Bugun...
Bizi izleyin:“Oğuz Gülmez Kırmızı” Sergisi Açıldı

Tarih: 22-02-2020 15:07:59 + -


Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi görsel iletişim tasarımı bölümü öğrencileri aynı üniversite’den mezun olan ve kısa bir süre önce hayatını kaybeden ünlü şair Oğul Gülmezin şiirlerini değişik bir teknik kullanarak dijital afis tasarımına dönüştürdüler.


“Oğuz Gülmez Kırmızı” Sergisi Açıldı

Çanakkaleli Oğuz Gülmez, 25 yaşında iken geçirdiği bir trafik kazası sonrasında hayata gözlerini yumdu. 26 Temmuz 2018 gecesi saat 03.00 sularında, D-100 karayolu Altıntepe mevkiinde saat 03.00 sıralarında meydana gelen kazada Oğuz Gülmez, aracının direksiyon hâkimiyetini kaybetti. Bariyerlere çarpan araçtan kurtulamayan genç şair Oğuz Gülmez ardında onlarca şiir bırakmıştı. Genç yaşta hayata gözlerini yuman Oğuz Gülmez'in ardında bıraktığı şiirleri geçtiğimiz yıl annesi Oya Rana Gülmez, Kırmızı isimli kitapta toplayarak şiir severlerin beğenisine sunmuştu.

 

Çanakkaleli Oğuz Gülmez'in ardında bıraktığı Şiilerden oluşturulan “Kırmızı” isimli şiir kitabında bu kez de görsel sanatlara konu olarak Çanakkale İl Kültür Müdürlüğü Güzel Sanatlar Evinde sergilendi. Oğuz Gülmez'in Kırmızı isimli şiir kitabında yer alan 34 şiir; Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinin çalışmalarıyla görsele dönüştü.

ÖĞRENCİLER ŞİİRLERİ GÖRSELE DÖNÜŞTÜRDÜ!

Oğuz Gülmez'in şiirleri farklı bir teknikle bir kez daha ölümsüzleştirilirken çalışma sonrasında ortaya çıkan 34 Dijital afis tasarımı Çanakkale Kültür ve Turizm il Müdürlüğü Güzel sanatlar evinde “Oğuz Gülmez Kırmızı” isimli sergi ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Açılışı yapılan sergiye Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi dekanı Prof. Dr. Filiz Otay Demir,  Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi  öğretim görevlisi Merve Poray, Çanakkale Turizm İl Müdür vekili Cemil Agas’ ta katılırken afisleri hazırlayan 10 üniversite öğrencisi ve Çanakkaleli sanatseverlerde katıldı.

 

Serginin açılışında Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi dekanı Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi dekanı Prof. Dr. Filiz Otay Demir, Çanakkale İl Kültür ve Turizm  Müdürü vekili Cemil Agas’a dijital afiş tasarımı hediye etti. Açılışın ardından Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi  öğretim görevlisi Merve Poray, Çanakkale İl Kültür ve Turizm  Müdürü vekili Cemil Agas’a sergiyi oluşturan dijital afis tasarımları ile ilgili bilgiler verdi. 

Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi dekanı Dr. Filiz Otay Demir sergi ile ilgili yaptığı açıklamada “Oğuz Gülmez ‘in Kırmızı isimli şiir kitabının içerisinde bulunan şiirlerinin, öğrencilerimiz tarafından yapılmış dijital tasarımları sergiliyoruz. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinin hazırladığı bir sergi. Çanakkale il Kültür ve Turizm Müdürü vekili Cemil Agas’a  sergimizin açılmasında verdiği destekten ötürü teşekkür ederiz. Çanakkaleli sanatseverleri sergimizi ziyaret etmeye bekliyoruz.” dedi. Sergi  29 Şubat tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık kalacak.
Bu haber 3813 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI