Bugun...
Bizi izleyin:İrfan Dehmen; “Bilim Mi? Fitne Mi!”

Tarih: 26-02-2018 10:58:44 Güncelleme: 26-02-2018 11:08:44 + -


Camilerin Genelev olarak kullanıldığı iddialarını ortaya atan ÇOMÜ Öğretim Üyesi Yrd.Doç. Abdullah Akın hakkında İYİ Parti İl Başkanlığı da Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırdı. İYİ Parti İl Başkanı İrfan Dehmen yaptığı açıklamada; “Bu zatın söylediklerine bakılırsa öğretim üyesi demeye bin şahit ister ama neticede bir koltuk işgal etmekte ve öğrencilerini zehirlemeye çalışmaktadır. Öğrencilerini zehirlerken, katıldığı programda milletimizi de zehirlemeye çalışmıştır” ifadelerini kullandı.


İrfan Dehmen; “Bilim Mi? Fitne Mi!”

Camilerin Genelev olarak kullanıldığı iddialarını ortaya atan ÇOMÜ Öğretim Üyesi Yrd.Doç. Abdullah Akın hakkında İYİ Parti İl Başkanlığı Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırdı. İYİ Parti İl Başkanı İrfan Dehmen yaptığı açıklamada; “Bu zatın söylediklerine bakılırsa öğretim üyesi demeye bin şahit ister ama neticede bir koltuk işgal etmekte ve öğrencilerini zehirlemeye çalışmaktadır. Öğrencilerini zehirlerken, katıldığı programda milletimizi de zehirlemeye çalışmıştır” ifadelerini kullandı.

 

İYİ Parti İl Başkanı İrfan Dehmen yaptığı yazılı açıklamada; Camilerin Genelev olarak kullanıldığı iddialarını ortaya atan ÇOMÜ Öğretim Üyesi Yrd.Doç. Abdullah Akın hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. İl Başkanı Dehmen; “Şehrimizin güzide kurumlarından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin İlahiyat Fakültesinden bir öğretim üyesinin ÇOMÜ TV’de 20 Şubat 2018 tarihinde yayınlanan programını izlerken tüylerimiz diken diken oldu” dedi.

 

“ÖĞRETİM ÜYESİ DEMEYE BİN ŞAHİT İSTER”

 

İYİ Parti İl Başkanı Dehmen sözlerine şöyle devam etti; “Bu zatın söylediklerine bakılırsa öğretim üyesi demeye bin şahit ister ama neticede bir koltuk işgal etmekte ve öğrencilerini zehirlemeye çalışmaktadır. Öğrencilerini zehirlerken, katıldığı programda milletimizi de zehirlemeye çalışmıştır. ÇOMÜ TV’de yayınlanan ve halen sosyal medyada paylaşılan programda bu zat, cumhuriyetin ilk yıllarında Çanakkale ve Bursa’da bazı camilerin genelev olarak, bazılarının ahır olarak kullanıldığını iddia etmiştir. Lozan antlaşmasına da çamur atan bu öğretim üyesi hakkında Cumhuriyet Savcılarımıza suç duyurusunda bulunuyoruz.”

 

“CUMHURİYET DÜŞMANI OLDUĞUNU İSPATLAMIŞTIR”

 

ÇOMÜ TV’de yayınlanan programda Abdullah Akın’ın ifadelerini Cumhuriyet Düşmanlığı olarak değerlendiren İrfan Dehmen; “Kendisi ilahiyatçı olmasına rağmen tarih konusunda ahkâm kesen bu zat, cumhuriyet düşmanı olduğunu ispat etmiştir. Abdülhamit dönemiyle ilgili olarak da tarihle bağdaşmayan ifadelerde bulunan bu öğretim üyesini şiddetle kınıyor, üniversite yönetimini ve cumhuriyetimizin güzide savcılarını göreve davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURANLARIN KEMİKLERİ SIZLATILMIŞTIR”

 

Sözde bilim adamı Kadir Mısırlıoğlu’nu hastanede ziyaret eden Cumhurbaşkanı ve AK PArti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve TBMM Meclis Başkanı’nı eleştiren İrfan Dehmen; “Endişemiz odur ki, bu tür fitne çıkaranların taltif edilmesidir. Nitekim geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyeti, Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk ve İstiklal Marşımızın yazarı, hemşerimiz Mehmet Akif Ersoy hakkında ağza alınmayacak ifadeler kullanan Kadir Mısırlıoğlu, Cumhurbaşkanı ve TBMM Meclis başkanı tarafından hastanede ziyaret edilmiş, Türkiye Cumhuriyetini kuranların kemikleri sızlatılmıştır. İyi Parti olarak konunun takipçisi olacağız. Halkımızın bu tür fitnelere itibar etmemelerini temenni ediyoruz. Bilinmelidir ki, İyi Parti olarak Cumhuriyetin kurucuları ve temiz tarihimizle ilgili somut dayanağı olmayan, mesnetsiz iftiralara her zaman karşı çıkacağız” dedi.
Bu haber 1360 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI