Bugun...
Bizi izleyin:İl Başkanlığından CHP’li Avukatlara Kahvaltı

Tarih: 07-04-2018 09:26:23 + -


CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP’li avukat ve aileleri için kahvaltı düzenledi. İl Başkanı Güneşhan 5 Nisan Avukatlar Gününü de kutladığı CHP’li Avukatlara, Çanakkale’nin sorunlarını ve Türkiye’nin daha demokratik bir ülke haline gelmesi için sundukları katkılardan dolayı teşekkür etti.


İl Başkanlığından CHP’li Avukatlara Kahvaltı

5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle gerçekleşen etkinlikte CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP’li avukatlar ve aileleri için kahvaltı düzenledi. Etkinliğe CHP Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile eşi Hale Gökhan, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ve eşi, CHP Disiplin Kurulu üyesi Serdar Soydan ile birlikte Çanakkale Barosuna kayıtlı CHP’li Avukatlar ve aileleri katıldılar.

 

Neşeli bir atmosferde geçen etkinlikte CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan yaptığı kısa konuşmada şunları söyledi; “Türkiye’de hukukun, adaletin olmadığı bir dönemde Avukatlık mesleğini yapmanın çok güç olduğunun farkındayız. Öyle bir ülke de yaşıyoruz ki hukukun üstünlüğü değil de, üstünlerin hukukunun uygulandığı bir dönemdeyiz. Artık hâkimler ve savcılar cübbelerinin önünü iliklemekteler. Karar alırken birilerinin talimatını almaktadırlar. İşte böyle bir dönemde siz değerli avukatlara büyük görevler düşmektedir. Büyük adalet sarayları yapıyoruz ama bu binaların içerisinde Adalet yok. İçinde bırakın adaleti a harfi bile yok. İşte bu sebeple önümüzdeki dönemde Türkiye’de hukukun tekrar üstün kılınabilmesi, hukukun geçerli olabilmesi için sizlere ve bizlere büyük görevler düşmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bundan sonraki süreçte ülkemizin tekrar demokratik bir hukuk devleti olabilmesi için çalışacağız.

“ÇANAKKALE’NİN VE ÜLKEMİZİN SORUNLARINA DUYARLI AVUKATLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM”

 

Çanakkale’nin çevre sorunları başta olmak üzere, Türkiye’nin önemli sorunlarına Barolar Birliği altında büyük mücadeleler veren Çanakkaleli Avukatlara teşekkür eden CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan; “Çanakkaleli avukat arkadaşlarımızın sadece Çanakkale’nin değil Türkiye’nin önemli konularında da son derece duyarlı çalışmalar yaptığının bilincindeyiz. Özellikle Çanakkale’nin çevre sorunlarında çok başarılı çalışmalar yapan arkadaşlarımız var. Ali Furkan Oğuz arkadaşımız var, Güneş Pehlivan arkadaşımız gibi çok değerli arkadaşlarımız var. Hepinize teşekkür ediyorum. Ali Furkan arkadaşımız Çevre konularında son derece başarılı. Geçtiğimiz günlerde Yargıtay’da olan iki dava kazanıldı. Karabiga yarımadasında yapılması planlanan iki Termik Santralin yapımı durduruldu. Yaptıkları bu mücadelelerden dolayı teşekkür ediyorum. 5 Nisan Avukatlar Gününüzü de ayrı ayrı kutluyorum” dedi.
Bu haber 1821 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI