Bugun...
Bizi izleyin:"Köylüye Destek Olmak Suç Mu Oldu?"

Tarih: 06-12-2019 07:20:51 Güncelleme: 06-12-2019 07:46:51 + -


Ezine'ye bağlı Yavaşlar Köy muhtarının talebi üzerine İl Özel İdaresi Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren devreye girerek Çanakkale Belediyesine ait dozeri yol açmak için istedi. Belediyenin muhtarlığın ihtiyaçlarını karşılamak üzere Belediyeye ait Dozeri göndermesi sonrasında Çanakkale'de bazı gazetelerde "Çanakkale Belediyesi Büyükşehir'e oynuyor" ve "Asli görevi dışına çıkıyor" başlıklarıyla haber oldu. Çıkan haberlere İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren ise; "Bir köye Dozer gönderilerek yolEzine'ye bağlı Yavaşlar Köy muhtarının talebi üzerine İl Özel İdaresi Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren devreye girerek Çanakkale Belediyesine ait dozeri yol açmak için istedi. Belediyenin muhtarlığın ihtiyaçlarını karşılamak üzere Belediyeye ait Dozeri göndermesi sonrasında Çanakkale'de bazı gazetelerde "Çanakkale Belediyesi Büyükşehir'e oynuyor" ve "Asli görevi dışına çıkıyor" başlıklarıyla haber oldu. Çıkan haberlere İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren ise; "Bir köye Dozer gönderilerek yol yapımında kullanılması neden rahatsız etti" tepkisini gösterdi.

 

Yapılan haberlere tepki gösteren İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren, hangi belediye olursa olsun, bir vatandaşın talebi varsa yerine getirmesi gerektiğine dikkat çekerek yaptığı açıklamada; yanşan süreç hakkında şu bilgileri verdi; "Ezine ilçemiz Yavaşlar köyü muhtarlığımız Nisan ayında dairemizden dozer talep etmiştir. Kuru tarım yapılan tarlaların bir kısmına biçerdöver makinesinin sığmadığını bu yüzden hasat yapmakta zorlandıklarını ve köye biçerdöver makinesinin gelmek istemediği şikayeti meclisimize bildirdiler. O zaman yeni meclis başkanıydım ve makine parkımıza tam olarak hakim değildim."

 

"İL ÖZEL İDARESİNİN DOZERİ YOK"

İl Genel Meclis araç parkında dozer olmadığını belirten Sadık Göğüsgeren; "Sonradan öğrendim ki Çanakkale İl Özel İdaresi makine parkında dozer yok. Bölgede yaptığımız inceleme sonucunda dozerden başka iş makinesinin kaya niteliğindeki taşlar nedeniyle işlem yapamayacağını tespit ettik. Sonraki aşamada DSİ’den dozer makinesi talep ettik. Ancak iş yoğunluğundan dolayı DSİ dozerini alamadık. Bu konuyu Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan’a bu şekilde anlatıp yardım isteyen benim. Oradaki kuru tarım yapan köylülerimizin bir yıllık hasadını da göz önüne aldığımızda yapılan çalışma halk içindir, devlet içindir, ülkemiz içindir" dedi.

 

"DOZERİ İSTEYEN BENİM"

Tüm belediyelerin kırsal kesimde yaşayan vatandaşlara siyasi parti gözetmeksizin yardım ettiğini ve etmesinin gerekli olduğuna dikkat çeken Göğüsgeren; "Birçok belediyemiz kırsal alanda çalışmalara destek vermiş ve vermeye devam etmektedir. Örneğin Ezine Belediyemizin köylerdeki su patlaklarına ekipleriyle müdahale edip yardımcı olmasını bizzat Meclis Başkanı olarak her yerde takdir ve sevgi ile anlattım" dedi.

 

"BU HABERİN YAPILMASI İÇİN DÜĞMEYE BASANLAR KİM?"

Haberlerin maksatlı ve birileri tarafından çıkartıldığını iddia eden İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren; "Peki, bu haberin yapılması için düğmeye basan hain kim? Memleketimize hizmet yapılmasından rahatsız olanlarda benim gözümde haindir. Git oraya bir taşta sen koy. Seçimler 31 Martta bitti ama hazımsızlık problemini bitirememiş arkadaşlarımız var. Bırakın artık CHP’li Belediye AKP’li Belediye muhabbetlerini. Bu kısır siyaset sizi Ezine tarihine gömer, Çanakkale tarihine de gömer. Vatandaşa acımıyorsunuz kendinize acıyın. Daha beş gün önce Ezine Bütçeden az pay aldı diye yaygara yapanlar şimdi hizmetlerden rahatsız oluyorlar" dedi.

 

"KÖYLERİMİZE ÇİVİ ÇAKAN BAŞKANLARININ ÖNÜNE KIRMIZI HALI SERERİM"

İl Genel Meclisi olarak köylere hizmet götürmeye devam edeceklerini, imkanı olan her kurumdan yardım ve destek alacaklarının altını çizen Sadık Göğüsgeren; "Çanakkale’nin 570 köyüne çivi çakan Belediye Başkanının önüne kırmızı halı sererim. Kamu Yönetimi ve Yerel Yönetimler ayrışmamalı birlikte çalışmayı öğrenmelidir. Bu halkımızın menfaatine olur. Yavaşlar köyüne Dozer gönderen Çanakkale Belediyesine, Dozer mazotunu cebinde karşılayan Ezine İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Aşkın Gülşen’e ve bu konuda desteklerini sunan İl Özel İdaresine Meclis Başkanı olarak teşekkür ediyorum" dedi.
Bu haber 7239 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI