Bugun...
Bizi izleyin:"Maden Ruhsatı Kovalayan CHP'lileri Tek Tek Açıklarım"

Tarih: 09-08-2019 15:48:48 + -


Kazdağları'nın Kirazlı-Balaban bölgesinde altın işletmeciliği yapılacak olmasına tepkiler artarken; AKP'li Bülent Turan'da açıklamalarına devam ediyor. AKP'li Turan, Çanakkale'de ilk altın arama ruhsatını dönemin Bakanı Cumhur Ersümer'in verdiğini iddia etti! Turan açıklamalarının devamında ise; "CHP'li bazı isimler maden firmasına izin verilmesi için Ankara'da uğraş verdiler ancak şimdi eylemlere katılıyorlar. Bu devam ederse CHP'li isimleri tek tek açıklayacağım" iddiasında bulundu!Gelibolu'da gerçekleşen bir toplantıya katılan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan ilginç açıklamalarda bulundu. Altın madenciliği ve ağaç katliamı protestolarına değinen Bülent Turan; maden sahası izninin Çanakkaleli de olan eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Mustafa Cumhur Ersümer döneminde verildiğini iddia etti.

 

TURAN; "İLK İZNİ ERSÜMER VERDİ"

Cumhur Ersümer'in izin verdiğini hatta izin tarihini de açıklayan Bülent Turan; "Bir tek ağacın yanlış kesilmesine asla gönlümüz, ahlakımız ve imanımız razı olmaz ama bir tiyatroyla karşı karşıyayız. Zamanın bakanı Çanakkaleli Cumhur Ersümer, yıl 2001'in 25 Nisan'ı. İlk altın arama iznini o vermiş. Devam eden bir süreç var, o günden bugüne 'Altın varsa bulun' demişler" ifadelerini kullandı.

 

"MADEN RUHSATI KOVALAYAN CHP'LİLERİ TEK TEK AÇIKLAYACAĞIM"

Yaşanan tartışmaların Çanakkale markasına zarar verdiğini vurgulayan Turan, eylemlere katılan CHP'lileri de eleştirdi. Turan CHP'lilere yönelik yaptığı açıklamada; "Sayın Ersümer izin vermiş, belediyemiz izin vermiş, o olmuş bu olmuş kimse ağzını açmamış, Vali Bey'in zaten rutin süreçte verdiği imzayı, 'Bunlar verdi' demeniz yanlıştır. Sen izni niye veriyorsun, 'altın varsa çıksın' diye veriyorsun. Sen bu izni vermişsin, utanmadan sıkılmadan 'Ben bu işe karşıyım' diyorsun. İmzayı atan da 'karşıyım' diyor; tam komedi. Adam firmayla ortaklık yapıyor, 'karşıyım' diyor. İnşaatını yapıyor, 'karşıyım' diyor; tam komedi. CHP'li bazı isimler maden firmasına izin verilmesi için Ankara'da uğraş verdiler ancak şimdi eylemlere katılıyorlar. Bu devam ederse CHP'li isimleri tek tek açıklayacağım."

 

"YANLIŞ YAPIYORLAR"

Turan açıklamalarını ise şu sözlerle tamamladı; "Mermerci var, mıcırcı var, bir sürü var hiç konuşuyorlar mı? Birçoğu kendi arkadaşları. Bunların kestiği ağaç, ağaç değil mi? Biraz daha zorlarsa konuşacağım bunları, hepsinin belgesi var. Bana gelip de 'Neden bu ruhsatı geç veriyorsunuz kardeşim, arayın bakanı, arayın valiyi hızlandırın' diyen CHP'li yöneticileri söyleyeceğim, eğer uzatırlarsa bu işi. Sen hem 'Madene karşıyım' diyeceksin hem de bana gelip 'Neden bu işi yapmıyorsun?' diyeceksin. Burada bir oyun var. Eylemde 3 bin kişi varsa bunun 2 bini dışarıdan misafirimizdi. Çanakkale halkı bunu gördü bence. CHP'li arkadaşlarımız, yöneticilerimiz var. Yanlış yapıyorlar, 'Doğru değil' diyorlar."
Bu haber 2558 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI