 

“7 HAZİRAN SEÇİMLERİNDEKİ VAATLERİMİZİ ELEŞTİRİRKEN ŞİMDİ UYGULUYORLAR!”

 

İsmet Güneşhan sözlerine şöyle devam etti; “Bizim o gün her bayramda 1 maaş ikramiye sözümüzü bugün AKP sadece bu yılki iki dini bayramda 1000 TL vereceklerini söylüyorlar. Biliyorsunuz taşeron firmalarda çalışan işçilerimizin kadroya geçirilmesini de o dönemde bizler önermiştik. O zaman bizlere birçok laf söyleyen AKP iktidarı bugün tam olmasa da kısmen taşeron firmalarda çalışanları çalıştıkları kurumların şirketlerine kadroya geçirilmesini sağlamıştır. Bu da yine CHP programında olan bir vaatlerden bir tanesiydi. Bunlar gibi birçok 7 Haziran seçimleri öncesinde ilan ettiğimiz programları uygulamaya koyuyorlar.

 

“KİMİN FETÖCÜ OLDUĞUNU TÜRKİYE’DE HERKES İYİ BİLİYOR!”

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı aday adayları için düzenlenen imza kampanasına katılan vatandaşları FETÖ’cülük ile itham etmesini eleştiren CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan; “MHP Genel Başkanı mı diyeyim yoksa AKP’nin basın sözcüsü mü diyeyim, kendi ittifak grubu dışında diğer siyasi partilere oy verecek olanları biliyorsunuz FETÖ’cü olmakla, PKK’lı olmakla suçladı. Oysa bunları çok uzak yerlerde aramasına gerek yoktu. Hemen yanı başında, beraber olduğu siyasi partiye baksınlar. En büyük FETÖ’cü onlar biliyorsunuz. Siyasi ayağını onlar oluşturuyorlar. Bunu Türkiye’de herkes biliyor. Bu tür suçlamalarda bulunmaları tamamen söyleyecek başka şeyleri olmadığındandır. Ama halkımız, vatandaşlarımız kimin FETÖ’cü olduğunu, daha düne kadar kime hangi ağır lafları kullandığını ve bu söylediği lafları yutarak yine o insanlarla beraber olduğunu çok iyi biliyorlar.

 

“ÖLMEK ÜZERE OLAN KÖTÜ ADAM GİBİ; GİDERAYAK ÜLKEYE İYİLİK YAPIYOR”

 

İsmet Güneşhan sözlerinin devamında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında ilginç bir benzetme yaparak şunları söyledi; “Benim her zaman söylediğim bir şey var; bu dünyanın en zalim, en gaddar insanı bile yaşamının sonuna geldiğinde son kez kötülük yaptığı insanlara iyilik yapmak ister. Bunlarda seçimleri Kasım 2019’dan 24 Haziran 2018 tarihine alırken; bu ülkeye büyük bir iyilik yapmış oluyorlar. Kasım 2019’a kadar sıkıntı çekecek olan insanlarımıza seçimleri öne aldırarak büyük bir iyilik yapmış oldular.
Bu haber 6641 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI