Bugun...
Bizi izleyin:Kermesteki Yemekleri Bu Kez Erkekler Yaptı

Tarih: 06-04-2019 17:21:54 + -


Türkiye’de ilk defa erkeklerin yaptıkları yemeklerden oluşan bir kermes düzenleyen Çanakkale Eğitim-SEN Şubesi’nin etkinliği büyük ilgi gördü.


Kermesteki Yemekleri Bu Kez Erkekler Yaptı

Eğitim-SEN Çanakkale Şubesi tarafından yalnızca erkeklerin yaptıkları yemeklerden oluşan bir kermes düzenlendi. Kermese Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da katıldı. Düzenlenen kermeste; Kapuska, kuru fasulye, pilav, tatlı, kurabiye gibi pek çok yiyecek vardı. Öte yandan canlı olarak herkesin önünde krep de yapıldı. Kermesteki yemeklerin tadına bakan İbrahim Gül, “Çok lezzetli olmuş. Telat Hocam yapmış. Profesör yemekleri yiyoruz şu anda. Benim önümde Prof. Dr. Telat Koç’un kapuskası var. Ekrem Tufan Hocamın fikriyle başladı. Çok orjinal bir şey. Türkiye’de ilk. Adını da koydular, Destek Lokantası. Bana göre Dayanışma Lokantası olmalı” dedi.


TOPLUMDA AŞILMASI GEREKEN KALIPLARA DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUZ
Kermeste yemek yapanlardan biri olan ÇOMÜ ‘de hocalık yapan Prof. Dr. Telat Koç ise şunları söyledi, “Toplumda aşılması gereken kalıpların bazılarını aşmaya çalışıyoruz. Genelde toplumda evin bazı işlerinin kadına tanımlandığı ve bunun cinsiyet tanımlaması olduğunu biliyoruz. Bunu aşmak, hayatın her aşamasında paylaşmak sendikamızın bakış açısı olduğu için, bunu hem topluma taşımak, toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilgili bir anlamda farkındalık oluşturmak istedik. Hukuksuz bir şekilde KHK’larla işlerinden atılan arkadaşlarımız var. Sembolik olarak onlara da bu kermes ile katkımız olacak” dedi.


MAKARNA BENDEN SORULURDU
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan kurabiyelerin tadına baktıktan sonra kendisinin kurabiye yapamayacağını ancak çok güzel makarna yapabildiğini söyledi. Başkan Gökhan, “Ben 5 sene bekar evinde kaldım. Yemeklerimizi kendimiz yapardık. Makarnayı da ben yapardım. Çok güzel yaparım. Soslu, her çeşit. Çok anlamlı tebrik ediyoruz arkadaşlarımızı. Ellerine sağlık” dedi. Kermesin geliri ile ise KHK ile işinden atılan hocalara destek olunacağı belirtildi.
Bu haber 2073 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI