Bugun...
Bizi izleyin:“İlk Genel Seçimde İktidar Olacağız”

Tarih: 12-08-2020 06:57:03 Güncelleme: 12-08-2020 07:08:03 + -


CHP il yönetimini ziyaret etmediği için İl Yönetimi tarafından hedef haline getirilen ve sosyal medya hesaplarında sansür uyguladığı CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek yaklaşık 6 ay sonra Çanakkale İl Yönetimi, Merkez İlçe yönetimini ziyaret etti.


“İlk Genel Seçimde İktidar Olacağız”

CHP il yönetimini ziyaret etmediği için İl Yönetimi tarafından hedef haline getirilen ve sosyal medya hesaplarında sansür uyguladığı CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek yaklaşık 6 ay sonra Çanakkale İl Yönetimi, Merkez İlçe yönetimini ziyaret etti.

 

“TÜRKİYE HER GÜN 50 MİLYON DOLAR BORÇ FAİZİ ÖDÜYOR”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için yapılan seçimler öncesinde vaat edilenler ile ülkenin iki yılda içine düştüğü durumu kıyaslayan Muharrem Erkek, ağır eleştirilerde bulundu. Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek; “24 Haziran seçimleri öncesinde Erdoğan; ‘siz bu kardeşinize yetkiyi verin, seçin; ekonomi ondan sonra nasıl şahlanıyor, dolarla faizle nasıl mücadele ediliyor herkes görsün’ demişti. .Türkiye şahlanıyor ama maalesef işsizlik, yoksulluk ve adaletsizlik konularında şahlanıyor. Ekonomik tablo ortada; bugün 83 milyon vergi ödüyoruz, 83 milyonun vergileri nereye gidiyor? Günde yaklaşık 49 milyon dolar, her gün ülkemiz, 83 milyon vatandaşımız yurtdışındaki faiz lobilerine faiz ödüyoruz. Tank Palet fabrikasını modernizasyonu için 50 milyon dolar gerekiyor dediler, Katar’a peşkeş çektiler. Biz bu 50 milyon doları her gün ödüyoruz. 18 yılda AKP iktidarının sadece dışarıya ödediği faiz 170 milyon dolar. Londra’da ki bir avuç tefeciye hizmet eden bir saray hükümetiyle karşı karşıyayız. O yüzden sorunlarımız büyüyor, işsizlik büyüyor” dedi.

 

“İLK GENEL SEÇİMDE İKTİDAR OLACAĞIZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Türk halkının ilk seçimde Tek Adam ve Saray Rejimine son vereceğini belirterek; “Ülkemizin içinde bulunduğu durum ortada. Bunun sebeplerini de halkımız çok iyi biliyor ve asla umutsuzluğa kapılmamaları gerekiyor. 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde nasıl birlikte büyük başarılara imza attıysak; önümüzdeki ilk seçimde, erken veya zamanında olur bilemem ama Tek Adam rejimine bu adaletsiz düzene mutlaka milletimizle birlikte son vereceğiz. Bu mücadele aslında Referandum süreciyle başladı. Referandum sürecindeki Hayır sürecini hatırlayın, bu bir demokrasi mücadelesidir ve bunun mimarı da Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Demokrasi hareketi büyüdü, 31 Mart seçimlerinde ardından 23 Haziran seçimlerinde sandığa yansıdı” dedi.

“TÜM DEMOKRATLAR BİRLEŞECEK, BU ADALETSİZ DÜZENE SON VERECEĞİZ”

Türkiye’nin tüm sorunlarının temelinde Demokrasi sorunu olduğuna dikkat çeken Muharrem Erkek; “Bu bilinçle çalışıyoruz önümüzdeki süreçte de tüm demokratlar birleşecek. Sosyal, muhafazakâr, milliyetçi demokratlar bir araya birleşecek. Buradaki sihirli kelime demokrat kelimesidir; demokrat, demokrasiye inan demektir. Türkiye bugün demokrasiyi kaybetti, özgürlükleri ve hukuk devletini kaybetti ülkemiz. Biz bu demokrasiyi yeniden tesis edemezsek; ekonomik kalkınmayı da sağlayamayız vatandaşların dertlerine de derman olamayız. Onun için yaptığımız mücadele bir demokrasi mücadeledir. İlk genel seçimde iktidar olacağız. Buna hepimiz inanıyoruz, başarmak için inanmak gerekir, bizimle yürüyen tüm demokratlarda buna inanıyorlar. İlk seçimde başarılı olacağız ve ilk yapacağımız iş; devleti liyakat ve adalet temelinde hızla yapılandıracağız. Toplumsal bir uzlaşmayla yeni bir anayasa ile güçlendirilmiş bir parlamenter sistemi kuracağız” dedi.

 

BELEDİYEYİ ZİYARET ETTİ

CHP İl Yönetiminden sınırlı sayıda kişinin katıldığı ziyarette Muharrem Erkek’e Milletvekili Özgür Ceylan ve YDK üyesi Serdar Soydan da eşlik ettiler. CHP İl Başkanlığına yaptığı ziyaret öncesinde İYİ Parti GİK üyesi Rıdvan Uz’la karşılaşan Muharrem Erkek bir süre sohbet ettiler. İl başkanlığı ziyaretinin ardından Merkez ilçe başkanlığını da ziyaret eden Muharrem Erkek daha sonra Çanakkale Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile bir araya geldi.

 
Bu haber 4020 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI