www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatı

Tarih: 08-12-2022 15:42:38 Güncelleme: 08-12-2022 15:44:38 + -


Esas Sosyal’in işverenler tarafından daha az tercih edilen devlet üniversitelerinde eğitim gören gençlerin yabancı dil yetkinliklerini geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programı’nın 3. dönem başvuruları 21 Kasım itibarıyla başladı.


Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatı

Esas Holding’in sosyal yatırım birimi Esas Sosyal, Holding’in değerlerini merhum Şevket Sabancı ve ailesinin topluma geri verme vizyonu ile birleştirerek yürüttüğü sürdürülebilir ve ölçülebilir sosyal yatırımlar ile ülke kalkınmasına katkı sağlıyor. 2015 yılında faaliyete geçen ve “gençlik ve istihdam” konusuna odaklanan Esas Sosyal, gençlerin karşılaştığı fırsat eşitsizliklerine karşı çözüm modeli olarak Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat, Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım ve Mezunlar Programı olmak üzere üç program yürütüyor.

 

12 AY BOYUNCA 3 KUR ONLİNE CANLI SINIFLARDA EĞİTİM

Esas Sosyal; ilk yatırım programı olan Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı’ndan edindiği tecrübe ve geri bildirimler ışığında işverenlerce az bilinen devlet üniversitelerde eğitim gören gençlerin işe geçiş süreçlerinde yaşadıkları yabancı dil yetkinliği konusuna da bir çözüm modeli geliştirerek 2021 yılında Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programı’nı başlattı. Program kapsamında gençlerin, 12 ay süresince 3 kur online canlı sınıflarda İngilizce eğitimi alarak en az orta seviyede yabancı dil bilgisi ile mezun olmaları hedefleniyor. Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programı katılımcılarının dil eğitimi Berlitz Dil Okulları tarafından veriliyor.

 

BİR DİL PROGRAMININ ÖTESİNDE

Yeni döneminde 250 gence daha fırsat sunacak Program’a devlet üniversitelerinin 4 yıllık fakültelerinde 3. sınıf veya 5-6 yıllık fakültelerinde sondan bir önceki sınıf veya ön lisans bölümlerinde 1. sınıf öğrencisi olan gençler başvurabiliyor. Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programı; bir dil programı olmanın ötesinde öğrencilere okuldan işe geçiş süreçlerini kolaylaştıracak eğitimler, İngilizce CV hazırlama ve kişiye özel İngilizce mülakat koçluğu, akran danışmanlığı (buddy’lik) gibi deneyimler sunan kompakt bir kişisel gelişim programı olma özelliğini de taşıyor. Programı başarıyla tamamlayan katılımcılar, Esas Sosyal’den Hayırlı Sabancı ve Emine Sabancı Kamışlı imzalı sertifika alırken Berlitz’den de uluslararası geçerliliği olan dil yeterlilik sertifikası alıyor.

 

PROGRAMA BAŞLAYANLAR KISA SÜREDE İŞ VE STAJ İMKANI BULUYOR

Üçüncü dönemiyle birlikte toplamda 600 gence fırsat eşitliği sunacak olan Program; gençlerin kariyer hayatına kendinden emin, donanımlı ve özgüvenli olarak adım atmalarına katkı sağlarken networklerini de geliştiriyor. Programa devam eden ikinci dönem katılımcılarının yüzde 55’i, programa başladıktan kısa bir süre sonra iş, staj veya yurt dışı programlarına kabul edildi. Ayrıca Program; Berlitz’in Türkiye’deki iş ortaklıkları ile gerçekleştirdiği programlar arasında yüzde 94 başarıyla tamamlama oranı ile örnek uygulama olarak gösteriliyor.

 

Programa katılmak isteyen gençler 25 Aralık’a kadar www.ingilizcefirsatim.org linki üzerinden başvuru yapabilir. 

 

“GENÇLERE TAVSİYEM; ÇOK PRATİK YAPMALARI, DİSİPLİNLİ ÇALIŞMALARIDIR”

Merhum Şevket Sabancı’nın, eğitime olan inancını daima sürdürmek ve gençlerin her zaman yanında olmak istediğini belirten Hayırlı Sabancı, “2021 yılında hayata geçirdiğimiz programımıza olan ilginin her geçen gün artmasından dolayı çok mutluyum. Her zaman söylerim; bir dil bir insan demektir. Henüz kariyer hayatına atılmadan önce lisan öğrenmek birçok kapıyı açacaktır. Gençlere tavsiyem çok pratik yapmaları, disiplinli çalışmalarıdır. Yeni bir dil öğrenirken yaşanılan zorlukları zamanında daha farklı şartlarda yaşamış biri olarak her zaman bu konunun destekçisi olacağımı belirtmek isterim” dedi.

 

“ESAS SOSYAL BÜNYESİNDE ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ”

Çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık kültürünü iş dünyasında yaygınlaştırarak gençlere fırsat eşitliği yaratma yolculuklarına devam ettiklerini vurgulayan Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Sabancı Kamışlı“Sevgili annemin desteğiyle hayat geçirdiğimiz İngilizce Fırsatım Programı’nın üçüncü dönem başvurularını başlatmış olmanın heyecanını yaşıyoruz. Esas Sosyal olarak toplumsal fayda yaratma gayemizi hayata geçirdiğimiz sosyal yatırım programları ile ortaya koyarken bu programları devamlılığını sağlamayı da önemsiyoruz. Gençlerin kariyer hayatlarında ışık saçmaları için gün geçtikçe daha da büyüyen ekosistemimizin desteği ile Esas Sosyal bünyesinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programı’nın üçüncü döneminde 250 gencimiz daha Programımızdan faydalanabilecek. Gençlerin taze zihinlerinin ve enerjilerinin ülkemizin geleceğine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

 

ESAS SOSYAL HAKKINDA:

Türkiye’nin lider yatırım gruplarından Esas Holding’in sosyal yatırım birimi Esas Sosyal, merhum Şevket Sabancı ve ailesinin topluma yatırım yapma vizyonu ile kuruldu. 2015 yılından bu yana genç istihdamında fırsat eşitliği, çeşitlilik ve kapsayıcılık misyonuyla sürdürülebilir ve ölçülebilir sosyal yatırımlar hayata geçiren Esas Sosyal’in liderliğini Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Sabancı Kamışlı üstleniyor. İşverenlerce daha az bilinen devlet üniversitelerindeki gençlerin istihdama geçişte karşılaştıkları engelleri ortadan kaldırmaya çalışan Esas Sosyal, eğitimli genç işsizliğine çözüm modeli olan Programları etrafında özel sektör ve sivil toplum kuruluşları, iş insanları, yöneticiler ve gençlerden oluşan geniş bir ekosistemi harekete geçiriyor.
Bu haber 1247 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÜLKE GÜNDEMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI