Bugun...
Bizi izleyin:"Hem İttifak Ruhuna Hemde CHP Etik Değerlerine Zarar Veriyorlar"

Tarih: 22-07-2020 04:18:41 Güncelleme: 22-07-2020 04:22:41 + -


Millet İttifakının kurulduğundan bu yana Çanakkale Belediyesi ile yaşanan sorunları dile getiren İYİ Parti yönetimi, ilçelerde hiçbir sıkıntı yaşanmamasına rağmen merkezde birlik ve beraberliği sağlayamamaktan şikâyetçiydi. CHP il yönetiminin İYİ Parti yönetimini ziyarette konu gündeme geldiği ve iki tarafta da uzlaşma sağlandığı, Ülgür Gökhan’ın da bu uzlaşmaya uyması istendi!CHP İl Yönetimi geçtiğimiz gün İYİ Parti İl Başkanlığına ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret ile ilgili olarak İYİ Parti İl Başkanlığı açıklama yaparak basına kapalı olarak gerçekleşen bölümde iki parti arasında yaşanan sorunlarla ilgili açıklamada bulunuldu. İYİ Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada ziyaret ile ilgili olarak; “Cumhuriyet Halk Partisi İl Yönetimi bugün partimizi ziyarette bulunmuş, yeni seçilen İl Yönetimimize tebrik ve temennilerini sunmuşlardır. Yapılan bu ziyarette Merkez Belediyesi’nde yaşanan sorunlar da masaya yatırılmıştır” denildi.

 

“BELEDİYE SADECE İTTİFAK RUHUNA DEĞİL, CHP’NİN DEĞERLERİNEDE ZARAR..”

Ülgür Gökhan yönetimindeki Çanakkale Belediyesinin 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen seçimlerin hemen ardından İYİ Parti il yönetimi ile sorun yaşamaya başladığı kamuoyu önünde defalarca açıklanmıştı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Belediyedeki bazı yöneticilerin İYİ Partiye yönelik tutumlarının hem ittifak hem de CHP’nin etik değerlerine zarar verdiğini belirten İYİ Parti İl Yönetimi açıklamanın devamında Ülgür Gökhan yönetimindeki Çanakkale Belediyesinin, CHP İl Yönetiminin duygu ve düşünceleri ile ortak hareket etmesini ümit ettiklerini açıkladı.

 

Konuyla ilgili olarak İYİ Parti İl Başkanlığı; “Millet İttifakı’nın iki önemli unsuru olarak İYİ Parti’nin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin birlikte çalıştığında neleri başardığı, bu ülke için büyük bir umut yarattığı ortadadır. Bu uyum ve birlikteliğe zarar verecek, iki partinin ittifakına gölge düşürecek davranışlar sergilenmesine İYİ Parti’nin de Cumhuriyet Halk Partisi’nin de hoşgörü göstermeyeceği konusunda mutabık kalınmıştır. Çanakkale Merkez Belediyesi’nde yaşanan ittifak ruhuna aykırı davranışların, antidemokratik uygulamaların sadece İYİ Parti’ye karşı bir tutum olmadığı, aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi’nin savunduğu etik değerlere karşı da sergilendiği ve ittifaka zarar verilmesine asla müsaade edilmemesi gerektiği vurgulanmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin de tıpkı İYİ Parti gibi zarar veren unsurlar ile mücadele edeceğinden şüphemiz yoktur. Çok yakın bir zamanda Sayın Ülgür Gökhan’ın da kendi il yönetiminin düşüncelerine paralel bir şekilde davranarak, problemleri çözüme kavuşturacağını ümit ediyor, tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyoruz” ifadelerini kullanması dikkat çekti.
Bu haber 2600 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI