Bugun...
Bizi izleyin:“OHAL Değil.. Demokrasi İstiyoruz”

Tarih: 16-04-2018 10:32:27 + -


Cumhuriyet Halk Parti’si tekrar uzatılmak istenen OHAL ile ilgili Türkiye genelinde 81 ilde oturma eylemi başlattı. Çanakkale Cumhuriyet Meydanında bir araya gelen vatandaşlar ile CHP’liler marşlar ve sloganlar eşliğinde OHAL’i protesto ederek oturma eylemi gerçekleştirdiler.


“OHAL Değil.. Demokrasi İstiyoruz”

Cumhuriyet Halk Parti’si tekrar uzatılmak istenen OHAL ile ilgili Türkiye genelinde 81 ilde oturma eylemi başlattı. Çanakkale Cumhuriyet Meydanında bir araya gelen vatandaşlar ile CHP’liler marşlar ve sloganlar eşliğinde OHAL’i protesto ederek oturma eylemi gerçekleştirdiler.

 

Türkiye’nin 81 ilinde olduğu gibi bugünde saatler 12.00’ı gösterdiğine Çanakkale Cumhuriyet Meydanında “OHAL değil, Demokrasi istiyoruz” adı altında düzenlenen oturma eylemi gerçekleştirildi. Düzenlenen oturma eylemine CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CHP Milletvekili Bülent Öz, İl Başkanı İsmet Güneşhan, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Yöneticileri, Gençlik Kolları’nın yanı sıra çok sayıda partili ve vatandaşlar katıldı.

“TAKIM ELBİSELİ DARBECİLER HALİNE GELDİLER”

 

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan OHAL’in 12 Eylül Cuntası ve Anayasasının bir ürünü olduğu söyleyerek; geçmişte AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın OHAL’e karşı olduğunu ama şimdi iktidarını güçlendirmek için OHAL’i uzattığına dikkat çekti. Güneşhan; “İlan ederken 1,5 ay bile sürmeyecek dedikleri, milleti etkilemeyecek dedikleri OHAL, bardağı çoktan taşırmıştır. Sabır testisi kırılmış, toplumun büyük çoğunluğu OHAL rejimine artık yeter demeye başlamıştır. Bugün iktidar partisi ve yeni ortakları, Türkiye’yi uçuruma adım adım yaklaştıran OHAL’i bir kez daha uzatmanın peşindedir. Postallı darbelerle mücadele etme vaadiyle gelenler, gelinen noktada takım elbiseli darbeciler haline geldiler” dedi.

“BİZLER OHAL DEĞİL, DEMOKRASİ İSTİYORUZ”

 

OHAL Rejimine derhal son verilmesini istediklerini ifade eden İl Başkanı İsmet Güneşhan; “Halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL rejimine derhal son verilmelidir. Hukukun askıya alındığı, parlamentonun yok sayıldığı, milli iradenin tanınmadığı, milletvekillerinin rehin alındığı faşizm düzeni ortadan kalkmalıdır. Sivil toplum örgütlerine, sendikalara, meslek odalarına ve birliklerine yönelik iktidar gücü ile açılan savaş son bulmalıdır. Sivil darbe ile tek koltukta birleştirilen yasama, yürütme ve yargı erkleri, yeniden çağdaş demokrasilerde olduğu gibi kendi koltuklarına geçmelidir. Sadece bu meydanda değil; Türkiye’nin 81 ilindeki meydanlardan Ankara’da ki Saraylıları uyarıyoruz; bizler OHAL değil, demokrasi istiyoruz” dedi.
Bu haber 2723 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI