marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:Hızlı Koşup Çabuk Bilenler Kazandı

Tarih: 20-05-2022 07:10:24 Güncelleme: 20-05-2022 07:25:24 + -


Türkiye'de ilk kez uygulanan formata göre lise öğrencileri ´Hızlı Koş Çabuk Bil´ bilgi yarışmasında yarıştılar. Biga Kaymakamlığı tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında hem bilgiye hem de performansa dayalı liseler arası ´Hızlı Koş Çabuk Bil´ bilgi yarışması düzenlendi.


Hızlı Koşup Çabuk Bilenler Kazandı

Türkiye'de ilk kez uygulanan formata göre lise öğrencileri ´Hızlı Koş Çabuk Bil´ bilgi yarışmasında yarıştılar. Biga Kaymakamlığı tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında hem bilgiye hem de performansa dayalı liseler arası ´Hızlı Koş Çabuk Bil´ bilgi yarışması düzenlendi.

 

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İlçe Spor Koordinatörü Kemal Yasin Yılmaz, öğrencilerin ilçenin belli noktalarına kurulan 12 istasyonda sorulan soruları doğru cevaplayıp en hızlı sürede 2 buçuk kilometrelik parkuru bitirmeye çalıştıklarını söyledi.

Yılmaz Bigaspor lokalindeki gerçekleştirilen ödül töreninde yaptığı konuşmada; "Hızlı Koş Çabuk Bil bilgi yarışması Kaymakamımız Sayın Erdinç Dolu´nun, Hükümet meydanında öğrencilere kademeli olarak içinde soru bulunan üç zarftan birini seçtirmesi ile başladı. Bigaspor halı sahasına kurulan yetenek istasyonu ile son buldu. Yarışırken eğlendiren ´Hızlı Koş Çabuk Bil´ bilgi yarışmasını 15 dakika 20 saniye ile bitiren İÇDAŞ Fen Lisesi birinci olurken, Doğa Koleji ikinci, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi üçüncü sırada tamamladı. Yarışmada dereceye giren öğrencilerimize ödülleri Kaymakamımız Sayın Erdinç Dolu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Celal Avcı tarafından takdim edildi" diye konuştu.

2,5 KİLOMETRELİK PARKURDA 12 STASYONDA SORULARI YANITLADILAR!

Öğrenciler ilçenin belli noktalarına kurulan 12 istasyonda sorulan soruları doğru cevaplayıp en hızlı sürede 2.5 km'lik parkuru bitirmeye çalıştılar. 'Hızlı Koş Çabuk Bil' bilgi yarışması Biga Kaymakamı Erdinç Dolu'nun Cumhuriyet Meydanı'nda öğrencilere kademeli olarak içinde soru bulunan üç zarftan birini seçtirmesi ile başladı ve Bigaspor halı sahasına kurulan yetenek istasyonu ile son buldu.

 

Yarışırken eğlendiren 'Hızlı Koş Çabuk Bil' bilgi yarışmasını 15 dakika 20 saniye ile bitiren İçdaş Fen Lisesi birinci olurken, Doğa Koleji ikinci, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi üçüncü sırada tamamladı. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ve Biga İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Celal Avcı tarafından takdim edildi. Törene Biga Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, Biga Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Sait Tanur, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Yardımcısı Hakkı Sezen de katıldılar.
Bu haber 1434 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI