Bugun...
Bizi izleyin:İsmet Güneşhan’dan Zehir Zemberek Açıklamalar!

Tarih: 07-02-2018 10:24:40 Güncelleme: 07-02-2018 10:29:40 + -


CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan düzenlediği basın toplantısı ile adeta zehir zemberek açıklamalarda bulundu. İsmet Güneşhan, AK Partilileri fırsatçılıkla suçlayarak; “Yokluğumuzu fırsat bilmişler” dedi. Güneşhan, AKFA arazisi ithamlarına, AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan’dan AK Parti Milletvekili Ayhan Gider’e, AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’dan AK Partili Meclis Üyesi Tülay Ömercioğlu’na kadar çeşitli konularda açıklamalarda bulunarak AK Partili isimlere ağır yanıtlar verdi.


İsmet Güneşhan’dan Zehir Zemberek Açıklamalar!

CHP İl binasında basın mensuplarıyla buluşan İsmet Güneşhan, Kurultay sürecinde Çanakkale siyasetinden uzak kaldıklarını ifade eden İsmet Güneşhan bunun fırsat bilindiğini belirterek AK Partili yöneticilere cevap verdi. İsmet Güneşhan'ın ilk hedefinde AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ vardı; “AKP İl Başkanı Yeşim Karadağ'ın TTB (Türk Tabipler Birliği) ile ilgili açıklamaları kabul edilir değildir. Köklü bir geçmişe sahip, kuruluşu 1953 yılına dayanan ve üye sayısı 83 bin üzerinde olan bir meslek odasıdır. Geçmişte olduğu gibi bu gün de ölümden değil yaşamdan yana olduklarını ifade etmiş olmaları& gözaltına alınma gerekçeleri. Asıl hezeyan; AKP'nin Suriye'ye karşı izlediği dış politikadır ve baştan sona yanlıştır. Özellikle Çanakkale cephesinde 1915 yılında tıbbiye 1. Sınıfa kaydolan öğrencilerin tamamı şehit olmuştur ve 1921 yılında tıbbiye mektebi hiç mezun vermemiştir. Bu gün hekimlerimize bu nefret nedendir? Terörist sevici olmakla vatan haini olmakla suçlanmaları nedendir? Tek neden Tabi ki AKP'ye muhalif olmalarıdır” dedi.

 

"BÜLENT TURAN, HAKARET EDEN KENDİ SİYASETÇİLERİNE BAKSIN”

 

CHP Grup Başkanvekili Engin Alan’ın ‘ÖSO Sizi kandıracak” ifadelerini eleştiren Bülent Turan’a da yanıt veren İsmet Güneşhan; “AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın partimiz ile ilgili söylemleri de kabul edilir değildir. Partimiz dünyadaki en eski 4 siyasi partiden biridir. Partimize Cumhuriyet Hakaret Partisi demek hiç bir siyasiye yakışmaz. Siyasetin hakaret içeren, aşağılayan, ötekileştiren, tehdit eden bir üslup ile yapılması doğru değildir. Eğer Bülent Turan'ın kendisi gerçekten samimi ise; 'Ulan ahlaksızlar', 'kadın mı kız mı bilemedim', 'artistik yapma, ananı da al git', 'mezarlık soyguncusu', 'sapıklar', 'niye kaçıyorsun ulan İsrail dölü', 'haddini bil edepsiz kadın', 'aydın müsveddeleri' gibi hakaretler de bulunan siyasetçileri hatırlasın önce” ifadelerini kullandı.

 

“AYHAN GİDER SEÇİLDİĞİNDEN BU YANA NE YAPMIŞ?”

 

AK Parti Milletvekili Ayhan Gider’in Belediye Başkanı Ülgür Gökhan için “16 yıldır yatıyor” ifadelerine aynı sertlikte yanıt veren İsmet Güneşhan; “AKP Milletvekili Ayhan Gider'in belediye başkanımız ile ilgili yaptığı açıklamada çok ilginç Nihayet Çanakkale AKP'nin bir milletvekili olduğunu da hatırladı. Kendisi de ilk defa milletvekili olarak açıklama yapmakta. Bu zamana kadar kendisinin ne adı, ne sanı duyuluyordu. Hangi kişi, kurum kuruluş kendisine yardım için gitse Bülent Turan'a işaret etmiştir. Sayın Ülgür Gökhan, 2002 yılından beri şehrimizin belediye başkanıdır. Çanakkale halkı kendisinden ve yapmış olduğu çalışmalardan memnun olmasa bugün hala Çanakkale halkı kendisinden ve yapmış olduğu çalışmalardan memnun olmasa bugün hala makamında oturuyor olamazdı. Sayın Ayhan Gider, sizin boş vaktiniz çok anlaşılan... Milletvekili görevine geldiğiniz günden bu yana yaptığınız tek bir iş var ise paylaşın lütfen, kamuoyu merak ediyor. Çanakkale'nin ve ülkemizin iktidarınız sayesinde yaşamak zorunda kaldığı ve acil çözüm bekleyen sayısız sorunu var iken dönüp dolaşıp Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan'a yersiz asılsız suçlama ve eleştirilerde bulunmanız 'en iyi savunma saldırıdır' anlayışına olan inancınızla alakalı sanırım ama bu sizi kurtarmıyor ne yazık ki. Belediye başkanımıza veya partimize saldırmayı bırakıp işinize baksanız nasıl olur acaba? Örneğin; Kazdağlarındaki eşsiz ormanlarımız maden şirketlerinin kıyımına uğruyor, Atikhisar Barajı güvenlik sahası içerisinde kalan alanda siyanür kullanılarak altın madeni çıkarılacak ve bugünlerde binlerce ağaç kesiliyor. Gücünüz yetiyorsa Milli ve yerli olmaya biraz da bu açıdan bakınız ve ağaçların kıyımını durdurunuz. Ayhan Gider'e şunu öneriyorum. Köylere gidin ve tarım üreticilerinin, süt üreticilerinin nasıl borç batağına saplandığını dinleyin onlardan... Okullara gidin ve cemaatlerin okullarda nasıl cirit attığını, çocuklarımızın nasıl din istismarına uğradığını görün. Olması gereken çağdaş, laik, bilimsel eğitimin iktidarınız sayesinde nasıl içler acısı bir halde olduğunu görün ve yüzleşin kendinizle... Caddelere, sokaklara, Pazar yerlerine çıkın tek başınıza dolaşın halkımızın arasında cesaretiniz var ise belki o zaman bu ülkenin insanları ne yaşıyor farkına varırsınız. Belki o zaman vaktinizi sağa sola saldırarak yalan yanlış suçlamalarda bulunarak harcamaya vicdanınız el vermez de asli görevinize yoğunlaşırsınız” dedi.

 

“GELSİNLER BİLGİLENDİRELİM, BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLUYORLAR”

 

Başkan Güneşhan, Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Av. Tülay Ömercioğlu ve AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’ın AKFA dosyasına itiraz ettikleri basın açıklamasının sorulması üzerine cevap veren Başkan Güneşhan; "Konuşacak başka şeyleri olmadığından, dönüp dolaşıp aynı şeyleri söylüyorlar. Buradan açık bir teklifte bulunuyorum. Gelin, istediğiniz yerde, bu dosyayı tüm yönetiminizle birlikte konuşalım, anlatalım. Onlara bilgi aktaralım. Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi oluyorlar. Bu dosya 2014 senesinde ilk meclise geldiğinde emsal oranı 0.75 idi, konut yapılmak isteniyordu. Bu reddedildi. Bütüncül bir plan önerildi, komisyon kuruldu. 3 yıllık bir çalışmanın sonunda ki içinde Eren Kemerli de vardı, bir çalışma oluşturuldu. Kolin'den KYK'ya kadar olan alanda özel parsel, vakıf arazisi, belediye arazisi var. Konut yapılmayacak. Tabanda 0.30, toplamda 0.45 emsal var. Toplam yükseklik 11.50'yi de geçemez. Bu alanda Cumhuriyet Halk Partili birinin arazisi yoktur. Halkı kandırmak için açıklama yapıyorlar. İşin daha kötüsü kendi belediye meclisi üyeleri Eren Kemerli komisyonda evet oyu verirken, oylamada çekimser kalmıştır. Mesleğinde başarılı, saygın bir insan olan Eren Kemerli için oyuna getirildi, aldatıldı diyorlar. Kendileri aldatılmaya alışık olduğu için Kemerli'yi de öyle sandılar. 0 doğruyu yaptı, siyaset yapmadı. Şu anda AKFA 10.000 metrekarelik bir fabrika var, öyle mi kalsın. Alan değerlendirilecek. Bu karar alındı. Arsa sahipleri kafalarına göre bir projeyi sunamayacaklar. Meclis uygun bulursa proje geçecek. Bölgede Hilton var. Orada emsal 1 olarak belirlendi. Bu yatırımcıya destek olmak, turizmi canlandırmak içindi. Kamu mallarını peşkeş çekmeyi en iyi AKP bilir. Bunu ben demiyorum. Bülent Arınç, kamu arazilerinin Melih Gökçek tarafından, FETÖ'ye nasıl peşkeş çekildiğini söyledi. Sırf siyaset yapacağız diye abuk sabuk ilgisiz şeyler söylemek doğru değildir."

 

“ÇARESİZLER ACİZLER”

 

Basın toplantısında Ak Parti Çanakkale Milletvekilleri başta olmak üzere Ak Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’ı sert ifadelerle eleştiren Güneşhan, Başkan Ülgür Gökhan’ın seçimlerin ardından dağıttığı pilavın hala konuşulmasına anlam veremediğini ifade etti. Çanakkale’nin küçük bir yer olduğunu ve herkesin herkesi tanıdığını dile getiren Güneşhan, ‘‘Birbirimizi kandırmaya gerek yok, Hala pilavı konuşuyorlar. Pilav meselesinin ardından memlekette 3 tane seçim geçti, bir tane referandum geçti. Halk bunun değerlendirmesini yaptı. Prim yapmıyor, pilav meselesi onların acizliğini gösteriyor. Çaresizliğini gösteriyor söyleyecek bir şeylerinin olmadığını gösteriyor. Siz başka bir şey bilmiyor musunuz?  Başka bir şey göremiyor musunuz? Demek ki Çanakkale’de işler iyi gidiyor: belediyemiz doğru işler yapıyor. Güzel işler yapıyor. Onun için söyleyecek bir şey bulamıyorlar’’ dedi.
Bu haber 2227 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI