Bugun...
Bizi izleyin:Kantin İhalesi Yapılmadan Açıldı! Ama…

Tarih: 15-11-2017 11:54:12 + -


Çanakkale’nin Yeni Devlet Hastanesi’nde kantin ihalesi bugün gerçekleştirilecek. Ama kantin hizmeti dünden itibaren gerçekleştirilmeye başlanmıştı. Olayın basında yer almasından sonra İl Sağlık Müdürlüğü basın açıklaması yayınlayarak çeşitli kurumlarla Kar Amacı Gütmeyen kantin hizmeti verilmesi için protokol yapıldığını, ihaleyi kazanan kişi/firma faaliyet gösterinceye kadar bu şekilde hizmet verileceğini duyurdu.


Kantin İhalesi Yapılmadan Açıldı! Ama…

Mehmet Akif Ersoy Hastanesi ile ilgili gün geçmiyor ki yeni bir gelişme yaşanmasın. Ulaşım, Çöp bidonu, uzaklık gibi birçok sıkıntıdan sonra dün basında çıkan yeni bir haberde ihalesi yapılmadan hastanede kantin hizmeti verildiği ortaya çıktı. Hastane ihalesinin 15 Kasım 2017 (Bugün) tarihinde yapılacağı bilinirken; kantin hizmeti verilmesi gündeme gelmişti. Yaşanan gelişme üzerine Çanakkale Sağlık İl Müdürlüğü basın açıklamasında bulunarak Kantin hizmetinin ÇOMÜ ile yapılan protokol ile geçici süreyle kar amacı gütmeden geçici süreyle hizmet verileceğini duyurdu.

 

VATANDAŞ MAĞDUR OLMASIN DİYE KAR AMACI GÜTMEKSİZİN HİZMET VERİLECEK

 

Çanakkale Sağlık İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Sağlık Bakanlığımıza bağlı sağlık kurum ve kuruluşlarca, bünyesinde faaliyete geçirilecek olan büfe, kantin ve çay ocağı gibi yerlerin açılıp işletilmesi ve kiraya verilmesine ilişkin esas ve usuller belirlenerek Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinin Kantin İhalesi 15 Kasım 2017 (Bugün) tarihinde gerçekleştirilecektir. Hasta ve hasta yakınlarına en iyi şekilde hizmet verme ve topluma karşı olan sosyal sorumlulukların bilincinde olarak hizmetler son hızıyla devam etmektedir. Yeni hizmet binasındaki konfor ve kalitenin yanında vatandaşlarımıza temiz ve modern bir hizmet sunmak amacıyla gerçekleştirilen kantin ihalesinde yüksek getiri ve kârlılıktan ziyade, kurum ve kuruluşlarımızın özelliklerinin dikkate alınarak, “kurumun huzuru, güvenliği, gizliliği, temizliği” gibi kriterlere öncelik verilmesi öngörülmüştür” ifadeleri yer aldı.

 

İhalenin düzenlenmesinin ardından kazanacak kişi/firmanın tam kapasite ile faaliyet göstereceğini güne kadar kar amacı gütmeksizin katin hizmetinin verilmesinin hedeflendiği belirtilen açıklamada; “Hastanemizde tedarikçiler tarafından yapımı tamamlanacak olan kantinin açılış süresine kadar vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi için Çanakkale 18 Mart üniversitesi ile geçici olarak kar amacı gütmeyen kurumlar arası bir protokol yapılmıştır. Bu protokol sayesinde ihale sonucu Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde hizmete girecek olan kantinin açılışına kadar geçici olarak bu kantin vatandaşlarımızın mağduriyetini giderecektir.  Hastane baştabiplerince büfe, kantin ve çay ocağında satılan ürünlerin kalite ve satış fiyatlarının bizzat denetlenerek, hijyen kurallarının en ince ayrıntısına kadar uygulanması için gerekli düzenlemeler yapılarak vatandaşlarımızın bu hizmetten faydalanması sağlanacaktır” denildi.
Bu haber 8149 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI