Bugun...
Bizi izleyin:Müfettiş "Enişte'nin Tuvaletini" Sordu!

Tarih: 10-02-2020 06:34:16 Güncelleme: 10-02-2020 07:23:16 + -


Su ve Vicdan nöbetine Çanakkale Belediyesinin verdiği destek soruşturma konusu oldu. Müfettişlerin idare ve mali açıdan sorgusunda, Milletvekili Jülide İskenderoğlu'nun eşi tarafından günlüğü 1470 lirada kiralanan seyyar tuvaletler de öne çıkan konulardan biri oldu.


Müfettiş

Geçtiğimiz yaz aylarına damga vuran Kazdağları'nda siyanürlü altın işletmeciliğini protesto etmek için başlatılan Su ve Vicdan Nöbeti için belediyeye müfettişler geldi. Su ve Vicdan Nöbeti için belediyenin yaptığı çalışmaları inceleyen müfettişin gündeminde ise AK Partilileri Enişte diye hitap ettikleri Yücel İskenderoğlu'nun belediyeye kiraladığı Tuvalet oldu!

 

Çanakkale'nin içme su kaynağı Atikhisar Barajı Su Toplama havzası içerisinde kalan Kirazlı - Balaban bölgesinde Kanadalı Alamos Gold ve yerli iştiraki Kuzey Biga Madencilik tarafından siyanürlü altın işletmeciliği çalışmalarının başlatılması büyük tepki çekmişti. Ağaç katliamlarının ilk başta 195 bin olarak gerçekleştiğinin ortaya çıkması ile çevre örgütleri organize olarak Su ve Vicdan Nöbeti başlatmıştı. Kısa süre de tüm Türkiye'den destek gören eylemlere Su Kaynaklarını korumak için Çanakkale Belediyesi de destek verdi.

 

SU VE VİCDAN NÖBETİNE MÜFETTİŞ İNCELEMESİ!

26 Temmuz 2019 tarihinde başlayan Su ve Vicdan Nöbeti'ne Türkiye'nin dört bir yanında vatandaşlar ve sanatçılar ile siyasetçiler destek verirken, dünya'nın çeşitli yerlerinden de destek gelmişti. Su ve Vicdan Nöbeti'nin başlangıcında alınan kararla nöbet sabah saatlerinde başlayacak akşam saatlerinde ise sona erdirilecekti. Fakat çevre duyarlılığı nedeniyle eylemler kısa sürede çadırlarda konaklamaya dönüştü. Çanakkale Belediyesi de burada konaklayan vatandaşlara su, yiyecek ve hijyen yardımının yanı sıra olası bir yangına müdahale etmek için gerekli tedbirler ile eylemcilerin can ve mal güvenliğini sağlamak için personel sağladı. Belediyenin eyleme verdiği destekler müfettiş incelemesinden geçti!

"SU HAVZAMIZI KORUMAK İÇİN DESTEK OLDUK"

Çanakkale Belediyesinin Su ve Vicdan Nöbeti sebebiyle müfettiş incelemesinden geçmesini değerlendiren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; "Ankara'dan görevlendiren müfettiş gelip belediyemizde Su ve Vicdan Nöbeti ile ilgili olarak incelemelerde bulundu. Eylemlere Çanakkale'nin tek içme su kaynağı olan Atikhisar Barajını korumak için destek verdiğimizi belirttik. O bölgenin korunmasından belediyemizin sorumlu olduğuna dair protokolleri gösterdik. Eylemler konaklamalı eyleme dönüşünce Çanakkale Valiliğince bize gönderilen talimat gereği buradaki gerekli önlemleri almak üzere çalışma yürüttük. Bunun içerisinde eylemcilerin can ve mal güvenliğini sağlamak, bölgede olası bir yangına karşı önlem almak da yer alıyordu. Bizde belediye olarak gerekli tedbirleri aldık, hiçbir tehlike yaşanmamıştır" dedi.

 

MÜFETTİŞİN "ENİŞTE'NİN TUVALETİNE" MERAKI!

TBMM'de araştırma önergesini red eden isimlerden olan AK Partili Jülide İskenderoğlu'nun eşi, AK Parti çevrelerinde "Enişte" diyerek hitap edilen Yücel İskenderoğlu'nun eyleme günlüğü 1470 TL'den 15 günlüğüne seyyar tuvalet kiralaması gündem olmuştu! Su ve Vicdan Nöbeti için incelemelerde bulunan Müfettişin de söz konusu seyyar tuvalet için de çeşitli sorular sorduğu öğrenildi.

"FATURAMI KESİYOR, VERGİMİ VERİYORUM" DEMİŞTİ!

AK Partililerin Enişte'si Yücel İskenderoğlu’nun günlük 1470 TL bedelle Çanakkale Kent Konseyi’ne 15 gün süren seyyar tuvalet kiralaması orta çıktığında Yücel İskenderoğlu, Tuvaletlerin kiralanmasının bir ticaret olduğunu belirterek; "Ben 10 yıldır Çanakkale Belediyesi ve Kent konseyine hizmet veriyorum. Yapmayayım mı? Faturamı kesiyorum. Vergi veriyorum" demişti.  Kazdağları'ndaki siyanür ile altın madenciliği konusundaki fikrini sorduğumuz Yücel İskenderoğlu "Yorumsuz" cevabını vermişti.
Bu haber 6918 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI