Bugun...
Bizi izleyin:"İktidar Yoluna Bir Taş Daha Koymak İçin Adayım"

Tarih: 06-02-2020 10:52:22 + -


İki yıldan bu yana yürüttüğü CHP Çanakkale İl Başkanlığına bir dönem daha talip olan CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan adaylığını açıkladı. Güneşhan adaylığı için; "Ülkeme ve insanlığa hizmet etmek için, yarına umut taşıyabilmek, geleceği birlikte inşa etmek ve iktidar yoluna bir taş daha koymak için gurur ve onurla yürüttüğüm Çanakkale İl Başkanlığına bir kez daha adayım" dedi.CHP İl Başkanlığı kongresinde adaylığını ilk açıklayan isim, iki yıldır CHP İl Başkanlığını yürüten İsmet Güneşhan oldu. Karlı havaya rağmen Güneşhan'ın adaylık açıklmasına, ilçe başkanları, belediye başkanları, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Milletvekili Özgür Ceylan ile çok sayıda partili katıldı.

 

"İKİ YILLIK SÜREÇTE BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATTIK"

İki yıllık görev sürecini değerlendiren İsmet Güneşhan; "Görev yaptığımız iki yıl içerisinde tüm örgütlerimizle birlikte birçok başarılıra imza attık. Öncelikle erken seçim olan Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı olarak, Cumhur İttifakından çok daha fazla oy alarak, dört milletvekilinden ikisini CHP olarak biz kazandık. Mart'ın sonu Bahar diyerek yola çıktığımız 31 Mart yerel seçimlerinde tüm Türkiye2de olduğu gibi Çanakkale'de de başarılı olduk. 11 Belediye Başkanlığını CHP olarak biz kazandık. Yine 34 meclis üyeli İl Genel Meclisinde, 18 il genel meclis üyesi çıkartıp, tarihinde ilk defa çoğunluğu alarak tek başımıza iktidar olduk. Çanakkale'de, Cumhur ittifakına karşı CHP olarak birinci parti olduk. Toplam 440 belediye meclis üyesinin olduğu Çanakkale il genelinde meclis üyeliklerinin 238 tanesini CHP olarak biz kazandık" dedi.

 

"YERELDE OLDUĞUMUZ GİBİ TÜRKİYE GENELİNDE İKTİDAR OLACAĞIZ"

İki yıllık süreçte elde edilen başarıların arkasında CHP örgütleri ve partililerin geldiğine dikkat çeken İsmet Güneşhan örgüt üyesi ve CHP'ye gönül veren herkese ayrı ayrı teşekkür ettiğini söyledi; "Tüm bu başarıları örgütümüzle birlikte çok çalışarak elde ettik. Örgütlerimize ayrı ayrı; her birine teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde de yine örgütlerimiz, yerel yönetimlerimiz ve genel meclisimizle birlik ve beraberlik içerisinde çok daha büyük başarılara imza atarak yerel seçimlerde elde ettiğimiz başarıyı genel seçimlerde de göstereceğiz. Böylelikle yerelde olduğu gibi genelde de iktidar olacağız. Önümüzdeki iki yıl içerisinde Millet İttifakı ve demokrasi güçleri ile ilişkilerimizi çok daha fazla geliştirerek güçlendireceğiz. Hep beraber çok daha fazla büyüyeceğiz."

"GELECEK VE ADALET MÜCADELEMİZDEN BİR ADIM GERİ ATMAYACAĞIZ"

Türkiye'nin çok zor bir süreçten geçtiğine dikkat çeken İsmet Güneşhan; "Ülkemiz içte ve dışta çok ağır günlerden geçiyor. Yarınlarımız, çocuklarımız, halkımız ve Cumhuriyetimiz için hep birlikte endişeleniyoruz. Atatürk'ün kurduğu çağdaş, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti; temel hak ve özgürlükleri yok eden, kuvvetler ayrılığı ilkesini ve demokrasiyi rafa kaldıran, tek adam rejimini tarafından yok edilmeye çalışılmaktadır. Türkiye nefes alamıyor. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun da sık sık söylediği gibi Türkiye yönetilmiyor, savruluyor. Görünen odur ki; önümüzdeki süreç giderek daha da sertleşecektir. Ülke kaynaklarını tüketen iktidar, özellikle emekçi halkımız ve toplumun demokrat kesimleri üzerinde baskılarını, zorbalıklarını arttıracaktır. Buna karşı elimizdeki en büyük güç tüm örgütlerimiz ve demokrasi bileşenleri olacaktır. Hak, hukuk ve adalet mücadelesinden bir adım geri atmayacağız. Kazdağları için direnmeye devam edeceğiz. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden ayrılmayacağız" dedi.

"ADALET YÜRÜYÜŞÜMÜZ İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜ OLARAK DEVAM EDİYOR"

Türkiye'nin geleceğinin ve umudunun CHP İktidarında olduğunu söyleyen Güneşhan; "Türkiye bu tabloyu hak etmiyor. Türkiye büyük ve güçlü bir ülkedir. Kaynaklar doğru ve yerinde kullanılırsa içinde bulunduğu çıkmazdan çıkmaması için hiçbir neden yoktur. Bunun için başta yöneticiler olmak üzere tüm partililerimize büyük görevler düşmektedir. Kurtuluşun ve kuruluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi, tarihi sorumluluk ile karşı karşıyadır. Halkın umudu Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlatmış olduğu Adalet Yürüyüşü tüm Türkiye'de olduğu gibi Çanakkale'de de örgütümüzle, yerel yönetimler ve genel merkezimiz ile birlikte iktidara yürüyüş olarak devam etmektedir" dedi.

 

"İL BAŞKANLIĞINA BİR KEZ DAHA ADAYIM"

İki yıllık süreci ve Türkiye'nin içinde bulunduğu koşulları değerlendiren Güneşhan adaylığı için ise şunları söyledi; "Bu duygu ve düşüncelerle geçmiş iki yılda olduğu gibi önümüzdeki süreçte de iktidarın her türlü baskılarına, tehdit ve saldırılarına karşı durarak partime, dolayısıyla ülkeme ve insanlığa hizmet etmek için, yarına umut taşıyabilmek, geleceği birlikte inşa etmek ve iktidar yoluna bir taş daha koymak için gurur ve onurla yürüttüğüm Çanakkale İl Başkanlığına bir kez daha adayım. Bu kötü hava şartlarında beni yalnız bırakmayan değerli partililerimize teşekkür eder, sevgiyle saygıyla herkesi selamlıyorum."
Bu haber 2418 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI