Bugun...
Bizi izleyin:İYİ Parti Heyeti Çan'da STK'larla Buluştu..

Tarih: 28-02-2021 09:02:46 Güncelleme: 28-02-2021 09:14:46 + -


anakkale saha çalışmalarına hız verdi,bu hafta İYİ Parti GİK Üyesi ve Yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı Rıdvan Uz ,İl Başkanı Selahattin Yıldızlar ve yönetimi ,Çan İlçe Başkanı Mustafa Kılıç ve yönetimi ile Çan İlçesinde STK lar ve Esnafla bir araya geldi .


İYİ Parti Heyeti Çan'da STK'larla Buluştu..

Çanakkale saha çalışmalarına hız verdi,bu hafta İYİ Parti  GİK Üyesi ve Yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı Rıdvan Uz ,İl Başkanı Selahattin Yıldızlar ve yönetimi ,Çan İlçe Başkanı Mustafa Kılıç ve yönetimi ile  Çan İlçesinde STK lar ve Esnafla bir araya geldi. Program İYİ Parti Çan İlçe Başkanlığında; İYİ Parti  GİK Üyesi ve Yerel yönetimlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz' un ve Çan İlçe Başkanı Mustafa Kılıç'ın kısa bir Basın açıklaması yapıldı. GİK Üyesi Rıdvan Uz açıklamasında; "Çan İlçe Başkanlığımızın düzenlediği program kapsamında buradayız, malumunuz Genel Başkanımız sayın Meral Akşener İl il , ilçe ilçe hatta belde belde gezerek esnafımızın, halkın, çiftçilerin, hayvan yetiştiricelerinin sorunlarını görmek, konuşmak ve ülke gündemine getirmek için bir çalışma ve faaliyet içerisinde. Dün itibari ile İYİ Partinin bütün Genel Başkan Yardımcıları, Genel İdari Kurul Üyeleri ,Milletvekilleri ,Konya, Kayseri, Edirne, Bolu, Uşak İlleri olmak üzere tamamı sahada vatandaşların dertleri ile hemhal olup dertlerini  konuşup aynı zamanda hem partinin gündemine hem ülkenin gündemine taşımak hemde Türkiye Büyük Millet Meclisinde sorunların çözümü adına çalışmalar yapmak ,Ülkenin gerçek gündemlerini ortaya koymak ve vatandaşın sorunlarına çözüm bulmak adına sahada" dedi.

 

"ESNAFIMIZIN SORUNLARINI GENEL BAŞKANIMIZA, TBMM'YE ULAŞTIRACAĞIZ"
İYİ Parti'nin gündeminin millet olduğuna dikkat çeken Rıdvan Uz; "Bizde bu bağlamda her hafta  Çanakkale İYİ Parti İl Yönetiminin tertiplemiş olduğu ilçe gezileri kapsamında bu hafta da Çan'dayız.Çan programımızda öncelikle Kaymakamlığımızı,Belediye Başkanlığımızı ,Sivil Toplum Kuruluşlarımızı,ve esnafı ziyaret edeceğiz.Buradaki ziyaret sonucunda dertleri,sorunları varsa  görüş ve önerilerini Genel Merkezimize götürerek hem Genel Başkanımıza hem de Meclise taşımak adına burdayız. .Çan bir dönem bizimde ikamet ettiğimiz güzel bir ilçemiz.Çan'ı ayrıca seviyoruz.Bu vesile ile bugün ,İlçe Başkanımızın gösterdiği rotoda esnafımızı gezerek ekonomik sıkıntıları var mı? İşleri nasıl, kiralarını ödeyebiliyorlar mı? Devletin vadettiği destekleri alabiliyorlar mı ? Bütün bunları görüp ,dinleyip ,kamuyla paylaşacağız.Günlük kazançları ile evlerine erzak alabiliyor ihtiyaçlarını giderebiliyorla mı? Devletin vaad ettiği kira yardımlarını alabiliyorlar mı, Bütün bunları hem Kamu hem Çan Halkımızla da paylaşacağız, Burada olmaktan son derece mutluyuz teşekkürler'' dedi.


Çan İlçe Başkanı Mustafa Kılıç :'' Bende  GİK Üyem Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcıma, İl Başkanıma ve arkaşlarımıza teşekkür ediyorum.Elbetteki Çan'ımızın sorunları var, bu sorunları GİK Üyemize bildirdikten sonra GİK Üyemizde bizzat kendisi söylemiştir, Genel Merkezimize de bizzat kendisi aktaracaktır. Genel Merkezimizde Çan için Türkiye İçin Çanakkale'miz için elinde geldiğini yapmıştır şu an için de yapmaya devam etmektedir. Programlarımıza bundan sonrada devam ederek insanlarımızın dertleri ile dertleneceğiz. Biz elimizden geleni yaptığımızın farkındayız.İnsanlarda inşallah teveccüh gösterecektir, bu teveccüh noktasında da bizimde ülkemize ne kadar katkı sağladığımızı göreceklerdir..Çok Teşekkür ederim''. dedi


Basın açıklaması sonrasında  GİK üyesi ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, İl Başkanı Selahattin Yıldızlar,Çan İlçe Başkanı Mustafa Kılıç İl ve İlçe yönetimleri ile birlikte Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal' ı makamında ziyaret etti. Sıcak bir ortamda  geçen ziyarette  Çan'la ilgili konular, Pandemi Süreci konuşuldu .Bu görüşme imkanını sağladığı için Gürdal'a teşekkür edildi ve ziyaret samimi bir havada sona erdi.


Çan Esnaf Odası Başkanı Emin Görgün makamında yapılan uzun süren görüşmede Esnafın Ekonomik sorunları bu konuda yapılan çalışmalar destek ve kredilerin durumu masaya yatırıldı. Esnaf Odaları başkanlığının görüş ve önerileri alındı .Esnafın çok zor durumda olduğunu belirten oda başkanı birçok esnafın dükkanını kapatmak zorunda kaldığını, yüzde yetmiş Esnafın kiralarını ödeyemediğini belirtti. 

 

Çan Ziraat Odası başkanı Hasan Şahin'e yapılan ziyarette ise; Çan İlçesinin coğrafi konumu nedeniyle işlenebilir tarım arazilerinin kısıtlı olduğunu belirten başkan Çan' da Hayvancılığın daha önde olduğunu belirtti ve Hayvancılık konusunda yem, mazot, girdi fiyatlarının çok yükseldiğine dikkat çekti, başkan Süt konusunda da çok sıkıntılı bir süreç yaşandığını bu yüzden Çiftçilerin ve Hayvancılık yapan üreticinin çok zor durumda olduğunu dile getirdi. Karşılıklı görüşler alındıktan sonra ziyaret sona erdi.Heyet Buradan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz'ü ziyaret etti .Görüşme samimi bir hava içerisinde geçti. Öz Belediyeyi 115 milyar borçla teslim aldıklarını bu nedenle çok zorlandıklarını bu güne kadar süreci iyi yönettiklerini  ama Ülkenin bu ekonomik şartları karşısında zorlu bir döneme girdiğini belirtti. Karşılıklı değerlendirmelerden sonra ziyaret sona erdi.


Ziyaretlerin ardıdan Çan Esnafı dükkan dükkan gezilerek sorun ve öneriler alındı. Esnafın Bugünkü ekonomik sıkıntıyı yaratanlara öfkeli olduğu bu ekonomik sıkıntıya sebep olanların zor günlerinde yanlarında göremediklerini, kendileri kirayı ödeyemezken Bazı şirketlerin milyarlarca borcunun silinmesine tepki gösterdiği görüldü.
 
Bu haber 1556 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI