Bugun...
Bizi izleyin:Mutan: "Yat'ı Çanakkale Belediyesi Satın Alsın!"

Tarih: 23-04-2019 06:17:37 Güncelleme: 23-04-2019 06:53:37 + -


Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan'ın satışa çıkardığı 'Yat' ile ilgili önceki Başkan Dr.Ömer Faruk Mutan açıklamalarda bulundu. Satışa çıkartılan Gezinti Teknesini değerinin altında bir fiyata belediyeye satın alındığını açıklayan Mutan; teknenin satış ihalesine girmesi için Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'a çağrıda bulundu!


Mutan:

Kepez Belediyesinin önceki dönem belediye başkanı olan Ömer Faruk Mutan, Birol Arslan tarafından satışa çıkartılan 'Big Boss' isimli gezinti teknesi ile ilgili sosyal medyada paylaşımda bulundu. Teknenin piyasa değerinin çok altında bir fiyatla satın alındığını açıklayan Mutan; "Mülkiyeti Kepez Hizmet Grupları İnş. San. Tic. A.Ş' ne ait ve görev yaptığım dönemde aldığımız teknenin satışı son dönemde yerel ve ulusal basında yer almaktadır. Söz konusu tekne İstanbul' dan piyasa değerinin altında bir fiyata (200.000 TL) Kepez Belediyesi bünyesine katılmış olup alındığından beri herhangi bir masrafa yol açmamıştır" dedi.

 

"TAKLİT KOKAN KEDİ BESLEME ALIŞKANLIĞI.."

Gezinti Teknesine Çanakkale Belediyesince yer tahsis edilmediğini de açıklayan Ömer Faruk Mutan; "Tekne alınmasından itibaren Çanakkale Belediyesi marinasından yer tahsis edilmemiş, uygun yer olmasına rağmen bilinçli bir şekilde teknenin parkı engellenmiş sonuç olarak Kumkale marinasından yer bulunup tekne çekilmiştir. "Lüks", "israf" olarak sunulan tekne Kepez Belediyesi'nin malıdır. Alındığından itibaren örneğin asılan ve yaptığım açıklama sonrası kaldırılan pankart kadar. Hatta son günlerde sevimlilikten ziyade taklit kokan kedi besleme alışkanlığı kadar bile masrafı olmamıştır" dedi.

 

"ÇANAKKALE BELEDİYESİ SATIN ALSIN"

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın önceki döneminde "Deniz Taksi" vaadi olduğunu hatırlatan Ömer Faruk Mutan, gezinti teknesini Çanakkale Belediyesinin satın almasını istedi. Mutan; "İlimize gelen konukların deniz seyahatini sağlamak, deniz araştırma ve eğitimlerinde kullanabilmek adına alınmış teknenin satışı 215.000 TL muhammen bedel ile ihaleye çıkılarak Kepez Belediyesi' ne kazanç sağlayacağı ortadadır. Sayın Çanakkale Belediyesi başkanına önerim; Toprak Mahsulleri Ofisi arazisi ihalesinde gösterdiği "duyarlılığı" gösterip Çanakkale Belediyesi adına teknenin ihalesine girip ucuz bir fiyata satışına göz yummamasıdır. Böylelikle geçen dönem vaatleri arasında yer alıp hayata geçemeyen "Deniz Taksi" projesi için de bir adım atma şansı doğabilir. Saygılarımla" ifadelerini kullandı.
Bu haber 5729 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI