Bugun...
Bizi izleyin:“Köprüden Geçen Ne Kadar, Geçmeyen Ne Kadar Ödeyecek?”

Tarih: 31-03-2018 10:58:49 + -


AK Parti Merkez İlçe Başkanı Gültekin Yıldız önceki gün sosyal medyada yaptığı paylaşıma CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık’tan yanıt geldi. Sosyal medyada “Belediye Hizmet Binası mı önce biter Çanakkale 1915 Köprü inşaatı mı?” paylaşımında bulunan Yıldız’a Uyanık; “Köprüden Geçen Ne Kadar, Geçmeyen Ne Kadar Ödeyecek? Sorusunu yöneltti.


“Köprüden Geçen Ne Kadar, Geçmeyen Ne Kadar Ödeyecek?”

CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık yaptığı yazılı açıklamada; “İktidar Partisi AKP’nin Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Sayın Yıldız, Çanakkale Belediyesi’nin tamamen kendi çabalarıyla inşa etmeye çalıştığı doğa dostu belediye binasını bırakıp; öncelikle bu konularda halkımızı bilgilendirmesini bekliyoruz.  Çünkü yukarıdaki iki sorunun cevabı da henüz net bir şekilde ortaya koyulmuş değil maalesef… Bu belirsizliğin birinci nedeni, köprü geçiş ücretinin yerli ve milli para birimimiz Türk Lirası olarak değil de, ülkemizi devamlı kıskanan Avrupa ülkelerinin para birimi şeklinde belirlenmiş olmasıdır” dedi.

 

KÖPRÜ GEÇİŞ ÜCRETİ NEDEN YERLİ VE MİLLİ TÜRK LİRASI DEĞİL?

 

Köprü ihalesini üstlenen konsorsiyuma günlük araç geçiş garantisi olarak kaç araç geçiş garantisi taahhüdünde bulunulduğunun açıklanamadığına dikkat çeken CHP Merkez İlçe Başkanı Uyanık; “İkinci nedeni ise, köprü inşaatını ve işletmesini üstlenen şirketlere günlük ne kadar araç geçişi garantisi verildiğinin kamuoyuyla paylaşılmamasıdır. Bildiğiniz üzere Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın ‘Çanakkale Geçilmez tarihte kaldı artık, Çanakkale geçilir. Her türlü geçilir hale geliyor…‘ şeklindeki kendince esprili üslubu ile açıkladığı geçiş ücreti 15 Euro+Kdv olarak belirlenmişti. Başbakan’ın bu açıklamayı yaptığı 25.10.2016 tarihinde ‘1 Euro’ Merkez Bankası verilerine göre 3.35 TL’ye tekabül ederken; şuan hepimizin malumu olduğu üzere yaklaşık 5.00 TL olmuştur. Yani o açıklamadan bu yana köprü geçiş ücretine daha köprü açılmadan 25 TL zam gelmiştir” ifadelerini kullandı.

2023’TEKİ KÖPRÜ GEÇİŞ ÜCRETİNİ BALKANLARIN NOSTRADAMUS’U BİLE..

 

Döviz kurlarındaki artışa dikkat çeken CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, köprünün hizmete gireceği tarihte döviz kurlarının ne olacağına dair kimsenin bir öngörüsü olamayacağına dikkat çekti; “Bu bağlamda, ekonomimizdeki kırılganlık ve istikrarsızlık göz önüne alındığında köprünün faaliyete gireceği 2023 yılında geçiş ücretinin ne kadar olacağını tahmin edebilmek için Balkanların Nostradamus'u olarak bilinen ünlü kâhin Baba Vanga olmak gerekmektedir. Dahası Kara Yolları Genel Müdürlüğü’nün proje sahibi şirketlere köprüden günlük kaç araç geçeceği konusunda verdiği taahhüt henüz kamuoyuyla paylaşılmamıştır. Anlaşılan o ki, 3. köprüde olduğu gibi Çanakkale 1915 Köprüsü’nde de şirketlere verilen garantinin tamamlanabilmesi adına köprüden geçmeyen araçların ücreti de vatandaşın cebinden çıkacak. Yani halkımız köprüden geçse de geçmese de para ödeyecek… Sn. Yıldız’ı,  Belediye binasının inşaatını bırakıp; bu konularda Çanakkale Halkına tatmin edici bir açıklama yapmaya davet ediyoruz.”
Bu haber 3474 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI