Bugun...
Bizi izleyin:Kadın Örgütleri "Emine Bulut" İçin Ayağa Kalkıyor!

Tarih: 24-08-2019 06:24:38 Güncelleme: 24-08-2019 07:03:38 + -


Kırıkkale’de eski eşi tarafından 10 yaşındaki kızının gözleri önünde eski kocası tarafından vahşice katledilen Emine Bulut için Kadın Örgütleri, Barolar ve Siyasi Parti Kadın kolları harekete geçti.


Kadın Örgütleri

Yine bir kadın eski eşi tarafından öldürüldü, hem de çocuğunun gözleri önünde. "Ölmek istemiyorum" diye feryat eden Emine Bulut eski eşi tarafından öldürüldü! Emine Bulut'un vahşice öldürülürken çekilen video kaydının sosyal medyaya düşmesi yürekleri dağlarken Türkiye'de siyasetten sanata, iş dünyasından STK'lara kadar birçok kesim tarafımdan tepki geldi.

 

CHP 81 İLDE EŞ ZAMANLI BASIN AÇIKLAMASIYLA KINAYACAK

Emine Bulut cinayeti üzerine CHP Çanakkale Kadın Kolları yarın eş zamanlı olarak 81 ve tüm ilçelerde Emine Bulut ve Kadın cinayetleri için basın açıklaması yapacak. Son yıllarda artan kadına şiddet, çocuk istismarı nedeniyle hükümetin gerekli adım atmaması nedeniyle birçok konuda eleştiride bulunan CHP'nin yarın bir kez daha hükümete Kadın cinayeti ve çocuk istismarı konularında caydırıcı önlemler alınması konusunda çağrıda bulunması bekleniyor.

 

ÇANAKKALE BAROSU KADIN HAKLARI KOMİSYONUNDAN TEPKİ

Çanakkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu Emine Bulut'un vahşice katledilmesi sonrasında basın açıklaması yayınladı. Yapılan açıklamada; "Kırıkkale’de eski eşi tarafından 10 yaşındaki kızının gözleri önünde ve "ÖLMEK İSTEMİYORUM" feryatları arasında bir kadın daha vahşice katledildi.

 

Emine Bulut'un feryatları aslında ülkemizde tüm kadınların attığı çığlık olmuş ve şiddetin toplumda geldiği noktayı bir kez daha gözler önüne sermiştir.

 

Her kadına şiddet olayında ve cinayetinde kadını suçlamaya yönelik sanık beyanlarını ise anlamak mümkün değildir. Defalarca dediğimiz gibi kadına karşı şiddetin herhangi bir haklı gerekçesi veya dayanağı olamaz. Yasaların kadına karşı şiddeti önleme veya durdurma noktasında uygulamada ne kadar yetersiz kaldığı apaçık ortada iken "mağdur baba" "yuva yıkan yasa" gibi söylemler ile şiddeti destekleyen tüm söylemleri de kınıyoruz.

 

Çanakkale barosu olarak davaya müdahil olacağımızı ve dün olduğu gibi bugün de cinayete kurban edilen ve şiddete maruz kalan tüm kadınların sesi olmaya ve hukuk mücadelelerinde yanlarında olmaya devam edeceğimizi,

 

Bir çocuğumuzun ANNE LÜTFEN ÖLME DEMEYECEĞİ,

 

Başka bir kadınımızın BEN ÖLMEK İSTEMİYORUM demeyeceği,

 

Yarınlara ulaşmak gayesi, mücadelesi ile.

 

Kamuoyuna saygıyla bildiririz. #EmineBulut" ifadeleri yer aldı.

 
Bu haber 8441 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI