Bugun...
Bizi izleyin:Kadınlar ve Gençlerden İYİ Partiye Yoğun İlgi

Tarih: 24-07-2020 02:22:05 Güncelleme: 24-07-2020 02:40:05 + -


Çanakkale İl Başkanlığında dün coşkulu bir akşam yaşandı. Kadınları ve Z kuşağı Gençlerden oluşan 30 kişilik grup rozetleri takarak İYİ parti saflarına katıldı. Ayrıca Gençlik kolları görevlendirilmeleri yapıldı. İl Gençlik Kolları Başkanlığına Aygün Korkmaz, Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına Şafak Can Zileli, Kepez Gençlik Kolları Belde Başkanlığına Taner Mutlu görevlendirildi.


Kadınlar ve Gençlerden İYİ Partiye Yoğun İlgi

Çanakkale İYİ Parti İl Başkanlığında coşkulu bir katılım töreni gerçekleşti. Kadınları ve Z kuşağı Gençlerden oluşan 30 kişilik grup rozetleri takarak İYİ parti saflarına katıldı. Ayrıca Gençlik kolları görevlendirilmeleri yapıldı. İl Gençlik Kolları Başkanlığına Aygün Korkmaz, Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına Şafak Can Zileli, Kepez Gençlik Kolları Belde Başkanlığına Taner Mutlu görevlendirildi.

 

"SİZLERLE BİRLİKTE BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ"

Toplantı İl Başkanı Selahattin Yıldızlar'ın konuşması ile başladı. Yıldızlar şunları söyledi; “Gençlere ve Kadınlarımıza katılımlarından dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yükseliş içinde olan partimiz, sizlerin katılımı ile daha da güçlenmiştir hepiniz hoş geldiniz. Sizlerle birlikte biz büyük bir Aileyiz. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in özverili çalışmaları, dik duruşu ve tüm insanlara güven vermesi korku imparatorluğunu yıkmış, vatandaşlarımızın umudu olmuştur. Amacımız ülkemizi ve ülkemiz insanını refaha, mutluluğa ulaştırmaktır.”

 

"GENÇLERİMİZ VE KADINLARIMIZIN SORUNLARIYLA GÜNDEMDEYİZ"

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz ise yaptığı konuşmada; İYİ Parti olarak kadın ve gençlerin sorunlarını çözmek için yaptıkları girişimleri ile gündeme geldiğine dikkat çekerek “Gençler ve Hanımlar, bizim İYİ Partimizin ana kuruluş felsefesi bu zaten. Biz bir Hanımefendiye inandık yola çıktık ve ne kadar doğru yaptığımızın da hep birlikte farkındayız. Bu bağlamda Gençlerin ve Hanımefendilerin partimize katılımı bizleri ziyadesi ile memnun ediyor. Tabi bu inanç bu heyecan gün geçtikçe de katlanarak artıyor. Çanakkale’mizde Sosyal medyada olsun basın'da olsun İl ve ilçe Başkanlık teşkilatlarımızla Kadın kollarımızla Gençlik kollarımızla zaten gündemdeyiz. Neyle gündemde Kaz dağlarımızın mücadelesindeki hassasiyetlerimizle gündemde, Kadın cinayetlerine karşı duruşumuzla gündemde, Gençlerimizin sorunları ve işsizlikle ilgili mücadelemizle gündemdeyiz. Bir nevi Genel Merkezimizle birlik noktasında hareket ediyoruz. Genel Başkanımız malumunuz Kazdağları’ndaki ağaç katliamını, doğaya karşı işlenen cinayeti buraya gelerek yerinde gören tek lider ve bu işin durdurulmasını sağlayan Sayın Meral Akşener'dir, bizim genel başkanımızdır. Bu konulardaki hassasiyeti tüm Türkiye kamuoyu tarafından bilinmekte ve biliniyor" dedi.

 

"KADIN CİNAYETLERİNİN, İŞSİZLİĞİN MESULİYETİ 18 YILLIK İKTİDARIN MESULİYETİNDEDİR"

İYİ Parti GİK Üyesi Rıdvan Uz açıklamalarının devamında; "Tabi Ülkemizin gerçekleri maalesef her gün bir Kadın cinayeti ile uyanıyoruz, her gün evine barkına bir şey alamayan çocuğuna süt alamayan Anne Baba haberleri ile sarsılıyoruz ve 18 yıllık bir iktidarın bunda mesuliyetinin olduğunu düşünüyoruz bugünkü geldiğimiz noktada. Bunu aşabilmek adına da Türkiye genelinde ilk seçimlerde yeni kurulan bu Cumhurbaşkanlık sisteminden dolayı bir ittifaklar kurulması söz konusu oldu. Biz Millet İttifakı olarak yani İYİ Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti ve Saadet partisi dört Parti ile birlikte Milletvekilliği seçimi yaşadık hemen arkasından da mahalli idareler yani yerel yönetimlerde Belediye seçimlerini yaşadık. Yani CHP ve İYİ Parti Belediyelerde de bir araya gelmek sureti ile bir mücadeleye girişti. Bunun neticesi ne oldu? İşte iyi ki İYİ Partiyi kurduk dediğimiz şeyi yaşadık biz. Bu gün İYİ Parti kurulmasaydı halen İstanbul, halen Ankara Halen Antalya gibi Türkiye’deki birçok Büyükşehir Belediyesi hala İktidar partisi tarafından yönetiliyordu ve hiç Belediyeye uğramadan maaş alan bir sürü Bankamatik memuru halen maaş alıyordu" dedi.

 

"İLK SEÇİMDE BU İKTİDAR YAPISINI DEĞİŞTİRECEĞİZ"

Rıdvan Uz açıklamalarının devamında; "İYİ Partinin kurulması ile artık buralarda bu iş değişti. Bu İş değişince Millet ittifakının paydaşları yani CHP ye oy verenlerde dediler ki ‘Demek ki biz birlikte olduğumuzda bazı şeyleri değiştirebiliyoruz.’ Bu birliktelik şu an da halen devam ediyor. Bu birliktelik sayesinde nasıl İstanbul 'u, Ankara'yı ve Büyükşehir'leri değiştirdiysek inanıyorum ki ilk olacak seçimde de Türkiye’deki bu iktidar yapısını değiştireceğiz. Bu Ekonomik krizden ülkemizi çekip çıkaracağız. Kiminle Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ile kadrosuyla ekibiyle, sizlerle ve Gençlerle. Biz bir araya gelirsek Türkiye oluyoruz. Biz bir araya gelirsek memleket oluyoruz. Biz bir araya gelirsek Memleket masasını oluşturuyoruz. Genel Başkanımızın dediği gibi ‘İYİ Partinin temelinde Türkiye sevdalısı, vatanını milletini seven, Cumhuriyetin değerleri ile kazanımları ile Türk Milletinin değerlerini birleştiren, kavgadan, kutuplaştırmadan uzaklaştıran Demokrat ve Kalkınmacı bir parti. Dolayısıyla bu anlamda da hem kadınlarımızın hem gençlerimizin daha anlaşılır olmamız onlara karşı partimizin temelini de bu anlamda ele geçirmiş oluyorlar bu da bizi mutlu kılıyor. İyi ki varsınız, iyi ki bize katıldınız. İnanıyoruz ki biz bundan sonra sizlerin de verdiğiniz güçle, destekle hem Çanakkale’miz de hem ülkemizde daha anlaşılır olabileceğiz. Daha güzel yarınları hayal edebileceğiz ve daha güzel yarınları hep birlikte kurabileceğiz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İYİ ki geldiniz İYİ ki bu aileye katıldınız sağ olun var olun” dedi. Toplantıda İYİ Partiye katılan Gençlerin ve Bayanların duygu ve düşünceleri alındı gündeme dair konular değerlendirildi Rozetler takıldıktan sonra toplantı sona erdi.
Bu haber 2816 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI