Bugun...
Bizi izleyin:İlçe Minibüslerine Şehir İçine Girme Yasağı Geliyor!

Tarih: 07-02-2020 08:37:59 Güncelleme: 07-02-2020 09:28:59 + -


Çanakkale'nin ilçelerinden gelen minibüslere şehir içine girme yasağı getiriliyor. Çanakkale İdare Mahkemesi "İlçe minibüslerinin Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine" gitmeleri yasaklandı. Birçok kez uyarılmalarına rağmen ilçe minibüslerinin şehir içi yolcu taşımacılığı ticareti yaptıklarını belirlenen minibüslere hazırlanan çalışma sonrasında şehir içine girmeleri yasaklanacak.


İlçe Minibüslerine Şehir İçine Girme Yasağı Geliyor!

Çanakkale İdare Mahkemesinin 19.12.2019 tarihli 1467 kararınca 2017 yılında İl Trafik Komisyonunda alınan karar iptal edildi. İptal edilen kararla birlikte; "ilçe minibüs ve otobüslerinin Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine gidemeyecekleri gibi, şehir içinde belirli güzergahların dışına belirli saatler dışında da çıkamayacaklar. Aykırı hareket edenlere ise ceza işlemi uygulanmasına karar verdi. Mahkeme ayrıca vatandaşların mağdur edilmemesi içinde Çanakkale ve Kepez belediyelerinin önlem almalarına karar verdi.

 

"DEVLET HASTANESİ ÇANAKKALE BELEDİYESİNİN SINIRLARI DIŞINDADIR"

Çanakkale Belediye meclisinde konuya açıklık getiren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; "Ortada alınmış bir mahkeme kararı varken; Çanakkale Belediyesinin suçlanmasını anlayamıyorum. Mahkeme kararına uygun hareket etmek zorundayız. Alınacak tedbirler ne olabilir diye düşündük ve Kepez Belediyesi ile bir tedbir aldık. İnsanları getiriyor minibüsler Üniversite hastanesinin orada indiriyorlar. Hemen oraya bir durak yaptık. Camına da yapıştırdık mahkeme kararını. Oraya bir otobüs koyarak insanları hastaneye taşımaya başladık şimdilik. İl Trafik Komisyonu kararını şehir içi minibüsler idare mahkemesine taşımışlar. Daha önce alınan kararla  07.00-09.00 ile 17.00-19.00 saatleri arasında ilçe minibüsleri hastaneye girebiliyordu. Komisyon daha sonra tüm gün girebilsinler diye bir karar aldı. İşte bu karar itiraz edildi. Bunun üzerine mahkeme de itirazı haklı görerek iptal etmiş. Bu işin hukuki tarafı, yetki tarafında bakarsak; Mehmet Akif Ersoy Kepez Belediyesi sınırları içerisindedir. Çanakkale Belediyesi sınırları dışındadır, o yüzden kimse Çanakkale Belediyesini suçlamasın. Bunu engelleyen, itiraz eden de ben değilim. Savunan, komisyona bu teklifi sunan da biziz. Fakat biz Kepez belediyesi ile ortak ulaşımı sağladığımız için, insanlar mağdur olmasın istemişiz" dedi.

 

"İLÇE MİNİBÜSLERİ SÖZLERİNDE DURMADILAR; ŞEHİRİÇİ YOLCU ALDILAR"

İlçe minibüslerinin güveni suiistimal ettiklerini ve şehir içi minibüs kooperatifi ile bağlı odanın iptal kararı çıkartmakta haklı olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; "Alınan karar neden mahkemeye taşındı? Hastaneye giren ilçe minibüsleri, daha sonra da bizim şehir içine güzergah verdiğimiz minibüsler ne yazık ki verdikleri sözlere rağmen şehir içi yolcusu almaya ve ticaret yapmaya devam ettiler. Hastaneye yolcu bırakıyor, dönüşte yolcu alıp AVM'ye, Özel hastaneye bırakıyor. Kaç defa tespit edildi, kaç defa toplantıda söylendi ama sözlerinde durmadılar. Bundan sonra gidilecek olan yol şudur; biz normalde otogardan otogara gidiyoruz. Otogardan şehir içine yolcuları ücretsiz taşırız. Şehrin içine ilçe arabası girmemesi için gerekli hazırlığı yapıyoruz. Üç kuruş kazanmak için hasta vatandaşların mağdur edilmesine kadar iş geldi. Yazık değil mi o insanlara" dedi.
Bu haber 5911 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI