Bugun...
Bizi izleyin:“K.rhaneci.. Hadi Oradan be..”

Tarih: 03-03-2018 16:50:46 + -


Bugün Atatürkçü Düşünce Derneği öncülüğünde gerçekleşen tepki eyleminde Yrd. Doç. Dr. Necmi Akyalçın, İlahiyatçı Abdullah Akın’a yönelik çok sert ifadelerde bulundu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de terör örgütü ile savaşırken Abdullah Akın’ın dile getirdiği ifadelerle kime hizmet ettiğini sorguladı. Yrd.Doç.Dr. Akyalçın; “yurtlarda erkek çocuklarına tecavüz edilirken sesi çıkmayan bu Kerhaneci toplumu kışkırtmaya çalıştı. Hadi oradan be. Sende, senin ağa babalarında boyunu aşar bu işler”


“K.rhaneci.. Hadi Oradan be..”

Bugün Atatürkçü Düşünce Derneği öncülüğünde gerçekleşen tepki eyleminde Yrd. Doç. Dr. Necmi Akyalçın, İlahiyatçı Abdullah Akın’a yönelik çok sert ifadelerde bulundu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de terör örgütü ile savaşırken Abdullah Akın’ın dile getirdiği ifadelerle kime hizmet ettiğini sorguladı. Yrd.Doç.Dr. Akyalçın; “yurtlarda erkek çocuklarına tecavüz edilirken sesi çıkmayan bu Kerhaneci toplumu kışkırtmaya çalıştı. Hadi oradan be. Sende, senin ağa babalarında boyunu aşar bu işler” ifadelerini kullandı.

 

İlahiyatçı Abdullah Akın’ın ifadeleri üzerine Atatürkçü Düşünce Derneği başkanlığında gerçekleştirilen Tepki eylemine CHP, İyi Parti İl ve İlçe Başkanları, Parti üyeleri, STK ve Sendika Temsilcileri ile  Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.  Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Necmi Akyalçın, İlahiyatçı Abdullah Akın’a yönelik çok sert ifadelerde bulundu. ÇOMÜ Yönetimine de seslenen Akyalçın; “Üniversite yönetimi bir kere Çanakkale ile barışık olmalıdır” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

 

BU KERHANECİ TOPLUMU KIŞKIRTMAYA ÇALIŞTI

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Necmi Akyalçın yaptığı konuşmada; “ÇOMÜ İlahiyat Fakültesinde görevli birisi çıktı bizler için çok değerli ve kutsal mekanlarımız olan Çanakkale’mizdeki camilerimizin 1924 yılında Genelev olarak kullanıldığını, Çanakkale Savaşlarında askerlerimizin diri diri gömüldüğünü, harf devrimi ile birlikte bir gecede cahil bırakıldığımızı söyledi. Bunlarla da yetinmedi Cumhuriyet değerlerimizi aşağılayarak Lozan Antlaşmasını değersizleştirmeye yeltendi. İçlerinde çocuk denecek yaştaki Mehmetçiklerimizden Çanakkale’ye gelip evlerine dönemeyen 252 bin şehidimizin katilin emperyalizm olduğu ile ilgili tek bir laf etmeyen, yurtlarda erkek çocuklarına tecavüz edilirken sesi çıkmayan bu Kerhaneci toplumu kışkırtmaya çalıştı. Hadi oradan be. Sende, senin ağa babalarında boyunu aşar bu işler” tepkisini gösterdi.

 

“FİKİR ÖZGÜRLÜĞÜ SÖZLERİYLE GEÇİŞTİRECEKLER Mİ?”

 

ÇOMÜ İlahiyat Fakültesi Dekanlığı ve Rektörlüğü Abdullah Akın’ın ifadeleri için İfade ve Düşünce Özgürlüğü tanımlarını kullanmışlardı. Bu tanımlara atıf yapan Akyalçın sürecin takipçisi olacaklarını şu sözlerle ifade etti; “Üniversite yönetimi bu süreçte fikir özgürlüğü sözleri ile işi kapatma yoluna mı gideceğini, yoksa gerçekten yapılması gerekenleri mi yapacağının da takipçisi olduğumuzu Çanakkale Cumhuriyet Meydanından haykırıyoruz. Yağma yok. Üniversitemizin önce Çanakkale ile barışık olması gerekmektedir. Bu böyle biline.”

 

“ÜNİVERSİTEMİZİN ÖNCE ÇANAKKALE İLE BARIŞIK OLMASI GEREKMEKTEDİR”

 

Türkiye’nin içinde bulunduğu süreçte Abdullah Akın’ın sözlerinin birilerine hizmet etmeye yönelik olduğunu ifade eden Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Necmi Akyalçın; “Askerimiz cephede savaşırken, sağlığımızı ve ekonomimizi çok yakından ilgilendiren Şeker Fabrikalarımız kapatılırken; Çanakkale’nin tek su kaynağı Atik Hisar barajı, Kazdağları’mız tehdit altındayken; toplumsal olarak birçok sıkıntıları yaşadığımız bir dönemde ürettiği bilim ışığıyla kentimizi aydınlatması gereken, bizlere yol göstermesi gereken Üniversitemizden durup dururken neden böyle abuk subuk, gerçeklerle yakından uzaktan ilgisi olmayan açıklamalar geliyor acaba? Bu normal bir şey midir? Burada ki amaç ve hedef nedir? Bu türden açıklamalar kimlerin, kimin işine yarar? Kimler bunlardan çıkar sağlarlar?” ifadelerini kullandı.

 

 

“ÇANAKKALE’MİZİN SABRINI DAHA FAZLA ZORLAMAYIN. HADDİNİZİ BİLİN”

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Necmi Akyalçın; “Bizler şunu çok iyi biliyoruz; bu türden işlerin bizlerin, Çanakkale’mizin, Ülkemizin çıkarına olmayan işler çıkacaktır. Bunların ardında bunlar vardır. Bu sebeple bu tür konuşma yapanları ve konuşma yapacakları emperyalizmi ve Cumhuriyete tuzak kuranları uyarıyor ve lanetliyoruz. Çabalarınız boşunadır. Bakınız Çanakkale ayakta.  Çanakkale’den sizleri uyarıyoruz; Çanakkale’mizin sabrını daha fazla zorlamayın, haddinizi bilin.”

 

“Bu türden işler ülkemizin sosyolojik ve psikolojik olarak içeriden çökertilme operasyonudur. İçimizde ne kadar çok bozguncu olursa olsun, yüz yıl önce nasıl başarılı olamadıysalar, bugünde başarılı olamayacaklardır. Güzel ülkemiz ve bizler çok büyük tehlikelerle karşı karşıyayız. Bu topraklar atalarımız tarafından bizlere hep birlikte sahip çıkılarak ve hep birlikte yaşayıp çocuklarımıza miras bırakılması için kan pahasına emanet edilen vatan toprağıdır. Ya bunu hep birlikte iliklerimize kadar anlayacağız ve başarılı olacağız. Ya da bizleri birbirimize düşürecekler. Tercih bizlerindir. Biz bu oyunu yüz yıl önceki gibi hep birlikte  bozacak olgunluğa sahibiz” dedi.HABER VİDEOSU

Bu haber 2993 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI