Bugun...
Bizi izleyin:Koza Gençlik Derneği’nden #FarklıyızEşitiz Projesi

Tarih: 27-03-2018 08:15:01 + -


Çanakkale Koza Gençlik Derneği gönüllüleri, kadına yönelik şiddet, cinsel istismar gibi toplumumuzun kanayan yarası olan sorunlara dikkat çekmeye devam ediyor.


Koza Gençlik Derneği’nden #FarklıyızEşitiz Projesi

Çanakkale Koza Gençlik Derneği gönüllüleri, kadına yönelik şiddet, cinsel istismar gibi toplumumuzun kanayan yarası olan sorunlara dikkat çekmeye devam ediyor. #FarklıyızEşitiz projesi kapsamında dernek gönüllüleri, ÇOMÜ Genç Tema Topluluğu ve ÇOMÜ Toplum Gönüllüleri Topluluğu ile birlikte Terzioğlu Yerleşkesi Yeni Besyo civarındaki arazide fidan dikimi gerçekleştirdi. Her bir fidanı katledilen bir kadına adayan gençler, hazırladıkları künyeleri diktikleri fidanlara astı.

#FarklıyızEşitiz projesi koordinatörleri Recep Oğurlu ve Sencer Savaş verdikleri demeçte şunları belirttiler; “8 Mart Dünya Kadınlar Günü vasıtasıyla çıktığımız bu yolda amacımız, kadınların bir gün değil her gün hatırlanması ve uğradıkları haksızlıkların, şiddetin, istismarların toplum nezdinde farkındalığını yaratmaktı. Bu kapsamda bir dizi etkinlik gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Cinsiyet Eşitsizliğine vurgu yapan ve istatistiki verilerin yer aldığı bir video ile kampanyamızı başlattık. Bu video yaklaşık 150 bin kişi tarafından görüntülendi. Yakın zamanda Çanakkale Belediye Otobüslerindeki ekranlarda gösterilecek. Onun dışında Çanakkale yerelindeki işletmeleri kampanyamıza dâhil ederek “Bu İşletme Her Türlü Şiddete Karşıdır” yazılı stickerlar astırdık.”

“Çanakkale İskelesinde kadın temalı şarkılardan oluşan bir repertuar ile müzik dinletisi gerçekleştirdik ve yerel halkı da etkinliğimize dahil ettik. Farkındalık yaratacak broşür ve kitap ayraçları dağıttık. Çanakkaleli vatandaşlarımızla beraber Sufragette isimli, kadınların seçme hakkı elde etmesini anlatan bir film izledik. Erkeklerin olduğu her alanda kadınların da olabileceğini göstermek adına kadınlar arası futbol maçı organize ettik ve formalara katledilen kadınlarımızın isimlerini verdik. Siber Zorbalık üzerine bir söyleşi, Toplumsal Cinsiyet Rolleri konusunda bir eğitim semineri gerçekleştirdik. #FarklıyızEşitiz projesi kapsamında #BirKadınBirFidan dedik ve kadınlarımızın adı büyüyen, yeşeren, etrafını güzelleştiren ağaçlarda yaşasın istedik. Bu etkinliklerimizi aylara, yıllara yayacağız ve susmayacağız. Yürüdüğümüz bu yolda bizleri yalnız bırakmayan Çanakkale Koza Gençlik Derneği, Çanakkale GençBank, Toplum Gönüllüleri Vakfı, TEMA Vakfı ve tüm öğrenci topluluklarına, desteğini bizden esirgemeyen Çanakkale esnafı ve yerel basına çok teşekkür ederiz. Farklıyız, eşitiz, farkındayız ve herkes farkında olana kadar durmayacağız.”
Bu haber 850 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI