Bugun...
Bizi izleyin:"Ne bizim, ne de Çanakkale Halkının muhatabı değildir"

Tarih: 03-10-2019 18:21:00 + -


AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız'ın Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'a yönelik eleştirilerine CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan'dan çok sert yanıt geldi. Bülent Turan'ın katıldığı bir programda söylediği; "Erdoğan'sız ben bir hiçim" sözlerine atıf yapan Güneşhan, AK Parti İl Başkanı için "Gültekin Yıldız, Bülent Turan'sız bir hiçtir" ifadelerini kullandı.Çanakkale'de siyaset son haftalarda Kazdağları'ndaki ağaç katliamı, Siyanürlü Altın Madenciliği protestoları ile AK Parti ve CHP'li isimler arasında gerildi. AK Parti il başkanı Gültekin Yıldız'ın Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'a yönelik Sosyal Konutlar bölgesinde hiçbir çalışma yürütmediği eleştirilerinde sert ifadeler kullanması CHP kanadından da aynı sertlikte yanıt eldi.

 

"GÜLTEKİN YILDIZ, BÜLENT TURAN'SIZ BİR HİÇTİR"

AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız'a Bülent Turan'ın "Erdoğan'sız ben bir hiçim" ifadelerine atıfta bulunarak yanıt veren CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan; "AKP İl Başkanı Gültekin Yıldız yapmış olduğu basın açıklamasında, son yerel seçimlerinde Çanakkale halkının yüzde 61 rekor oyla seçtiği, son derece başarılı bir Belediye Başkanı olan Sayın Ülgür Gökhan ve CHP ile ilgili olarak haddini aşan, siyasi ahlak ve edebe uygun olmayan gerçek dışı nitelendirmelerde bulunmuştur. Gültekin Yıldız ne bizim ne de Çanakkale Halkının muhatabı değildir. Çünkü kendisi yaklaşık 2 yıldan beri atama ile gelen ve görev yapan bir il başkanıdır. Dolayısıyla Gültekin Yıldız, Sayın Bülent Turan’sız bir hiçtir" ifadelerini kullandı.

 

"PLAN TADİLATLARI TAMAMLANDI BAKANLIK İLE ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR"

Gültekin eleştirilerine de yanıt veren İsmet Güneşhan; "Herkes biliyor ki, iktidar kentsel dönüşüm ile ilgili daha bir çalışma yapmadan önce Çanakkale’de, Çanakkale Belediyesi kentsel dönüşümle ilgili birçok çalışmalar yapmıştır. Öncelikle Barbaros Mahallesi ve İsmet paşa mahallesinde kat artışı vererek o bölgeleri cazip hale getirmiştir. Dolayısıyla oradaki güvenli olmayan yapıların hızla daha iyi yaşanabilir bir hale gelmesini sağlamıştır. Yine Barbaros Mahallesi 54 evler diye bilinen bölgede belediye öncülüğünde gerekli plan tadilatlar da yapılarak yeni yapıların gerçekleşmesini sağlamıştır. İsmet paşa mahallesi Sosyal Konutlar bölgesinde, kentsel iyileştirme yapılması planlanan alan 100 dönümlük bir alanda 860 birimden oluşan bir konut alt bölgesidir. Alandaki mülkiyetlerin %76 özel mülkiyet, %24’ü belediyeye ait mülkiyettir. Bu alandaki çalışmalar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile karşılıklı uyum çerçevesinde ortaklaşa yürütülmektedir. Süreç sağlıklı ve güvenli bir şekilde devam etmektedir. Türkiye bina deprem yönetmeliği ile 2019 yılında zorunlu hale gelen geoteknik etüt raporları ve zemin iyileştirme projeleri, 6 yıldan daha uzun süredir ruhsat aşamasında Çanakkale Belediyesi tarafından zorunlu olarak istenilmektedir. Bugün Çanakkale 1.derecede deprem bölgesi olmasına rağmen hiçbirimizin arzu etmediği, ancak olası bir deprem durumunda bununla ilgili olarak her türlü tedbir ve önlemler alınmıştır" dedi.

 

"17 YILIR BASİRETSİZ BİR ŞEKİLDE ÜLKEYİ YÖNETİYORLAR"

AK Parti iktidarının 17 yıllık süre içerisinde ekonomik olarak felaketin eşiğine sürüklendiğine dikkat çeken İsmet Güneşhan; "Sayın Yıldız CHP İle uğraşmasın, kendi durumlarına bir baksın 17 yıldır basiretsiz bir şekilde Ülkeyi yönetiyorlar, bunun sonucunda Ülke ekonomisi iflas etmiş ve merkezi Londra da bulunan bir avuç tefeciye teslim olunmuştur. Dış politika itibarı tamamen yok olmuş, barışık olduğumuz tek bir komşu ülke yoktur. Maalesef Türkiye’yi Hak, hukuk adaletin ortadan kalktığı, yargıya olan güvenin %30 lara düştüğü bir ülke haline getirmişlerdir. Bunun sonucu son seçimlerde olduğu gibi, bugün AKP’ye olan güven ve destek hızla erimekte olup son yapılan kamuoyu araştırmalarında da CHP’nin gerisine düşmüştür. AKP’nin sonu artık kaçınılmaz olmuştur. Yolcudur Abbas bağlasan durmaz" ifadelerini kullandı.
Bu haber 1947 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI