Bugun...
Bizi izleyin:Millet İttifakının Hedefi: "Yüzde 65"

Tarih: 23-02-2019 06:43:11 Güncelleme: 23-02-2019 07:12:11 + -


CHP Heyeti İYİ Parti İl Başkanlığına ziyarete bulundu. Ziyarette konuşma yapan Ülgür Gökhan; "İttifakımızın adı bana göre Barış ve Kardeşliktir. Ülkemizin en çok ihtiyacı olan da Barış ve Kardeşliktir" derken İYİ Parti GİK üyesi ve Mahalli İşler Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz seçim hedeflerinin yüzde 65-70 bandı olduğunu açıkladı. Uz; "İki parti arasındaki uyumlu çalışmaya bakarak seçimleri yüzde 65-70 oy oranıyla rekor bir şekilde kazanacağız" dedi.


Millet İttifakının Hedefi:

CHP Genel Sekreteri ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İl Başkanı İsmet Güneşhan, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'dan oluşan dört kişilik heyet İYİ Parti İl Başkanlığına nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette ev sahipliğini ise İYİ Parti GİK üyesi ve Mahalli İşler Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar ile birlikte İYİ Parti Yönetim Kurulu üyeleri yaptılar.

 

İYİ Parti İl Başkanlığında gerçekleşen ziyarette konuşma yapan CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, iki siyasi parti arasında karşılıklı güven ve samimiyete dayalı bir seçim ittifakı oluştuğunu belirterek; "İki siyasi partinin liderlerine teşekkür etmek istiyorum, Türkiye'yi düşünerek hareket ettiler. Bizlerde Çanakkale yerelinde İYİ Parti İl Başkanımız ile birlikte ortak çalışmaları yürüttük. Çanakkale'de güzel bir sonuç çıkmıştır, ortak adaylarımız oldu, bazı ilçelerde ayrı ayrı yarışma kararı alındı. Merkezde ise Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan'ın desteklenmesi kararı alınmıştı. bu vesile ile kendilerine nezaket ziyaretinde bulunuyoruz" dedi.

 

İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar ise yaptığı konuşmada ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Yıldızlar; "Ülkemizin aydınlığı için kurulan ittifak içerisinde tüm Türkiye'de olduğu gibi Çanakkale'de de büyük bir yarış içerisindeyiz. Her iki parti de tam destek olarak birlikte uyumlu bir şekilde çalışmaktadır" dedi.

RIDVAN UZ: "HEDEFİMİZ SEÇİMLERİ YÜZDE 65-70 BANDINDA KAZANMAKTIR"

İYİ Parti GİK ve Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz ise seçimlerde İYİ Parti ve CHP'nin ortak adayı Ülgür Gökhan'ın seçimlerde yüzde 65 oy oranına ulaşacağını iddia etti. Rıdvan Uz; "Malum Türkiye'de bir Beka sorunu adı altında AKP ve MHP bir birlikteliği ile yerel seçimlerin ne ilgisi varsa Beka sorunuyla koltuklarının gideceğini görünce böyle bir telaşa düştüler. biz bir Cumhurbaşkanı, Başbakan veya bir parlamento seçimi yapmıyoruz. bunun için daha 4 seneleri var. dolayısıyla korkmalarına gerek yok, ülkeyi de bir beka sorunu içerisine sürüklemelerine gerek yoktur. insanlarımız kendi yaşadıkları çevrelerine kim daha iyi hizmet edecekse o adaydan yana oylarını kullanacaklardır. Kimin projeleri doğru ise ona oy verecekler. Bu bağlamda bizler İYİ Parti ve CHP olarak Çanakkale yerelinde  adayımız Ülgür Gökhan'ı destekleme ve yanında olma kararı aldık. bu noktada bir ve beraberiz. son seçimlerde İYİ Parti ve CHP'nin aldığı oy oranlarına bakıldığında Belediyeyi kazanma noktasında bir sıkıntı görmüyoruz. Fakat biz Çanakkale'de tarihi bir rekor kırma arzusu içerisindeyiz. bu şehirde artık bu yapıya dönem dönem heveslendikleri Belediyeyi bir daha görmemeleri adına yüzde 65-70 bandında seçimleri kazanacağımıza inancımız tamdır. Bunu ittifak olarak birbirimizi desteklediğimiz tüm ilçelere de yayma gayretindeyiz" dedi.

 

"DEMOKRASİ VE HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ İLKELERİ İLE ORTAK ÇALIŞIYORUZ"

CHP heyeti içerisinde yer alan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Muharrem Erkek ise yaptığı konuşmada; "İYİ Partinin Çanakkale merkez başta diğer tüm seçim bölgelerinde desteği çok değerli ve anlamlıdır. İYİ Parti son seçimlerde aldığı oy oranıyla da gücünü göstermiştir. İktidar büyük bir korku içerisinde, oysa yerel seçimlerde belediyeciliği, projeleri konuşmamız gerekirken beka sorunu konuşuluyor. zaten devletimizin bir beka sorunu varsa; ki bu coğrafyada her zaman sorun olmuştur, Türkiye Cumhuriyeti bu sorunların üzerinden gelecek güçtedir. Asıl ülkemizin sorunu Adalet sorunudur. Devletimizin temeli adalettir. Bu kapsamda İYİ Parti ve CHP'nin de merkezinde iki önemli unsur vardır; demokrasi ve hukukun üstünlüğü. Biz bu ilkeler üzerinde ortak çalışıyoruz, hem Çanakkale'de hem de Türkiye genelinde  yerel seçimlerden başarılı sonuç alacağız. Gelinen noktada Türkiye'de mücadele artık sağ-sol mücadelesi yoktur. Bunun yerine adalet, demokrasi insan hakları mücadelesi yapılmaktadır. Yaşadığımız ekonomik sorunlar var. Bu krizlerin temelinde de siyasi kriz yatmaktadır. Türkiye iyi yönetilmiyor, Türkiye savrulmaktadır" dedi.

GÖKHAN: "CİDDİ BİR OY ORANIYLA KAZANACAĞIMIZI UMUT EDİYORUM"

İYİ Parti ve CHP'nin ortak adayı olarak seçimlerde yarışacak olan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise yaptığı konuşmada;  "İki siyasi partinin ortak adayı olarak Çanakkale halkının huzuruna çıkmış bulunuyorum. Biliyorsunuz çok kötü bir üslup ile İYİ Parti ve CHP ittifakına çamur atılmaktadır. İttifakı kötülemeye çalışıyorlar 'İllet gibi, Zillet gibi' kendi anlayışlarını ortaya koyuyorlar. bence İYİ Parti ve CHP ittifakın Kardeşlik ve Barış İttifakıdır. Bu ülkenin en büyük ihtiyacı olan Kardeşlik ve Barıştır. biz onun için bu yolda birlikte yürüyoruz, yürümeye de devam edeceğiz. Her iki parti yöneticileri de birlikte uyumlu çalışmaktadırlar. Diğer partilerde İki Siyasi partinin kurduğu ittifaka destek veriyorlar. Saadet Partisi Çanakkale'de bize yakınlık gösteriyorlar. Ciddi bir oy oranıyla seçimleri kazanacağımızı umut ediyorum" dedi.

 

"İKİ PARTİNİN SORUMLULUĞUNU OMUZLARIMDA TAŞIDIĞIMIN BİLİNCİNDEYİM"

İYİ Parti ve CHP adına seçimlerde yarışmaktan dolayı onur duyduğunu ifade eden Ülgür Gökhan sorululuğunun bilincinde olduğunu söyledi. Gökhan; "Son 5 yıl boyunca kamu kaynaklarını kullandık, yatırımlar yaptık. Bir çok projeye imza attık. Bu bütçeyi şeffaf bir şekilde kullandık. Bu vesile ile son 5 yılımızda neler yaptığımız anlattığım bir kitapçık yaptırdım. Bu kitapçık içerisinde hesabımızı halka veriyoruz. Bu sefer sorumluluğumuz daha fazla. Bundan sonra sadece CHP örgütü ile değil İYİ Parti ile de temas içerisinde olacağız. Fikir alış verişinde bulunacağız. Bu ittifak önümüzdeki seçimlere kadar devam edecektir. CHP olarak mevut sorumluluklarımın yanı sıra İYİ Partinin de sorumluluğunu üzerimde taşıyorum. Tabanınızdan bir eleştiri almanızı istemem, bu sebeple sadece bu seçime kadar değil önümüzdeki 5 yıl boyunca kentin gelişmesi için tüm projelerde birlikte hareket edeceğiz" dedi.

 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN BEKA SORUNU YOKTUR!

Cumhur İttifakını oluşturan AK Parti ve MHP'nin yerel seçimleri Beka Sorunu olarak lanse etmesiyle ilgili düşüncelerini de paylaşan Ülgür Gökhan; "Türkiye Cumhuriyet Devletinin bir beka sorunu yoktur. Beka sorununu sona erdiren Mustafa Kemal Atatürk'tür ve bizlere emanet etmiştir. Beka sorunu olduğunu iddia edenlerin bir Beka Sorunu vardır, onun da gereği bu seçimlerde yerine getirilecektir" dedi.
Bu haber 5051 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI