thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Milli Gazete’den Umurbey Belediyesine Yaylım Ateşi

Tarih: 15-08-2018 07:33:17 Güncelleme: 15-08-2018 09:13:17 + -


Bu yıl Şeftali Festivali kapsamında Rumen Şarkıcı Alexandra Stan’ı getirecek olan Umurbey Belediyesi ve Başkanı Sami Yavaş’a hiç beklenmedik bir yerden tepki geldi. Dindar kesime yönelik yayın yapan Milli Gazete, Umurbey Belediyesini ve Sami Yavaş’ı ağır sözlerle eleştirdi. Milli Gazete Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş hakkında; “Antik Yunan Sevdalısı” olarak nitelendirdi.


Milli Gazete’den Umurbey Belediyesine Yaylım Ateşi

Bu yıl Şeftali Festivali kapsamında Rumen Şarkıcı Alexandra Stan’ı getirecek olan Umurbey Belediyesi ve Başkanı Sami Yavaş’a hiç beklenmedik bir yerden tepki geldi. Dindar kesime yönelik yayın yapan Milli Gazete, Umurbey Belediyesini ve Sami Yavaş’ı ağır sözlerle eleştirdi. Milli Gazete Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş hakkında; “Antik Yunan Sevdalısı” olarak nitelendirdi.

 

Geçtiğimiz yıl düzenlenen Uluslararası Havacılık Festivali Troy Air Fest, 17-20 Ağustos tarihleri arasında Umurbey Belediyesi festival kapsamında Ünlü House Müzik Şarkıcısı Inna’yı getirmişti. Festival öncesinde AK Parti Grup Başkanvekili Bülent turan ile karşı karşıya gelen Sami Yavaş tüm vetolara rağmen Festivalde Inna’yı getirtmişti. AK Partide krize sebep olan festivalde Bülent Turan’ın gerekçesi ise “Ahlaki endişe” duyması idi.

 

"AHLAKİ ENDİŞE DOĞURABİLECEK İŞLERE UYGUN BAKMAYIZ!"

 

Bülent Turan festival ile ilgili yaptığı açıklamasında “Paralı işe, aileler için ahlaki endişe doğurabilecek işlere uygun bakmayız” ifadelerini kullanmıştı. Turan’a, bu etkinliğe katılıp katılmayacağını da sorulmuş, kendisi net bir yanıt vererek “katılmayacağım” demişti. AK Partide krize yol açan festival binlerce kişinin katılımı ile gerçekleşmişti.

 

MİLLİ GAZETE’DEN ŞOK TEPKİ!

 

Geçtiğimiz yıl düzenlenen festivalin ardından bu yılda Umurbey’de Şeftali Festivali düzenlenecek. Bu festivalde de bir başka Rumen sanatçı Aleksandra Stan’ın sahne alacağı duyuruldu. Seksi sanatçının Umurbey’de sahne alacağının duyurulması sonrasında ise Dindar kesime yönelik yayın politikası izleyen Milli Gazete’den Umurbey Belediyesi ve Belediye Başkanı Sami Yavaş’a şok tepki geldi. Milli Gazetede yayınlanan haber ve başlığı ise şu şekilde;

“ÇANAKKALE GEÇİLİYOR!”

 

Şehit kanları ile sulanan ve milli direnişin nişanı olan Çanakkale’de rezalet üstüne rezalet yaşanıyor. Geçen sene Rumen şarkıcı İnna’ya konser verdiren 2 bin 500 nüfuslu Umurbey Belediyesi, bu sene de dünyaca ünlü şarkıcı Alexandra Stan’ı getiriyor. Festivalin Çanakkale ruhuna yakışmadığını dile getiren bölge halkı, AKP’li belediyenin Troya vurgusundan ve garip festivalden rahatsızlık duyuyor.

 

Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Umurbey beldesinin geleneksel hale getirdiği şeftali festivali, bu sene de bir rezalete sahne olacak. 2017’de Rumen şarkıcı İnna’ya konser verdirerek Çanakkale istiklal ruhunu zedeleyen AKP’li belediye, bu sene de Alexandra Stan’ı getirmeye hazırlanıyor. Binlerce insanımızın öldüğü Marmara depreminin yıldönümünde düzenlenen festivalle ilgili vatandaşlar, Çanakkale ruhuna ihanet vurgusu yapıyor.

 

“BELEDİYE BAŞKANI SAMİ YAVAŞ’IN ANTİK YUNAN SEVDASI”

 

Bölgenin popülaritesini artırma gerekçesiyle şeftali festivaline İnna, Alexandra Stan gibi Çanakkale ruhu ile çelişen sanatçıları çağıran Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, yerel basına yaptığı açıklamada, “27. Geleneksel Şeftali Festivali’mizde çıtayı yine yüksek tutuyoruz. Dünyaca ünlü Rumen şarkıcı Alexandra Stan 18 Ağustos’ta Umurbey’de sahne alacak. Çanakkale’nin tanıtımı için büyük önem taşıyan Troya Yılı’na katkı sunacağız. Troya Yılı’nda Çanakkale’ye böyle bir festival yakışır” diye konuştu. Başkanın Troya Yılı açıklaması mütedeyyin halk tarafından tepkiyle karşılandı.

 
Bu haber 10928 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI