Bugun...
Bizi izleyin:Kontrollü Normalleşme Denetimleri Ciddiyetle Sürüyor

Tarih: 09-03-2021 05:52:54 Güncelleme: 09-03-2021 06:12:54 + -


Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, kontrollü normalleşme denetimleri kapsamında Çanakkale kordon boyunda bulunan kafe ve pastane gibi mekanları denetledi. Vali Aktaş'ın denetimlerinde yanında Esnaf ve İşadamı dernek başkanlarının yanı sıra Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın olması dikkat çekti.


Kontrollü Normalleşme Denetimleri Ciddiyetle Sürüyor

Vaka oranları adeta patlayan Çanakkale'de Kontrollü Normalleşme Denetimleri de ciddiyetle sürdürülüyor. Çanakkale Valisi İlhami Aktaş'ın da sık sık katıldığı denetimler öncesinde Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinde kontrollü normalleşme döneminde uygulanan pandemi tedbirleri görüşüldü.

 

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan ve Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya’nın katıldığı toplantıda Koronavirüs salgını sürecinde Çanakkale’de alınan tedbirler ele alındı.

Toplantının ardından Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan ve Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya ile birlikte kordonda faaliyet gösteren iş yerlerinde denetimlerde bulunarak koronavirüs ile mücadele kapsamında hijyen, sosyal mesafe kuralı, maske kullanımı ve dezenfektan zorunluluğu kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol ettiler. Esnaflarla bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş ve beraberindekiler bereketli ve bol kazançlar temennisinde bulundular.

“ŞEHRİMİZİ KIRMIZI ALANDAN ÇIKARMAK İÇİN TEDBİRLERE AZAMİ DERECE UYMALIYIZ”
Dinamik Denetimler hakkında bilgi veren ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Risk grubuna göre İl bazında tedbirlerin uygulanacağı kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması en büyük hedefimizdir. Temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara uyulup uyulmadığını kontrol etmek üzere başlatılan “Dinamik Denetim” faaliyetlerine Çanakkale Valimiz Sayın İlhami Aktaş Başkanlığından oluşturulan denetim heyetiyle saha çalışmalarına başlandı. Bu musibeti hep birlikte kurullara harfiyen uyarak bertaraf edeceğiz. Kurallara uyan tüm işletmelerimize teşekkür ediyorum. Çanakkale “Mavi” alanı hak ediyor. Denetim olsun olmasın hep beraber kurallara uymamız artık hayati önem taşıyor.” dedi.   

 
Bu haber 2434 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI