Bugun...
Bizi izleyin:Mecliste Dedikodular İçin Kapalı Oturum İstendi!

Tarih: 05-01-2018 07:01:43 Güncelleme: 05-01-2018 07:57:43 + -


Çanakkale Cumhuriyet Savcılığınca Belediyede çeşitli kademelerde görev yapan kişilere soruşturma açıldığı iddiaları meclis gündemine geldi. Ak Parti grubu konuyu görüşmek için kapalı oturum isterken; Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, "Bunlar birilerinin dedikodusu. Savcılığa tüm belgeleri verdikten sonra açıklama yapacağım" dedi.


Mecliste Dedikodular İçin Kapalı Oturum İstendi!

"KAPALI OTURUMDA KONUŞMAK İSTİYORUZ"

 

Çanakkale’de kamuoyunda konuşulan bir konuyu gündeme getiren Tülay Ömercioğlu; “Çanakkale’de sokaklarda konuşulan bir konu var. Gerekirse bu konuda kapalı oturum yapılmasını talep ediyoruz. İnsanlar bizlere gelip; Çanakkale belediyesinde çalışan bir takım kişiler hakkında savcılık tarafından soruşturma yapıldığı söylüyorlar. Kamuoyunda bu türden iddialar var. Bu konuda bir kapalı oturum düzenleyelim ve bilgi alış verişinde bulunalım” dedi.

 

“BELEDİYEMİZ ŞEFFAFTIR. TÜM BİLGİLERİ SAVCILIĞA VERECEĞİZ”

 

Tülay Ömercioğlu’nun gizli oturum istediği soruşturma ile ilgili olarak Ülgür Gökhan; “Hazırlık Soruşturması adıyla 10-12 kadar çeşitli konularda bilgi edinilmek isteniyor. Birileri demek ki sokakta konuşulan konuları derlemiş toparlamış gitmiş savcılığa dilekçe vermiş. Savcılık tabi ki bu konuda bir şikâyet olunca bizden bilgi talebinde bulundu. İlgili birimlere gerekli talimatları vermiştik evraklar hazırlanıyor. Bir konu da örnek vermek istiyorum; bu konu AK Parti grubunu da ilgilendirdiği için açıklayayım; “Belediye Başkan Yardımcımız Özdeyiş hanımın eşinin belediyeden ihale almış mı? Sorusu var. Bir belediye başkanı yardımcısının eşinin belediye ile iş yapmasına yasak mı var? Ki imar çalışmalarına imza atması dışında bir iş yapmışlığı yok. Ortada bir ihale almışlığı yok, birileri kendine iş çıkartmış” dedi.

 

“GÖREVDEN NE ZAMAN ALINACAK DİYE YAZIYOR”

 

Çanakkale kamuoyunu etkilemek için yayın yayın yapan bir gazeteden bahseden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, gazete üzerinden görevden alınacağı iddialarına da açıklık getirdi. Gökhan; “Habire yazıyor o paçavra ‘ne zaman görevden alınacak’ diye. Cumhurbaşkanımız oradan çıkıp bana bir şey demiştir. Olabilir. Bu benim hakkımda soruşturma açılacağı anlamına gelmez. Bizler birbirimizin iyiliğini isteyemiyoruz. İlla başımız belaya girmesi gerekiyor. İlla başımıza kötü bir şey gelsin isteniyor. Ben bugün sokakta korumasız gezen tek başına dolaşabilen birisiyim. Vatandaşın bana bakışında yada söylediği ilettiği bir şikayeti yok. Aslı astarı olmayan şeyleri gündeme getirip duruyorlar. Çanakkale Belediyesi şeffaftır, Savcılık ile görüştük, ayın 15’ine kadar süre istemiştik. Eğer vaktinden önce evrakları toparlayabilirlerse birimlerimiz savcılığa ileteceğiz istenenleri. Bizim bu konularda korkumuz yok. Daha yeni müfettiş gitti, biri geliyor biri gidiyor hiç de bir sıkıntı yaşamıyoruz” dedi.

 
Bu haber 3254 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI