Bugun...
Bizi izleyin:Korkutan Açıklama: "Sağlık Sistemi Çökerse Türkiye Çöker"

Tarih: 14-08-2020 02:08:18 Güncelleme: 14-08-2020 02:22:18 + -


Türkiye'yi git gide etkisi altına alan Corona Virüs salgınıyla mücadele eden sağlıkçıların içinde bulundukları durum hakkında ÇOMÜ Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Alper Şener vahim açıklamalarda bulundu.


Korkutan Açıklama:

Türkiye'yi git gide etkisi altına alan Corona Virüs salgınıyla mücadele eden sağlıkçıların içinde bulundukları durum hakkında ÇOMÜ Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Alper Şener vahim açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Alper Şener yaptığı açıklamada Corona Vakaları görülen hastaların belli uzmanlığa sahip ekiplerin üzerine yıkıldığını, büyük bir iş yükü altında ezildiklerini açıkladı. Meslektaşlarının bazılarının ise hastalardan ‘Corona Değil’ notu istediklerini, eğer not yok ise tedavi etmeden acil bile olsa hastaları geri gönderdiklerini iddia etti.

 

Sosyal medyada tehlikeye dikkat çeken Prof. Dr. Alper Şener şu paylaşımda bulundu; “Kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla ... okullar açılsın mı? Tartışmaları arasında gözden kaçan çok önemli bir şey var... Tehlike çok büyük...  Salgın sadece belli bir uzmanlık alanının kucağına bırakılmış durumda... Meslektaşlarımız Korona şüphesi bile varsa... Kendi alanı ile ilgili işlemi bile yapmadan önce korona değil notu istiyor... Acil bile olsa... En ufak şüphede bu hastalar pandemi hastanelerine gönderiliyor... iş yükü artıyor...

 

“İŞ YÜKÜ FAZLA.. ÜCRETLER AYNI”

Sağlık çalışanlarının üzerindeki yoğunluğa dikkat çeken Prof. Dr. Alper Şener paylaşımının devamında; “Başından beri bu işe dört elle sarılan uzmanlık alanları dışında kimsenin çokta umurunda değil... Çünkü buna ekstra ücret yok hatta hastalık kapma riskiniz de cabası... Korona servislerinde hemşire sıkıntısı artık hat safhada ama bir türlü kimseyi burada çalışmaya ikna edemiyorsunuz... Çünkü saatler fazla... İş yükü fazla... Ücretler aynı... risk yüksek..” ifadelerini kullandı.

 

“KEYFİ TESTLER İŞ YÜKÜNÜ ARTTIRIYOR”

Prof. Dr. Alper Şener; “Korona testleri çalışan mikrobiyoloji laboratuar çalışanları da aynı durumda 7/24 aralıksız hizmet üretiyorsunuz... Keyfi testler bu iş yükünü arttırıyor... Radyoloji teknisyenleri çalışma koşulları gereği ve uzun çalışma saatleri gereği ciddi risk altında...” ifadelerini kullanarak vahim bir iddia da daha bulundu;

 

“HER YERDEN İSTİFA VE EMEKLİLİK HABERLERİ GELİYOR”

“BT raporları gece gündüz yazan radyoloji uzmanları artık iyice yoruldu... Bu saydığımız nedenler ile... Her yerden istifa ve emeklilik haberleri geliyor... BUNLAR BENİM GÖZLEMLERİM... Çözümü hem kolay, hem de zor... Şimdiden planlamalar yapmak lazım... Sağlık sistemi çöker ise TÜRKİYE çöker... Maskeni tak, mesafeni koru, ellerini temiz tut. Kapalı, kalabalık alanda temastan kaçın...” ifadelerini kullandı.
Bu haber 10050 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI